Zpět na » Serie A » Krejčí řídil výhru Boloně, Icardi znovu skóroval a Juventus spravoval náladu fanoušků

Serie A - Krejčí řídil výhru Boloně, Icardi znovu skóroval a Juventus spravoval náladu fanoušků

Krejčí řídil výhru Boloně, Icardi znovu skóroval a Juventus spravoval náladu fanoušků © zimbio.com - Ladislav Krejčí v utkání proti Sampdorii.

0

21.09. - AKTUALIZOVÁNO Tabulku po pátém kole italské Serie A znovu vede Juventus, který si doma zastřílel proti Cagliari. To Neapol neskórovala a pouze remizovala. Výrazné zlepšení zaznamenávají v Interu, Mauro Icardi si dnes připsal dva góly. A výborně si vedl i český záložník ve službách Boloně Ladislav Krejčí.

Čtyři útočníci, čtyři branky

AS Řím do utkání s nováčkem z Crotone šel se čtyřmi útočníky, kromě trojice Džeko-El Shaarawy-Salah překvapivě nastoupil i Francesco Totti. A právě kapitán Vlků byl jediným, kterému se v utkání nepovedlo skórovat. Dvakrát se trefil Džeko, Salah a Stephan El Shaarawy přidali po jedné brance. Nakonec tak Vlci porazili Crotone vysoko 4:0.

AS Roma v FC Crotone - Serie A

Stephan El Shaarawy se raduje z branky (zdroj: zimbio.com)

De Boer se s Interem rozjel, Icardi září

Co způsobí jeden gól v samotném závěru? Mnohé. S Pescarou se Inter Milán v čele s Frankem de Boerem trápil, v poslední minutě ale favoritovi zachránil všechny body Mauro Icardi. Následovala výhra v derby proti Juventusu a nyní Inter nedal Empoli. Dvěma góly se o to postaral Mauro Icardi, jenž se v sezóně trefil už šestkrát. A nizozemský kouč musí být nadšený, že Argentince Inter udržel. Po třetí výhře v řadě je Inter už pátý.

Chievo stále překvapuje Itálii

Ve velké jízdě pokračuje veronské Chievo. To tentokrát zdolalo Sassuolo a je pohodlně usazeno na čtvrté pozici. Má stejně bodů jako Inter či AS Řím a nejlepší obranu v italské soutěži. Je zaděláno na italský Leicester?

AC ChievoVerona v US Sassuolo - Serie A

Kdy se zastaví Chievo? (zdroj: zimbio.com)

Krejčí dvakrát asistoval

Bologna zatím střídá výhry s prohrami. Tentokrát zvítězila, doma porazila Sampdorii Janov 2:0. O góly se postarala útočná dvojice Destro-Verdi. Výrazně k tomu přispěl ale i český ofenzivní středopolař Ladislav Krejčí, jenž přihrál na obě branky. A dokonce došlo i na český souboj, v 54. minutě přišel na hřiště útočník Patrik Schick.

Higuaín potvrdil formu, Dybala znovu neskóroval

Za 217 minut už stihl Gonzalo Higuaín čtyři branky. A když v lize nastoupí v základní sestavě, je z toho branka. Tentokrát jednou trefou pomohl zničit Cagliari. Jeden gól si hosté dali sami a dvakrát se do střelecké listiny zapsali obránci. Bez branky tak nadále zůstává Paulo Dybala, argentinská hvězda. Loni přitom Dybala nasázel devatenáct branek.

Juventus FC v Cagliari Calcio - Serie A

Juventus je znovu v čele (zdroj: zimbio.com)

Neapol poprvé v sezóně bez branky

Poprvé v sezóně vyšla ofenziva Neapole naprázdno a tak italský vicemistr přepustil vedení Juventusu. Přesto nadále platí, že Neapol je jediným týmem bez ligové porážky.

Výsledky 5. kola italské Serie A:

AC Milán - Lazio 2:0 (37. Bacca, 74. Niang z penalty)
Bologna - Sampdoria 2:0 (45. Verdi, 50. Destro)
AS Řím - Crotone 4:0 (26. El Shaarawy, 37. Salah, 48. a 57. Džeko)
Atalanta - Palermo 0:1 (89. Nestorovski)
Empoli - Inter Milán 0:2 (10. a 17. Icardi)
Janov - Neapol 0:0
C
hievo - Sassuolo 2:1 (21. Rigoni, 40. Castro - 28. Defrel)
Juventus - Cagliari 4:0 (14. Rugani, 34. Higuaín, 39. Alves, 84. vlastní Ceppitelli)
Pescara - Turín 0:0
Udinese - Fiorentina 2:2 (26. Zapata, 45. Danilo - 30. Babacar, 52. Bernardeschi z penalty)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.