Zpět na » Serie A » Pazzini hattrickem pokřtil Wembley

Serie A - Pazzini hattrickem pokřtil Wembley

0

24.03. - Zbrusu nový londýnský stadión Wembley přivítal v první sportovní akci domácí anglické fotbalové mladíky a hosty z Itálie. Křest víceúčlové arény se nad míru vydařil. Duel Anglie a Itálie nabídl kvalitní fotbal a jako bonus i šest gólů. + video nového stadiónu

Anglie '21' - Itálie '21' 3:3 (31' Bentley, 53' Routledge, 59' Derbyshire - 1', 54' a 68' Pazzini)

Kouč Casiraghi vsadil odvážně na útočnou trojici Rosina - Pazzini - Giuseppe Rossi. Azzurrini předvedli raketový nástup do zápasu. Již v prvních vteřinách vystřelil z dvaceti metrů Pazzini a s přispěním Ferdinandovy teče se mu podařilo překonat gólmana Campa. Skvělou kopací techniku, kterou by mu mohl závidět i starší jmenovec Beckham, předvedl ve 31. minutě David Bentley. Jeho přímý kop zamířil k těsné vzdálenosti od tyče po Curciho pravici a gólman římského AS neměl šanci - 1:1. Do konce první půle ještě kapitán Chiellini utrpěl v jednom z osobních soubojů tržnou ránu na hlavě a zbytek utkání dohrál s obvazem.

Do druhé půle vstoupili agresivně domácí. Po pěkné kombinaci mladíků Albionu se k zakončení dostal Richardson. Curci však jeho střelu pokryl a připsal si úspěšný zákrok. V 53. minutě Chielliniho podklouznutí a ukopnutí vybídlo ke střele Routledge, který poslal fotbalisty v bílých dresech do vedení. Z protiútoku po rohovém kopu naservíroval Nocerino přihrávku na Pazziniho před prázdnou anglickou svatyni a útočník Fiorentiny se podruhé zapsal mezi střelce. Střelecké hody ovšem neměly konce. Italští obránci dovolili domácím útočníkům ve velkém vápně zahrát si bago, což potrestal Derbyshire dalším gólem do sítě azurových. V 68. minutě poslal Rosina "českou uličkou" přihrávku na Pazziniho. Velký talent italského fotbalu kličkou obešel domácího obránce a následně prostřelil brankáře Campa, čímž završil svůj hattrick. V 78. minutě útočník Fiorentiny odmítl čtvrtý střelecký zápis, když po Lupoliho asistenci netrefil prázdnou svatyni. Přesto následně opouštěl hřiště za potlesku domácího obecenstva. Krásný zápas skončil za nerozhodného stavu 3:3. Mladí Angličané i Italové prokázali, že jsou připraveni v budoucnu udávat tempo světovému fotbalu.

Rozhodčí: Vink (Nizozemí)
Anglie '21': Camp; Rosenior (58' Milner), Ferdinand, Cahill, Baines; Routledge (58' Hoyle), Bentley (88' Young), Roe Cocker; Agbonlahor (46' Derbyshire), Lita, Richardson
Itálie '21': Curci; Potenza, Andreolli (46' Raggi), Mantovani (63' Coda), Chiellini (63' Chiellini); Montolivo, Nocerino (63' Lazzari), Padoin (46' De Martino); Rosina, Pazzini (80' Pelle'), G. Rossi (63' Lupoli)