Zpět na » Serie A » Neapol pouze remizovala 1:1 s Fiorentinou, Lazio doma prohrálo

Serie A - Neapol pouze remizovala 1:1 s Fiorentinou, Lazio doma prohrálo

Neapol pouze remizovala 1:1 s Fiorentinou, Lazio doma prohrálo © taringa.net - Fiorentina - Neapol

1

01.03. - REVIEW V pondělí byly na programu dvě dohrávky 27. kola Serie A. V podvečer se zrodil překvapivý výsledek v Římě, kde Lazio doma nečekaně prohrálo 0:2 se Sassuolem. Ve večerním zápase se body dělily, když Fiorentina doma remizovala s Neapolí 1:1, která tak na vedoucí Juventus nyní ztrácí už tři body.

Lazio Řím 0:2 Sassuolo Calcio
Branky: 41. Berardi pen., 67. Defrel (Sansone)

Asi nikdo nečekal, že by Lazio doma prohrálo zrovna s celkem, jakým je Sassuolo, ale realita je přesně opačná. Pokud se ale koukneme na vývoj zápasu, Lazio si tři body z tohoto utkání nezasloužilo. Dlouho se hrála vyrovnaná bitva, ale v 40. minutě nešetrně srazil v pokutovém území domácí obránce Mauricio hostujícího Defrela. Domácí obránce nejenže viděl žlutou kartu, ale zároveň se proti Laziu kopala penalta, kterou bezpečně proměnil Domenico Berardi a poslal hosty do vedení - 0:1.

Druhý poločas byl hodně podobný tomu prvnímu. Lazio se hnalo za vyrovnáním, ale ve finální příhrávce a v zakončení bylo bezzubé. Naopak Sassuolo mohl své vedení zvýšit v 62.minutě, ale do střely Berardiho na poslední chvíli skočil domácí brankář Berisha a střelu zablokoval. Co se nepovedlo předtím, to se povedlo v 67. minutě Grégoiremu Defrelovi, který využil přihrávku Nicoly Sansoneho a zvýšil vedení hostů - 0:2. Sassuolo v zápase vstřelilo i třetí branku, ale ta v 74. minutě nebyla uznána pro ofsajd.

Lazio Řím: Berisha - Konko, Biševač, Mauricio, Lulič - Milinkovič-Savič, Biglia, Parolo (63. Keita) - Candreva, Klose (76. Dordevič), Anderson (76. Mauri)
Sassuolo Calcio: Consigli - Vrsaljko, Cannavaro, Acerbi, Peluso - Bondini (86. Pellegrini), Magnanelli, Duncan - Sansone (76. Politano), Defrel (82. Trotta), Berardi

ACF Fiorentina 1:1 SSC Neapol

Branky: 6. Alonso (Valero) - 7. Higuaín

Jeden ze šlágru kola přinesl vyrovnanou podívanou. Domácí šli do vedení hned v 6. minutě, kdy si na rohový kop naskočil Marcos Alonso, který hlavou míč tečoval do hostující sítě - 1:0. Vedení Fialek ale vydrželo pouze minutu, když nedorozumění brankáře a domácí obrany využil Gonzalo Higuaín a vyrovnal na 1:1. Ve 34. minutě v tutové šanci napálil domácí Kalinič míč pouze do břevna hostující brány a v 38. minutě trefil spojnici tyče a břevna domácí Cristian Tello. První poločas tak skončil remízou 1:1.

Druhý poločas začal šancí Kaliniče, který ale hlavičkoval nad. V 59. minutě se zaskvěl domácí brankář Ciprian Tatarusanu, který vychytal v tutových šancích José María Callejona i Gonzala Higuaína. V 66. minutě pálil domácí Matías Fernández, ale míč jen těsně minul hostující bránu. Oba týmy se snažily zvrátit zápas na svou stranu, ale nedařilo se jim v zakončení. Výjimkou byl v druhé minutě nastavení hostující útočník Lorenzo Insigne, ale jeho střelu vyrazil Tatarusanu. Zápas tak skončil remízou 1:1.

ACF Fiorentina: Tatarusanu - Roncaglia, Rodríguez, Astori, Alonso - Vecino, Badelj (90. Iličič) - Tello, Fernández, Valero - Kalinič
SSC Neapol: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Allan (69. López), Jorginho, Hamšík - Callejón (77. Mertens), Higuaín (90. Gabbiadini), Insigne