Zpět na » Serie A » Ronaldo se vrátil na trávník v charitativním zápase

Serie A - Ronaldo se vrátil na trávník v charitativním zápase

Ronaldo se vrátil na trávník v charitativním zápase © -

0

20.11. - Útočník AC Milan a ex-realský kanonýr Ronaldo se po dlouhé pauze vrátil zpět "do akce". Včera nastoupil v zápase v rámci charitativního programu proti chudobě.

Byl to 5. výroční přátelský zápas, který měl pomoc získat peníze na pomoc proti chudobě ve východní Evropě, Africe, Asii a Jižní Americe. Tým, který vybíral Ronaldo hrál proti týmu sestaveného Zinedine Zidanem a řídil ho pro české fanoušky neoblíbený bývalý rozhodčí Pierre Luigy Collina. Na zápase se přišlo podívat přes 30 000 fanoušků a odehrál se na stadionu La Roselada v Malaze.

Ronaldo odehrál půl hodiny a zápas skončil remízou 2:2. V zápase hráli například známí golfista Sergio Garcia nebo bývalý jezdec formule 1 Michael Schumacher.

" Jsem velmi šťastní. Diváci byli skvělí. Bylo cítit, že lidé si tento zápas užívají a chtějí pomáhat, což je to, čeho jsme chtěli dosáhnout. "

Úvodní branku vstřelil Zidane v 11. minutě poté, co Ronalda vychytal skvělým zákrokem lichtenštejnský brankář Peter Jehle. Ex-milánský a sienský stoper Roque Junior zvýšil po chvíli na 2:0 pro Zidanův tým po dalším Zidanovým přímém kopu. Výběr Ronalda se však nevzdal a dokázal díky Juliosi dos Santosovi a mladámu španělskému útočníkovi Alvaru Negradovi vyrovnat na konečných 2:2.

Ronaldo je tedy připraven odehrát alespoň poločas ve víkendovém zápase AC Milan proti Cagliari.