Zpět na » Serie A » Higuaín zařídil Juventusu vítězství, Římanům pomohly penalty

Serie A - Higuaín zařídil Juventusu vítězství, Římanům pomohly penalty

Higuaín zařídil Juventusu vítězství, Římanům pomohly penalty © skysports.com - Gonzalo Higuaín rozhodl duel s Fiorentinou

3

20.08. - REVIEW Ještě po hodině hry to vypadalo na bezbrankovou remízu. I díky dvěma penaltám ale AS Řím v prvním utkání nové sezóny Serie A uspěl a Udinese nakonec zdolal hladce v poměru 4:0. Uspěl i Juventus, tomu vystřílel vítězství Gonzalo Higuaín. Ten rozhodl po osmi minutách na hřišti.

AS Řím 4:0 (0:0) Udinese

Branky: 65. Perotti (pen.), 76. Perotti (pen.), 83. Džeko (Nainggolan), 84. Salah

Už po čtvrthodině mohl účet nového ročníku italské soutěže otevřít Edin Džeko, po skvělé přihrávce Salaha ale k překvapení všech poslal míč vysoko nad branku.

Další příležitost přišla až po přestávce, Salah tentokrát našel Nainggolana, ale míč znovu mířil k divákům. AS Řím sice byl v utkání lepším celkem, ale dlouho nedokázal zamířit přesně.

Až v 65. minutě se to Vlkům povedlo. Danilo podrazil Džeko a Diego Perotti proměněnou penaltou vlastně rozhodl duel. Poté se domácí uvolnili a nakonec z toho byl debakl.

Za jedenáct minut odpískal rozhodčí Di Bello další penaltu, tentokrát po pádu Salaha. Míč si postavil znovu Perotti a opět mířil přesně. V 83. minutě se trefil i Edin Džeko, kterému míč do prázdné branky naservíroval padající Nainggolan.

A za minutu už to bylo o čtyři branky, Paredes našel Salaha, ten si míč zpracoval a uklidil ho za bezmocnou hostující obranu. AS Řím tak do soutěže vstoupil skvěle a Udinese doma porazil s přehledem 4:0.

Juventus 2:1 (1:0) Fiorentina

Branky: 37. S. Khedira (Chiellini), 75. Higuaín (Asamoah) - 71. N. Kalinić (Iličić)

Juventus začal velmi aktivně a už ve druhé minutě pálil ze standardky Dybala, gólman Tatarusanu ale zasahovat nemusel. Rumunská jednička fialek za dvě minuty chybovala, ale Khedira toho využít nedokázal.

Další závar před hostující brankou mohl potrestat Lemina, napálil ovšem jen Astoriho. Duel se poté začínal vyrovnávat, ale osm minut před přestávkou se Juventus dočkal branky. Chiellini parádním centrem zleva našel nabíhajícího Khediru a ten hlavou překonal gólmana Fiorentiny.

Ještě před přestávkou mohl zvýšit Sandro, míč ale poslal nad branku. A tak ve druhé půli přišel trest. Juventus si větší šanci nevypracoval a z ojedinělé šance, vlastně jediné střely fialek mezi tři tyče, Fiorentina udeřila. Po rohovém kopu Iličiče se hlavou prosadil Nikola Kalinič.

To už byl na hřišti nejlepší střelec minulého ročníku Gonzalo Higuaín. A ten hned v prvním utkání ukázal, proč ho Juventus koupil.

Už za čtyři minuty po vyrovnávací brance argentinský útočník udeřil, když dorazil zblokovanou střelu Asamoaha. Díky Higuaínovi tak Juventus vstoupil do sezóny vítězně, Fiorentinu nakonec zdolal doma 2:1.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.