Zpět na » Serie A » Neapol na Juve neměla

Serie A - Neapol na Juve neměla

0

10.04. - Dnes se dohrávala tři utkání 31. kola Serie B. V nejsledovanějším z nich Juventus přivítal na domácí půdě silnou Neapol. Hosté z jihu měli šanci k návratu na druhé místo. Ze souboje ale nakonec odešli poraženi a bianconeri si upevnili pozici v čele klasifikace.

Juventus obstál ve velmi těžké zkoušce. V přímém souboji bianconeri porazili své dlouhodobé pronásledovatele v tabulce z Neapole. Svěřenci trenéra Deschampse dokráčeli za tříbodovým ziskem i v oslabení o vyloučeného Marchisia. V prvním poločase předvedl skvělý výkon Pavel Nedvěd. Český záložník hýřil aktivitou a několikrát se ocitl v gólové šanci. Před přestávkou však gólmana Iezza pokořil jen Camoranesi. Argentinec hrající za italskou reprezentaci nasměroval do branky hlavou centr Pavla Nedvěda v 18. minutě. Po změně stran dodal klid do domácích řad Del Piero. Kapitán Juve proměnil Camoranesiho přihrávku ve druhý gól bianconeri. Tvrdý zákrok Marchisia na Gattiho v 62. minutě "odměnil" sudí Ayroldi červenou kartou pro faulujícího hráče. Neapol začala bojovat až příliš pozdě. Domizzi sice trefil břevno a Sosa tyč, ale čisté konto Buffona zůstalo nepokořeno. Juventus má nyní v tabulce Serie B na prvním místě náskok 7 bodů na Janov. Neapol je třetí.

V další dohrávce 31. kola Brescia porazila Triestinu 2:0 a Treviso Pescaru jediným gólem. Vítězné týmy si tak zajistily poklidný závěr sezóny. Pescara má naopak nakročeno jednou nohou k sestupu.

Treviso - Pescara 1:0

Nejlepší střelci: Del Piero (Juventus) 16, Bellucci (Boloňa) 14, Cacia (Piacenza) 13, Papa Waigo (Cesena) 12, Calaio' (Neapol) 11, Jeda (Rimini) 10