Zpět na » Serie A » Tři hvězdy prvního kola Serie A: Bacca s hattrickem, Kessie a Mertens dvoubrankoví

Serie A - Tři hvězdy prvního kola Serie A: Bacca s hattrickem, Kessie a Mertens dvoubrankoví

Tři hvězdy prvního kola Serie A: Bacca s hattrickem, Kessie a Mertens dvoubrankoví © express.co.uk - Dries Mertens v dresu Neapole.

1

22.08. - Carlos Bacca se rozhodl zůstat v Itálii a v prvním kole jako jediný dokázal vstřelit hattrick. I další dvě hvězdy střelecky zářily, mladý bek Atalanty Franck Kessie vstřelil ve své prvoligové premiérě dvě branky, stejný počin zaznamenal i Dries Mertens.

1. Carlos Bacca

AC Milán 3:2 FC Turín

Kolumbijský útočník mohl poprvé skórovat už ve 14. minutě, míč ale poslal mimo tři tyče. Další pokus Baccy už v síti skončil, zpětnou přihrávkou ho našel Abate a Bacca hlavičkoval nedal Padellimu šanci.

V 50. minutě skóroval Kolumbijec podruhé, tentokrát ho skvělým pasem vybídl Niang. Bacca si ideálně sklepl míč a Padelli byl opět bez nároku na úspěch. Za dvanáct minut už dovršil hattrick, míč od penaltového puntíku namířil doprostřed brány. AC Milán i přes závěrečný tlak Turína zvítězil 3:2 a Bacca se stal jasnou hvězdou utkání.

Carlos Bacca slaví druhou branku do sítě Turína (zdroj: espnfc.com)

2. Franck Kessie

Atalanta Bergamo 3:4 Lazio Řím

Ještě po hodině utkání vedlo Lazio v Bergamu 0:3, ale teprve devatenáctiletý obránce z Pobřeží slonoviny Franck Kessie vše dokázal zdramatizovat.

Během čtyř minut si tento obránce připsal dvě branky. Atalanta nakonec podlehla Římanům 3:4, Kessie ale může být spokojený. Pro tohoto beka to totiž byl první prvoligový duel v kariéře. Hráčem Atalanty je od roku 2015, ale loňskou sezónu strávil v druholigové Ceseně.

Franck Kessie v utkání proti Laziu (zdroj: zimbio.com)

3. Dries Mertens

Delfino Pescara 2:2 SSC Neapol

Neapol nenačala éru bez Gonzala Higuaína vítězně. S Pescarou dokonce prohrávala o dvě branky a zasáhnout tak musel Maurizio Sarri. Po třiapadesáti minutách vystřídal Insigneho s Gabbiadinim a na hřiště poslal Arkadiusze Milika a Driese Mertense.

A právě druhý jmenovaný zachránil vicemistrovi alespoň bod. Po hodině hry snížil a za další tři minuty mohl oslavovat vyrovnání. Neapol nevstoupila do nového ročínku ideálně, ale jistě je lepší jeden bod než žádný.

Dries Mertens slaví vyrovnání (zdroj: zimbio.com)