Zpět na » Serie A » Di Vaio zvýšil postupové šance Janova

Serie A - Di Vaio zvýšil postupové šance Janova

0

26.03. - Marco Di Vaio konečně ukázal Serii B své střelecké umění. V Crotone dovedl Janov dvěma brankami k zisku tří bodů. Piacenza prokázala střeleckou farmu drtivou výhrou nad Modenou v poměru 5:1. Hlavní šlágr 31. kola Serie B nás čeká až za dva týdny. Tehdy, 10. dubna, hostí Juventus Neapol.

Marco Di Vaio konečně v dresu Janova odvedl výkon, jaký se od něj očekává. V Crotone, za které odehrál celé utkání i Jaroslav Ĺ edivec, dvakrát skóroval. Di Vaiovy branky nakonec přispěly k výhře červenomodrých 0:3.

Janované si výrazně polepšili v boji o postup. Nezahálela ale ani jejich konkurence z Boloni. Boloňa doma porazila Frosinone zásluhou Bellucciho, jenž stíhá v tabulce střelců vedoucího Del Piera. Klopýtlo naopak Rimini, které v Bergamu remizovalo bez branek s Albinoleffe.

V pásmu záchrany nahnala důležité body Verona, která porazila Vicenzu Akagunduzovým gólem na 2:1 až z 96. minuty. Lecce vyhrálo nad Arezzem trefou Valdese z penalty. Chilan skóroval již pošesté. Potřetí proměnil pokutový kop.

Piacenza si v jediném utkání hraném v pondělí snadno poradila s Modenou. Po gólech Nefa a Cacii sice vykřesal pro hosty naději na vyrovnání Abate, ta však trvala pouhou minutu. Rantier totiž rázem zvýšil na 3:1. V závěru pak Lazzari a Gemiti upravili konto Modeny na ostudných pět inkasovaných branek.

Brescia s Triestinou, Treviso s Pescarou a Juventus s Neapolí odehrájí zápasy 31. kola až 10. dubna. V Turíně proti sobě nastoupí první a třetí celek tabulky. Pokud Neapol usiluje o návrat na druhou pozici, pak musí Juventus porazit.

Piacenza - Modena 5:1
Juventus - Neapol (hraje se 10.4. od 21:00)
Brescia - Triestina (hraje se 10.4. od 21:00)
Treviso - Pescara (hraje se 10.4. od 21:00)

Nejlepší střelci: Del Piero (Juventus) 15, Bellucci (Boloňa) 14, Papa Waigo (Cesena) 12, Cacia (Piacenza) 11, Calaio' (Neapol) 10, Adailton (Janov), Jeda (Rimini), Pelle' (Cesena) a Trezeguet (Juventus) 9