Zpět na » Serie A » Juventus, Neapol i AS Řím zvítězily, AC Milan překvapivě prohrálo

Serie A - Juventus, Neapol i AS Řím zvítězily, AC Milan překvapivě prohrálo

Článek
Juventus, Neapol i AS Řím zvítězily, AC Milan překvapivě prohrálo © twitter.com - Mohamed Salah oslavuje branku do sítě Fiorentiny

1

07.03. - REVIEW 28. kolo Serie A přineslo výsledky podle papírových předpokladů. AS Řím ve šlágru kola rozdrtilo Fiorentinu 4:1 a zapojuje se tímto do boje o zisk Scudetta. Neapol doma otočila zápas s Chievem Verona a vyhrála 3:1. Juventus si přivezl všechny body ze hřiště Atalanty Bergamo po vítězství 2:0. Inter Milan ve večerním zápase doma porazil Palermo 3:1 a AC Milan překvapivě prohrálo 0:2 na hřišti US Sassuolo.

AS Řím 4:1 ACF Fiorentina
Branky: 22. El Shaarawy (Salah), 25. Salah (Perotti), 38. Perotti (El Shaarawy), 58. Salah (Pjanič) - 45 +3. Iličič pen.

Domácí celek šel do vedení ve 22. minutě, když Pjanič uličkou našel Salaha, ten míč posunul na Stephana El Sharaawyho, který míč uklidil do hostující sítě - 1:0. Ve 25. minutě šel římský celek do dvoubrankového vedení, když tečovaná střela Mohameda Salaha skončila v síti Fiorentiny - 2:0. Ve 38. minutě to už vypadalo na debakl, když se prosadil po příhrávce El Shaarawyho domácí Diego Perroti - 3:0. Fiorentina zápas zdramatizovala ve druhé minutě nastavění první půle, když nařízenou penaltu proměnil hostující Josip Iličič - 3:1. AS Řím si ale v klidu dokráčel pro tři body, když v 58. minutě se prosadil podruhé v zápase Mohamed Salah - 4:1.

AS Řím se raduje z vítězství nad Fiorentinou. (zdroj: twitter.com)

AS Řím: Szczesny - Digne, Rüdiger, Manolas, Florenzi - Nainggolan, Keita, Pjanič - Perotti (62. Vainquer), El Shaarawy (76. Totti), Salah (86. Džeko)
ACF Fiorentina: Tatarusanu - Alonso, Astori, G. Rodríguez, Roncaglia - Costa, Vecino (34. Badelj) - Iličič (68. M. Fernández), Valero (29. Tello), Bernardeschi - Kalinič

SSC Neapol 3:1 Chievo Verona

Branky: 6. Higuaín (Ghoulam), 38. Chiriches (Jorginho), 70. Callejon (Allan) - 2. Rigoni

Zápas začali skvěle hosté, kteří se do vedení dostali už ve 2. minutě, když chybu Chirichese využil hostující Nicola Rigoni a poslal míč do domácí sítě - 0:2. Neapol ale odpověděla vyrovnávací branku v 6. minutě, když Ghoulam našel centrem neobsazeného Gonzala Higuaína, který vyrovnal na 1:1. Ve 38. minutě Neapol dokonala obrat v utkání, když Jorginho centrem našel přesně hlavu Vlada Chirichese, který upravil na 2:1 pro Neapol. Definitivní rozhodnutí přišlo v 70. minutě, když Allan z pravé strany našel přesně José Callejona, který upravil skóre na konečných 3:1.

José Callejon oslavuje branku do sítě Chieva Verona. (zdroj: twitter.com)

SSC Neapol: Reina - Hysaj, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam - D. Lopéz (67. Allan), Jorginho, Hamšík (86. Chalobah) - Callejon, Higuaín, Insigne (71. Mertens)
Chievo Verona: Bizzarri - Cacciatore, Dainelli, Cesar, Frey - Castro, Radovanovič, N. Rigoni (68. Hetemaj) - Birsa (64. Meggiorini), Pellissier (55. Floro Flores), M‘Poku

Atalanta Bergamo 0:2 Juventus Turín

Branky: 24. Barzagli (Mandžukovič), 86. Lemina (Mandžukovič)

Juventus Turín si upevnil první místo v tabulce Serie A díky vítězství 2:0 na hřišti Atalany Bergamo. V čele má tak stále tříbodový náskok před druhou SSC Neapol. Hosté šli do vedení ve 24. minutě, míč z rohového kopu sklepl Mario Mandžukič ke spoluhráči Andrea Barzaglimu, který uklidil míč do domácí sítě - 0:1. Atalanta se hnala za vyrovnáním, ale více ze hry měla „Stará dáma“, který se pojistky dočkala až v 86. minutě, když Mario Lemina ukázal krásnou individuální akci a nekompromisní střelou rozhodl o vítězství Juventusu poměrem 0:2.

Mario Lemina pojistil vítězství Juventusu na hřišti Atalanty Bergamo. (zdroj: twitter.com)

Atalanta Bergamo: Sportiello - Toloi, Masiello, Paletta - Conti (54. D’ Alessandro), Kurtičí, de Roon, Cigarini (76. Diamanti), Dramé - Monachello (67. Raimondi), Borriello
Juventus Turín: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Barzagli, Evra - Pogba, Marchisio, Khedira (68. Lemina) - Pereyra (82. Sandro), Mandžukič - Dybala (88. Morata)

Kompletní výsledky 28. kola Serie A:

Hellas Verona 0:3 Sampdoria Janov
Branky: 6. Soriano, 11. Cassano, 30. Christodoulopoulos (De Silvestri)

Neapol 3:1 Chievo Verona

FC Turín 1:1 Lazio Řím
Branky: 12. Belotti - 78. Biglia pen.

US Sassuolo 2:0 AC Milan
Branky: 27. Duncan (Berardi), 72. Sansone (Vrsaljko)
Červená karta: 77. Defrel (US Sassuolo)

Frosine 2:0 Udinese Calcio
Branky: 12. Ciofani (Dionisi), 60. Blanchard (Pavlovič)

FC Janov 1:0 Empoli FC
Branky: 48. L. Rigoni

Bologna FC 0:0 Carpi FC

Inter Milan 3:1 Palermo
Branky: 11. Ljajič (Perišič), 23. Icardi (Palacio), 54. Perišič (Icardi) - 45. Vazquez (Rispoli)