Zpět na » Serie A » Generálka na Bayern se AC zdařila

Serie A - Generálka na Bayern se AC zdařila

0

07.04. - Na milánském San Siru se po nečekaném klopýtnutí Palerma nebojovalo pouze o páté místo, nýbrž i o šanci proniknout v tabulce do pásma zaručujícího účast v Lize mistrů. Rossoneri, obklopeni nabitým programem, neponechali nic náhodě a toskánského soupeře přehráli v gólovém poměru 3:1.

AC Milán - Empoli 3:1 (12' Ronaldo, 44' Gilardino, 78' Favalli - 43' Saudati)

Milánský kouč Ancelotti vybral jedenáctku pro zápas s Empoli s vědomím, že musí šetřit hráčské síly pro čtvrtfinálovou odvetu Ligy mistrů v Mnichově. S útokem si starosti nedělal. Proti toskánským obráncům nasadil dvojici Ronaldo - Gilardino, která středeční souboj s Bayernem zaručeně vynechá. Na lavičce nechal Ancelotti odpočívat například Odda nebo Jankulovskiho. Rossoneri šli do vedení již ve 12. minutě. Fanoušky milovaný Ronaldo obelstil v osobním souboji Prataliho, a následně pokořil levačkou veterána mezi tyčemi hostů - Balliho. Pár minut na to Gilardinova střela jemně zavadila o tyč. Ăštočné akce Empoli neprošly přes pozorného Gattusa nebo Boneru. Ve 43. minutě však přece jen modrobílí zaskočili domácí obranu. Saudati srovnal skóre střelou ve vzduchu po Vannucchiho centru. Psala se 43. minuta. Jenže následný protiútok Milána skončil opětovným vedením Ancelottiho svěřenců. Ronaldo vymyslel akci, ze které Gilardino skóroval již podesáté v sezóně. Do šaten šel Milán s vedením 2:1.

Ve druhé půli se Cagniho svěřenci pokusili eliminovat soupeřovy kvality aktivním pressingem. Tato taktika málem přinesla své plody. V 67. minutě měl velkou příležitost k vyrovnání Almiron. Argentinskému záložníkovi upřel gól nakonec pohotový Cafú. Hosty vrátil zpět na zem Giuseppe Favalli, jenž v 78. minutě úspěšně dopravil Pirlovu přihrávku za Balliho záda. To už byl přímým aktérem utkání i Čech Jankulovski, náhradník za Kaká. Vedení 3:1 si rossoneri pohlídali. Do konce utkání ještě prověřili Balliho reflexy Pirlo a Gilardino. Krátce před závěrem poslal kouč Ancelotti do hry Serginha za Ronalda. Brazilec se tak vrátil na trávníky po dlouhé pauze a připsal si teprve druhý start v sezóně.

AC Milán: Dida; Cafu, Bonera, Kaladze (Simic 46'), Favalli; Gattuso, Pirlo, Gourcuff, Kaká (Jankulovski 77'); Ronaldo (Serginho 87'), Gilardino
Empoli: Balli; Raggi, Adani, Pratali, Tosto; Buscé, Almiron, Moro, Vannucchi; Pozzi (Marianini 60'), Saudati (Matteini 87')
Rozhodčí: Trefoloni