Zpět na » Serie A » Neapol plánuje velké nákupy na přestupovém trhu, pokud bude hrát Ligu mistrů v příští sezóně

Serie A - Neapol plánuje velké nákupy na přestupovém trhu, pokud bude hrát Ligu mistrů v příští sezóně

Neapol plánuje velké nákupy na přestupovém trhu, pokud bude hrát Ligu mistrů v příští sezóně © espnfc.com - Udrží SSC Neapol Gonzala Higuaína?

2

Líbilo se

05.05. - Prezident italského celku SSC Neapol Aurelio De Laurentiis přislíbil velké investice do kádru během nadcházejícího letního přestupního termínu. Hlavním cíle je posílení týmu na tolik, aby si zajistil místo v Lize mistrů i v příští sezóně.

De Laurentiis něco podobného sliboval neapolským fanouškům už v minulosti, ale odmítl zaplatit velké sumy za hráče z Premier League. Přiznal ale, že bude muset zainventovat do svého týmu, pokud bude chtít, aby jeho celek skončil nejhůře druhý i v příštím ročníku Serie A.

Pokud jde o přestupový trh a vybojujeme přímou účast v Lize mistrů, budeme na trhu hodně aktivní. Pokud se to nepodaří, budeme postupovat jako v minulých sezónách, kdy budeme do kádru investovat, až budeme mít jistotu Ligy mistrů,“ řekl De Laurentiis.

Neapolský celek nechce zopakovat stejnou situaci jako na začátku letošní sezóny, kdy vypadla v předkole Ligy mistrů. Nyní hájí druhé místo před AS Řím, na který má náskok dva body. De Laurentiis také tlačí na Neapol ohledně investic do Stadio San Paolo, který i nadále nesplňuje standardní předpisy UEFA.

Je ostudou, když tým hrající Ligu mistrů musí hostit nejlepší evropské kluby na stadionu, který je v takovém stavu, jako je San Paolo. Mohl by to být pro nás problém a velmi mě to znepokojuje. De Magistris (pozn. redakce - starosta Neapole) je dobrý člověk, který je ochotný pro své obyvatele investovat velké peníze. Ale nemyslím si, že by se rekonstrukce stihla do října a to by dělá velké starosti. Rekonstrukce by musela začít hned 15. května.

Byrokracie blokuje plány De Laurentiise rekonstruovat stadión i na vlastní finance, protože městská rada nenašla finance na podporu sanačních prací spojených s rekonstrukcí stadionu.

Jsem velmi spokojený s pokrokem Neapole. Získali jsme už tolik bodů, jako jsme měli po první polovině sezóny, kdy jsme byli v čele tabulky. To, že nevyhrajeme titul, je zásluhou Juventusu, který prožívá opravdu mimořádnou sezónu a vyhrává všechny zápasy.

Pokud jde o budoucnost klubu, odvádíme svou práci velmi dobře. Tým má skvělou přátelskou atmosféru. Jsem spokojený, ačkoliv mi to všichni asi nebudou věřit.

Jakub Drakan / espnfc.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články