Zpět na » Serie A » Shrnutí 31. kola Serie A

Serie A - Shrnutí 31. kola Serie A

0

08.04. - Římské AS dokázalo podat kvalitní výkon i v zastoupení náhradníků. I z tohoto důvodu je naším mužstvem kola. Milánské AC má po výhře nad Empoli nejpočetnější zastoupení v ideální sestavě víkendu. Ronaldo je dokonce nejlepším hráčem 31. kola Serie A. Uvnitř článku: jedenáctka 31. kola

Zklamání kola: Cesar
Bývalému záložníkovi Lazia a Interu nevychází návrat do Serie A podle jeho vlastních představ. Největším zklamáním je Brazilcův výkon v Parmě. Do hry jej kouč Orsi poslal v 75. minuty za Pasqualeho. Již v 83. minutě poslal Cesar vysokou nohou soupeře Couta k zemi. Dostal za to od rozhodčího Dondariniho červenou kartu. Jak se později ukázalo Brazilec poslal k zemi nejen Couta, ale i celý vlastní tým. Ten totiž v oslabení inkasoval v poslední minutě branku, který rozhodla o tom, že Livorno odjede z Parmy s prázdnou.

Hráč kola: Ronaldo
Brazilec Ronaldo odehrál další velkolepé představení, po kterém Milánští zajisté litují skutečnosti, že nemohou využít brazilcových služeb i v Lize mistrů. Ronaldo v utkání s Empoli otevřel skóre již ve 12. minutě. Po zbytek střetnutí dirigoval milánskou ofensivu řadou skvěle promyšlených a načasovaných přihrávek. Když přenechával své místo na hřišti krajanovi Serginhovi, opouštěl trávník jako jeho král.

Tým kola: AS Řím
Silnou vůli prokázali giallorossi i v sestavě s řadou náhradníků. V Lecce proti Catanii si skvěle rozumělo útočné duo Vucinic - Tavano, které mělo na svědomí obě římské branky. Curci mezi tyčemi prokázal, že Spalletti má ve svém kádru případnou alternativu za Brazilce Doniho. Výsledek 0:2 dodává Římanům sebevědomí před odvetným zápasem v Manchesteru. United naopak prohráli na půdě Portsmouthu.

Zápas kola: Palermo - Cagliari
Souboj dvou ostrovních týmů byl bohatý na dramatické okamžiky. Palermo se ujalo vedení již ve třetí minutě zápasu. Jenže náskok vydobytý Brescianem smazal ještě před přestávkou z desítky Suazo. Domácím tým polevil v závěru utkání, což Cagliari rázně potrestalo. Za třemi body nasměroval hosty v 82. minutě Pepe a vítězství potvrdil Suazo v minutě 86. V domácím dresu zářil Uruguayec Cavani. V útočných snahách byl však příliš osamocen a Palermo nedokázalo z jeho kvalit vytěžit maximum.

Jedenáctka 31. kola:
Calderoni (Atalanta)
Favalli (AC Milán) Stendardo (Lazio) Negro (Siena)
Mudingayi (Lazio) Figo (Inter) Gattuso (AC Milán) Montolivo (Fiorentina)
Tavano (AS Řím) Suazo (Cagliari) Ronaldo (AC Milán)

Zajímavosti kola:

• Palermo již podeváté v řadě nedokázalo zvítězit. Naposledy vyhrálo v sicilském derby na půdě Catanie.
  • Rozhodčí udělili ve 31. kole sedm červených karet. Hned třikrát tasil červenou sudí Banti v Bergamu.
  • Debutující ukrajinský junior Koman (19 let) se v Serii A uvedl asistencí na vítězný gól Sampdorie.