Zpět na » Serie A » Nedělní výsledky 29. kola

Serie A - Nedělní výsledky 29. kola

0

18.03. - Očekávaný šlágr kola mezi Fiorentinou a římským AS nakonec gól nepřinesl. Jednou z příčin bylo i poměrně brzké vyloučení domácího Dainelliho. Ve 29. kole zažil premiéru v italské nejvyšší soutěži Tomáš Sivok, který společně se jmenovcem Zápotočným dovedl Udinese k vysoké výhře 4:0 nad Livornem. Aktualizováno o večerní zápas

AC Milán - Atalanta 1:0 (40' Ambrosini)

Carlo Ancelotti zvolil v derby s Atalantou útočnou zbraň v podobě brazilského tria Kaká, Ronaldo a Oliveira. Posledně jmenovaný dopravil míč do sítě již ve 3. minutě, ale kvůli ofsajdu jeho branka do statistik zapsána nebyla. V živém utkání si Milán postupně vytvořil převahu. Ăštočné akce zakládal často i zadák Massimo Oddo. Gólu se rossoneri dočkali ve 40. minutě. Po rohovém kopu otevřel skóre hlavou Ambrosini. Milánští tifosi během první půle žasli nad uměním Ronalda, který dokazuje, že je platnou posilou pro AC. V úvodu druhé půle měl hodně práce Saccani. Sudí potrestal za nedodržování pravidel během chvíle čtyři hráče. Bonera se například vykartoval pro důležitý souboj s římským AS. V druhé půli si rossoneri s pressingem Colantuonova týmu poradili a uhájili nejtěsnější možnou výhru.

AC Milán: Dida; Oddo, Bonera, Simic, Jankulovski; Gattuso, Ambrosini, Brocchi (Favalli 77'); Kakà; Ricardo Oliveira (Seedorf 72'), Ronaldo (Gilardino 81')
Atalanta: Calderoni; Rivalta (Ariatti 85'), Talamonti, Loria, Bellini; Bernardini, Donati (Cisse' 75'), Migliaccio; Ferreira Pinto (Tissone 59'), Defendi; Doni
Rozhodčí: Saccani

Cagliari - Chievo 0:2 (50' Brighi, 55' Bogdani)
Chievo by v případě výhry nad Cagliari svého sardinského soupeře dohnalo. Tato vidina zřejmě přiměla kouče Del Neriho k nasazení tří útočníků. S trojicí Pellissier, Bogdani a Semioli v útoku se hosté skutečně stali v první půle aktivnějším týmem. V úvodu druhého dějství se žlutomodří dokonce ujali náskoku. Fortin vyrazil jednu ze střel hostů pouze k Brighimu a záložník Chieva si připsal čtvrtý gól v sezóně. V 55. minutě prohloubil domácí smutnění Bogdani, který zvýšil na 0:2. Nepřesnosti při rozehrávání útočných akcí připravili Cagliari o možnost napravit nepříznivý stav. Chievo si vítězství pohlídalo a udělalo významný krok k záchraně v nejvyšší soutěži.

Cagliari:
Fortin; Pisano, Lopez, Bianco, Del Grosso; Biondini (56' Pepe), Conti, Colucci (56' Budel), D'Agostino (70' Langella); Suazo, Capone
Chievo: Squizzi; Moro, Mandelli, Mantovani, Lanna; Brighi, Italiano, Marcolini; Semioli, Bogdani (73' Cozzolino), Pellissier (86' Kosowski)
Rozhodčí: Rocchi

Ascoli - Inter 1:2 (93' Bonanni pen. - 65' a 73' Ibrahimovic)
V Ascoli Picenu poměřily síly týmy z opačných pólů tabulky. Inter v Serii A již příliš velkou motivaci nemá. Naopak Ascoli v poslední době zabralo a oživilo šance na záchranu. S obrovským nasazením do zápasu nakonec vstoupili hráči obou mužstev. Sudí Rosetti musel v rozmezí deseti minut rozdat pět žlutých karet. Bezbrankový stav se změnil až v 65. minutě. Střídající Adriano centroval a dvorní kanonýr Interu Ibrahimovic poslal ligového leadera do vedení. Ĺ véd přidal po osmi minutách další branku a v tabulce kanonýrů se dotáhl na Toniho. Opět mu asistoval Brazilec Adriano. Domácím se podařilo zdramatizovat závěr utkání. Faul Samuela na Bjelanovice stál u zrodu Bonanniho penaltové trefy. Jenže gól v 93. minutě přišel již příliš pozdě na to, aby Sonettiho svěřenci dotáhli zápas k bodovému zisku.

Ascoli:
Eleftheropoulos; Nastase, Corallo, Lombardi; Vastola (Perrulli 68'), Foglio, Boudianski, Pesce (Bonanni 77'); Fini; Paolucci (Melara 60'); Bjelanovic
Inter: Julio Cesar; Maicon, Cordoba, Samuel, Maxwell (Crespo 64'); Burdisso, Zanetti, Stankovic, Figo; Ibrahimovic (Solari 76'), Cruz (Adriano 52')
Rozhodčí: Rosetti

Udinese - Livorno 4:0 (34., 69.Di Natale, 37.Asamoah, 83.Barreto)

Udinese nastoupilo do utkání s Livornem se Zápotočným a Sivokem v základní sestavě. Roli mírného favorita začali domácí naplňovat po půlhodině hry. Do té doby byli aktivnější, ale branku nevstřelili. To se jim podařilo v 34.minutě, kdy se trefil Kanonýr Di Natale. Za tři minuty to bylo pro Udinese 2:0 a do poločasu si už svůj náskok pohlídalo. Udinese diktovalo tempo i v poločase druhém. V 67.minutě se podruhé v zápase trefil Di Natale, čímž si domácí vítězství pojistili. Kosmetickou úpravu výsledku dal pak ještě Barreto. Udinese rozdrtilo Livorno 4:0!

Rozhodčí: Celi
Udinese: De Sanctis - Zapata, Coda, Zápotočný - Dossena, Muntari, D´Agostino, Sivok (73.De Martino), Pinzi - Di Natale (79.Barreto), Asamoah (86.Siqueira)
Livorno: Amelia - Galante, Rezaei, Grandoni - Filippini, Coppola (55.Vidigal), Passoni, Morrone, Balleri (75.Pfertzel) - Fiore, Lucarelli (72.Paulinho)

Catania - Reggina 1:4 (90.Rossini - 58.Amoruso, 62.Foggia, 85.Bianchi, 88.Esteves)

V tomto zápase se utkaly týmy, které v této sezoně uhrály skoro stejný počet bodů. Ovšem Reggina má kvůli korupční aféře jedenáctibodový odpočet, a tak se místo klidného pohybování se uprostřed tabulky, pere o záchranu. První poločas naplňoval všechny předpoklady k tomu, že by to mělo být vyrovnané utkání. Ĺ ance na obou stranách zůstaly nevyužity a po první půli byl stav 0:0. Po necelé čtvrthodině druhé půle udeřili hosté zásluhou Amorusa. O čtyři minuty později už to bylo pro Regginu o dva góly a když v 85.minutě přidal Bianchi další gól do sítě Catanie, bylo o vítězi rozhodnuto. Za další tři minuty vedla Reggina už 4:0! Debakl nakonec zmírnil v poslední minutě Rossini a upravil na 1:4. Reggina se přiblížila záchraně.

Rozhodčí: Girardi
Catania: Pantanelli - Silvestri (77.Sardo), Sottil, Stovini, Vargas - Baiocco, Edusei, Caserta - Colucci (13.Millesi), Spinesi, Corona (65.Rossini)
Reggina: Puggioni - Nardini, Giosa (11.Di Dio), Aronica - Mesto, Amerini, Tognozzi, Modesto - Foggia (78.Missiroli), Amoruso (87.Esteves), Bianchi

Fiorentina - AS Řím 0:0

Od šlágru kola se rozhodně očekávalo víc. Zápas začal dobře, úroveň splňovala očekávaní. Jenže kapitán Fiorentiny Dario Dainelli dvakrát přišel pozdě do souboje a dvakrát viděl žlutou kartu. Přišla červená a šel do sprch. Fiorentina musela na situaci reagovat a do hry šel Potenza místo Liveraniho a Blasi místo Jorgensena. AS Řím se dostalo na koně a po zbytek zápasu bylo aktivnější. Fiorentina se soustředila na udržení výsledku a to se jí nakonec podařilo. Pro Fiorentinu je bod za dané situace úspěchem, naproti tomu AS Řím mohlo vytěžit více.

Rozhodčí:
Paparesta
Fiorentina: Frey; Ujfaluši, Dainelli 33'ČK, Gamberini, Pasqual; Pazienza, Liverani (37' Potenza), Montolivo; Jorgensen (36'Blasi), Toni (84' Reginaldo), Mutu
AS Řím:
Doni; Panucci, Ferrari, Mexes, Tonetto; Mancini (71' Tavano), De Rossi, Perrotta (81' Vucinic), Pizarro, Taddei (76' Wilhelmsson); Totti

Parma - Siena 1:0 (19'Gasbarroni)

Parma šla do zápasu se Sienou s nutností bodovat. Parma svádí boj o záchranu a doma potřebuje nutné sbírat body. Domácí začali aktivně a byli za to odměněni. Po přihrávce Igora Budana se trefil Andrea Gasbarroni a Parma šla do vedení. Parma se poté mírně stáhla a nechala hrát hosty. Ti se dlouho nemohli dostat ani na dostřel Buccimu. Po poločase hrála Siena aktivněji, ale když se začala dostávat do tlaku, přišel šok. Paul Codrea dostal během několika málo minut dvě žluté karty a utnul naděje Sieny na body. Siena v oslabení už nic nezmohla podlehla v Parmě nejtěsnějším rozdílem.

Rozhodčí:
Tagliavento
Parma:
Bucci; Contini, Castelini, Couto, Coly; Gasbarroni, Cigarini (72' Grella), Parravicini, Dessena (86' Muslimovič); Budan (68' Morfeo), G.Rossi
Siena:
Manninger; Portanova, Molinaro, Bertotti, Rinaudo; Eremenko, Vergassola, Antonini (83' Cozza), Codrea 76'ČK, Locatelli (52' Chiesa); Maccarone (72' Corvia)

Messina - Torino 0:3 (26'Muzzi, 77' Rosina z pen., 85' Stellone)

Mírné překvapení se odehrálo v Messině. Očekával se vyrovnaný zápas, ale hosté z Turína jasně zvítězili. Turínští byli od začátku aktivnější a po přihrávce Rosiny a brance Muzziho šli zaslouženě do vedení. Pak se dlouho hrálo ve středu hřiště bez výraznějšího vzruchu. Až čtvrt hodiny před koncem domácí Massielo zastavil akci hostů jen za cenu faulu a pískala se penalta. Rosina ji proměnil a prakticky rozhodnul. Pak se ještě předvedl Stellone, když dvě minuty po svém příchodu na hřiště pojistil vedení hostů.

Rozhodčí:
Bertini
Messina:
Paoletti; Zoro, Parisi (63' Pestrin), Zanchi, Candela; Masiello, D'Aversa (46' Iliev), Lavecchia, Alvarez; Di Napoli (63' Floccari), Riganó
Torino:
Abbiati; Brevi, Balestri, Bovo, Comotto; Lazetič, Ardito (67' De Ascentis), Rosina (83' Stellone), Gallo; Abbruscato, Muzzi (59' Barone)

Lazio - Empoli 3:1 (8' Pandev, 27' Rocchi, 74' Manfredini - 93' Almiron)

Lazio si úspěšně uhájila třetí příčku. Rossiho tým přitom musel vzdorovat šestému Empoli. Biancocelesti nepotřebovali ani půl hodinu k tomu, aby se ujali dvougólového náskoku. Makedonec Pandev skóre otevřel a ve 27. minutě asistoval Rocchimu u jeho třinácté trefy. V 74. minutě definitivně pojistil zisk tří bodů pro Lazio Manfredini, který těžil z Makinwova centru. V nastavení zaznamenal čestný úspěch Empoli Argentinec Almiron, jehož přímý kop jemně tečoval Belleri.