Zpět na » Serie A » Ujfaluši vedl Violu jako kapitán

Serie A - Ujfaluši vedl Violu jako kapitán

0

08.04. - Z českých fotbalistů odehrál celé utkání 31. kola pouze Tomáš Ujfaluši, jenž se radoval z vysoké výhry Fiorentiny nad Ascoli. Marek Jankulovski a Tomáš Sivok dostali příležitost předvést své schopnosti v posledních minutách zápasu. Tomáš Zápotočný sledoval duel v Sieně z lavičky.

Tomáš Ujfaluši převzal v utkání s Ascoli kapitánskou pásku za absentujícího Dainelliho. Český obránce se tentokrát soustředil spíše na defensivní úkoly. Do útočných akcí Violy, jak u něho bývá zvykem, se tentokrát nezapojoval. Proti bezzubým útočníkům Ascoli neměl příliš práce. Přesto je pro něj výsledné čisté konto Fiorentiny skvělou vizitkou. Dobrý dojem si Ujfaluši mírně pokazil zbytečnou žlutou kartou za protesty. Od redaktoru Datasportu obdžel Tomáš známku 6.

Udinese tentokrát začalo zápas v Sieně s českými fotbalisty na lavičce. Tomáš Zápotočný proseděl mezi náhradníky celé utkání. Sivok dostal příležitost až v 81. minutě. Vyrovnávacímu gólu Negra, který padl krátce po jeho příchodu, neměl šanci zabránit. Defensivní záložník odehrál příliš málo času na to, aby mohl být podrobněji hodnocen.

Zhruba stejný časový interval jako Tomáš Sivok pobyl na hřišti i Marek Jankulovski. Bývalý fotbalista Baníku nahradil Brazilce Kaká v 77. minutě za stavu 2:1 pro Milán. Krátce po svém příchodu na hřiště byl svědkem Favalliho třetí branky do sítě Empoli. Jankulovski pomohl celku rossoneri dohrát zápas v poklidné atmosféře.