Zpět na » Serie A » Gonzalo Higuaín překonal 66 let starý střelecký rekord Serie A

Serie A - Gonzalo Higuaín překonal 66 let starý střelecký rekord Serie A

Gonzalo Higuaín překonal 66 let starý střelecký rekord Serie A © futeboleuropeu.com.br - Gonzalo Higuaín

0

17.05. - Neapolský útočník Gonzalo Higuaín vstřelením hattricku v sobotním zápase proti FC Frosinone překonal 66 let starý střelecký rekord Serie A. Argentinský útočník v letošní sezóně vstřelil za neapolský celek celkem 36 gólů.

28letý Higuaín vstřelil hattrick během 20 minut sobotního zápasu proti FC Frosinone, které Neapol vyhrála výsledkem 4:0 a zároveň si tak zajistila druhé místo v ligové tabulce, které jí zajistilo jistou účast v základní skupinové fázi Ligy mistrů v příští sezóně.

Higuaín tímto v sobotu překoval rekord fotbalisty Gunnara Nordhahla, který ho dosáhl v sezóně 1949/1950.

Higuaín, který v letošní sezóně za Neapol odehrál pouze 35 utkání, se stal devátým nejlepším kanonýrem v historii Serii A.

Měl jsem takovou ohromnou touhu překonat tento rekord a musím poděkovat všem, především mé rodině, městu, personálu, klubu i týmu,“ řek Higuaín.

Věděl jsem, že to mohu dokázat, ale musel jsem zůstat v klidu. V prvním poločase jsem se trochu trápil v zakončení, ale poté mi tým pomohl a měl jsem i štěstí, že jsem vstřelil tři branky.

Děkuji trenérovi Maurizio Sarrimu, který mě plně podporuje a to je důvod, proč jsem ho šel po třetí brance obejmout. Strašně moc mi pomohl. Vždy říká, co bych měl udělat, a pomáhá mi zlepšovat se.

Nemůžu tomu stále uvěřit. Je to úžasný moment v mé kariéře. Po třetím gólu jsem viděl, jak celý tým za mnou běží mě obejmout, a cítil jsem ohromnou radost.

Higuaín je prvním hráčem Serie A, která byla založena v letech 1929/1930. Jako jedinému se od této doby podařilo v nejvyšší italské lize vstřelit 36 branek. Před vznikem Serie A vstřelil 36 branek také Gino Rossettimu za FC Turín.