Zpět na » Serie A » Důležité výhry pro Neapol a Mantovu

Serie A - Důležité výhry pro Neapol a Mantovu

0

06.04. - Serie B (33. kolo) - V Boloni a v Mantově se hrála důležitá utkání v boji o postup. Oba duely měly v první půli stejný scénař - průběžný stav 0:3. Jenže po přestávce bylo vše jinak. Boloňa stáhla náskok Neapole pouze na 2:3, ale Mantova senzačně otočila skóre s Piacenzou na 4:3. Juventus doma zklamal remízou 1:1 s Albinoleffe.

Boloňa měla v první půli zhruba pět gólových příležitostí. Domácí útočníci si ovšem s gólmanem Iezzem neporadili. Naopak Neapolští vytěžili ze tří příležitostí tři branky. Domizzi, Maldonado a Calaio zařídili boloňským fotbalistům hororový odchod do šaten. Jenže po přestávce Ulivierovi svěřenci zabojovali. Klubový střelec číslo 2 (a s číslem 41 na dresu) Massimo Marazzina snížil v rozmezí 57. a 72. minuty skóre na 2:3. V 81. minutě měl Marazzina na hlavě vyrovnání, tyč hostů ovšem s jeho přáním nesouhlasila. Azzurri si tak odvážejí z Boloni velmi důležité tři body. V tabulce se Rejovi svěřenci usadili na třetím místě s dvoubodovým náskokem na Mantovu.

Více štěstí než Boloňa měla Mantova. Té se proti Piacenze podařilo otočit výsledek z 0:3 na 4:3. Dva Caciovy góly byly oproti Godeasovu hattricku málo. Mantova se díky tomu vyšvihla v tabulce na čtvrté místo, hosté naopak klesají na sedmé.

Na stadiónu Alberto Picco ve Spezii Janovští potvrdili pozici druhého nejsilnějšího týmu Serie B. Červenomodří si získali zásluhou Di Vaia a Criscita dvoubrankový náskok. Spezia ještě v 76. minutě zareagovala Do Pradovým snížením, ale na vyrovnání nedosáhli. Janov uhájil vítězství i v deseti mužích. Gasperiniho svěřenci totiž využili již všech možností ke střídání, když se náhle zranil Adailton.

Albinoleffe se může pochlubit v této sezóně skvělou bilancí proti Juventusu. Téměř neznáme mužstva uhrálo dnes podruhé s turínským velkoklubem remízu 1:1. Bianconeri od 32. minuty prohrávali po Ruopolově trefě pravačkou. Ale ještě před poločasem vyrovnal Balzaretti. Jenže tím se gólový účet uzavřel. Bojinov trefil v závěru pouze tyč. Deschampsovu týmu nepomohl ani skvělý výkon dua Camoranesi - Nedvěd. Výsledek 1:1 má tedy příchuť úspěchu pouze pro hosty.

Rimini klopýtlo v cestě za postupem v zápase na půdě Hellasu Verona. Tým z pobřeží Jadranu prohrál ve městě Romea a Julie jediným gólem Williama. Mezi střelci 33. kola Serie B má zastoupení Slovensko. Hamšík zařídil Brescii výhru nad Arezzem 1:0. Hrdinou kola se stal Tiribocchi, jenž obstaral Lecce hattrickem výhru 1:3 na půdě Ĺ edivcova Crotone.

Verona - Rimini 1:0

Nejlepší střelci: Del Piero (Juventus) 15, Bellucci (Boloňa) 14, Cacia (Piacenza) 13, Papa Waigo (Cesena) 12, Calaio' (Neapol) 11, Jeda (Rimini) 10