Zpět na » Serie A » Juventus v derby porazil Inter Milan, vyhrály AC Milan i AS Řím

Serie A - Juventus v derby porazil Inter Milan, vyhrály AC Milan i AS Řím

Juventus v derby porazil Inter Milan, vyhrály AC Milan i AS Řím © goal.com - Juventus oslavuje vítězství v Derby d'Italia nad Interem Milan.

2

28.02. - REVIEW Derby d´Italia vyznělo v neděli lépe pro mistrovský Juventus, který na svém hřišti porazil Inter Milan 2:0. 27. kolo Serie A odstartovalo dvěma zápasy sobotního programu. AS Řím si připsalo šesté vítězství v řadě, když vyhrálo na hřišti Empoli. AC Milan si ve večerním zápase připsalo vítězství 1:0 nad FC Turín.

Juventus Turín 2:0 Inter Milan
Branky: 47. Bonucci, 84. Morata pen.

Juventus ovládl Derby d´Italia a připsal si do tabulky další tři body. V čele tabulky Serie A tak má nyní 4 bodový náskok před Neapolí, která má před sebou pondělní dohrávku na hřišti Fiorentiny. Juventus byl v nedělním zápase lepším týmem. Už v 5. minutě trefil Hernanes břevno hostující brány a v 8. minutě byl pokus Dybaly zablokován hostující obranou. O minutu později pálil nad v dobré šanci Mario Mandžukič. Juventus měl mírný tlak a svého soupeře v první půli jasně přestřílel, první poločas ale skončil bezbrankovou remízou.

Leonardo Bonucci oslavuje vstřelenou branku do sítě Interu Milan. (zdroj: goal.com)

Druhá půle už domácímu celku vyšla o poznání lépe. Ve 47. minutě centroval z přímého kopu Dybala do pokutového území hostů, míč odhlavičkoval hostující obránce D´Ambrosio přesně k volnému Leonardu Bonuccimu, který propálil brankáře Interu Milan Samira Handanoviče - 1:0. Inter byl v zápase bezradný a navíc se mu v 56. minutě zranil Gary Medel. V 74. minutě se Juventus dostával do slibného přečíslení, nakonec ale z toho kvůli ofsajdu Mandžukiče nic nebylo. Zápas se rozhodl v 83. minutě, když Miranda ve vápně fauloval domácího útočníka Álvara Moratu a rozhodčí odpískal penaltu. Tu s přehledem proměnil faulovaný hráč a upravil skóre na 2:0. Inter poprvé zahrozil až v 89. minutě, ale střelu Édera vyrazil pozorný Buffon. V nastaveném čase spálil ještě šanci hostující Adem Ljajič, kterého skvěle vychytal Buffon a tak se z vítězství v derby radoval Juventus Turín.

Juventus Turín: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini (36. Rugani) - Lichtsteiner, Khedira (78. Sturaro), Hernanes, Pogba, Sandro - Mandžukič, Dybala (82. Morata)
Inter Milan: Handanovič - Murillo, Miranda, Jesus - D´Ambrosio, Melo, Medel (56. Ljajič), Kondogbia, Telles (73. Perišič) - Icardi (85. Éder), Palacio

Empoli FC 1:3 AS Řím

Branky: 22. Zukanovič vl. g. - 5. El Shaarawy (Perotti), 27. Pjanič, 74. El Shaarawy
Červená karta: 90+4. Rui (Empoli)

Hosté zápas začali skvěle a z vedoucí branky se radovali už v 5. minutě zápasu, když se krásně z 30 metrů prosadil Stephan El Shaarawy, který poslal míč nechytatelně do šibenice domácí brány - 0:1. Na druhé straně v 16. minutě pálil Maccarone, ale Szczesny jeho střelu vyrazil na rohový kop. Domácí se vyrovnání dočkali v 22. minutě, když Szczesny vyboxoval centr jen do svého spoluhráče Ervina Zukanoviče, od kterého se míč odrazil do brány - 1:1. AS Řím ale šel opět do vedení ve 27. minutě, když z přímého kopu trefil Pjanič pouze zeď domácí obrany, míč se ale k bosenskému záložníkovi opět odrazil a ten míč už poslal do domácí brány - 1:2.

AS Řím měl více ze zápasu i ve druhém poločase a tak bylo pouze otázkou času, kdy se dočká dalšího gólového úspěchu. A ten přišel v 74. minutě, když střelu Salaha vyrazil domácí brankář Skorupski pouze ke Stephanu El Shaarawymu, který upravil skóre zápasu - 1:3. O pozdvižení se ve čtvrté minutě nastavení postaral ještě domácí hráč Rui, který šlápl na hostující obránce Rüdigera a uviděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen. AS Řím si tak připsal šesté vítězství v řadě a zapojuje se do boje o Ligu mistrů.

Empoli FC: Skorupski - Laurini, Čosič, Ariaudo, Rui - Zielinski, Paredes, Croce (64. Livaja) - Krunič (52. Marcel Büchel) - Pucciarelli, Maccarone (73. Mčedlidze)
AS Řím: Szczesny - Maicon (73. Manolas), Rüdiger, Zukanovič, Digne - Pjanič, Keita, Nainggolan (37. Falqué) - Salah, Perotti, El Shaarawy (79. Džeko)

AC Milan 1:0 Turín FC

Branky: 45. Antonelli (Kucka)

Zápas začal šancí hostů, když ve 14. minutě chybně vyběhl domácí brankář Donnarumma, ale svou chybu napravil, když šanci Immobileho skvěle vychytal. Ve 26. minutě pálil z přímého kopu Honda pouze do břevna hostující brány. Ve 29. minutě šel ze strany sám na brankáře Donnarumma hostující útočník Ciro Immobile, ale míč posla pouze do boční sítě. Na druhé straně pálil nebezpečně Bonaventura, ale jeho pokus hostující brankář Padelli vyrazil na rohový kop. Jediná branka zápasu padla těsně před poločasem. Míč v pokutovém území Juraj Kucka sklepl k Lucu Antonellimu, který poslal míč do hostující brány - 1:0.

Ve druhém poločase pokračoval diváci viděli vyrovnaný zápas s minimem šancí a tak za zmínku stojí situace v 61. minutě, když se gólově prosadil kolumbijský útočník domácího celku Carlos Bacca, ale branka nebyla uznána kvůli ofsajdu. AC Milan si vítězství pohlídal a radoval se z těsného vítězství 1:0, díky kterému se bodově přiblížil k Interu Milan a stále má šanci vybojovat si umístění v Evropské lize.

AC Milan: Donnarumma - Abate, Alex, Zapata, Antonelli - Honda, Kucka, Bertolacci, Bonaventura - Niang (69. Boateng), Bacca (89. Balotelli)
Turín FC: Padelli - Maksimovič, Glik, Moretti - Zappacosta (86. Josef Martínez), Acquah, Vives, Baselli (78. Maxi Lopéz), Peres - Belotti, Immobile