Zpět na » Serie A » Výsledky 31. kola Serie A

Serie A - Výsledky 31. kola Serie A

0

07.04. - Velikonoční 31. kolo Serie A přineslo pátou remízu Interu v sezóně. Římské celky slaví oproti tomu tříbodový zisk. Z hráčů usilujících o sesazení Tottiho z čela tabulky kanonýrů využil příležitost ke snížení náskoku odpočívajícího římského kapitána pouze Luca Toni. Jeho Fiorentina rozstřílela Ascoli 4:0.

Atalanta - Chievo 1:0 (54' Doni z pen.)
Hosté z Verony byli v Bergamu velmi blízko bodu, ale nakonec se vrací domů s prázdnou. Chievo bylo celý první poločas domácím vyrovnaným soupeřem a dostalo se i do několika šancí. Deset minut po přestáce se mu ale situace vymkla z rukou. D'Anna zastavil akci Atalanty faulem ve vápně, uviděl druhou žlutou kartu a kopala se penalta. Tu proměnil Cristiano Doni a poslal domácí do vedení. Podobná situace se opakovala ještě jednou, ale tentokrát na druhé straně. Loria fauloval ve vápně, uviděl druhou žlutou a kopala se penalta. Victor Obinna ale penaltu tři minuty před koncem neproměnil. Přesto hosté ještě mohli vyrovnat. Semioliho centr našel ve vápně Mantovaniho, ten ale branku netrefil. V nastavení ještě uviděl červenou kartu Luciano za brutální faul na Bernardiniho.

Atalanta: Calderoni; Rivalta, Bellini (60' Adriano), Loria 86' ČK, Talamonti; Ariatti, Doni (81' Tissone), Bernardini, Migliaccio; Zampagna (74' Ferreira Pinto), Ventola
Chievo: Lanna, D'Anna 53' ČK, Mandelli, Moro (68' Mantovani); Semioli, Italiano (84' Pellissier), Luciano 92' ČK, Sammarco; Obinna, Bogdani (60' Kosowski)
Rozhodčí: Banti

Reggina - Inter 0:0
Inter přijel uhájit svoji neporazitelnost na půdu Regginy, která pravidelně nastupuje v sestavě s obávaným kanonýrem Bianchim. V prvním poločase diváci sledovali vyrovnanou partii. V 11. minutě se po Mestově přetaženém centru dostal do velmi výhodné pozice Lanzaro. Jenže ke škodě svůj pokus nasměroval hlavou na vzdálenější tyč. Míč nakonec minul svatyni Julia Cesara. Ještě před tím domácí mužstvo podržel Campagnolo, který vyrazil Cruzův nebezpečný pokus na roh. Před přestávkou zlikvidoval gólman Interu hlavičku Vigianiho. Krátce po změně stran bylo Manciniho mužstvo velmi blízko první branky. Po narážečce Cambiassa s Adrianem hasil situaci Campagnolo. Po hodině hry se po standardní situaci dostal ke střele z velmi nebezpečné pozice Di Dio. Julio Cesar však skvělým zákrokem uhájil čistý štít. Z následného protiútoku prověřil domácího gólmana Cambiasso. Jeho střelu Campagnolo vyrazil, a když si argentinský záložník dobíhal k odraženému míči, byl jedním z obránců Regginy poslán k zemi. Podle sudího Pieriho se nejednalo o porušení pravidel a penalta se nepískala. Duel byl z obou stran otevřený a trenéři ještě posílili útočné řady. Ale ani nově příchozí Amoruso na domácí straně, ani Recoba v barvách Interu, vytoužený gól pro diváky nevymysleli. Zápas tedy skončil bezbrankovou remízou.

Reggina: Campagnolo; Lanzaro, Aronica, Di Dio, Modesto; Mesto, Amerini (Gazzi 88'), Tognozzi, Tedesco, Vigiani (Amoruso 74'); Bianchi (Nardini 79')
Inter: Julio Cesar; Maicon, Cordoba, Samuel (Burdisso 6'), Grosso (Recoba 74'); Dacourt, Cambiasso, Zanetti; Figo; Cruz, Adriano (Solari 87')
Rozhodčí: P. Bertini

Fiorentina – Ascoli 4:0 (4' Reginaldo, 45' Montolivo, 56' Toni, 70' Kroldrup)

Fiorentina měla podlě předpokladů Ascoli jasně porazit, což se také potvrdilo. Fiorentině chyběli stabilní obránci Dainelli a Pasqual, Fiorentina pro jistotu Ascoli téměř nepustila na dostřel. Hned ve čtvrté minutě navíc Montolivo připravil šanci pro Reginalda a brazilský útočník poslal Fialky do vedení. Fiorentina držela balon a tlačila hosty. Brankově se však znovu prosadila až na konci první půle, kdy po Toniho přihrávce skóroval Riccardo Montolivo. Toni se do střelecké listiny zapsal deset minut po přestávce, kdy mu balon poslal Adrian Mutu. Střídající Jorgensen pak ještě z rohového kopu poslal míč přesně Krodrupovi a ten stanovil konečné skóre na 4:0.

Fiorentina: Frey; Ujfaluši, Kroldrup, Gamberini, Potenza (67' Brivio); Montolivo, Pazienza, Liverani; Mutu (67' Jorgensen), Toni, Reginaldo (75' Santana)
Ascoli: Eleftheropoulos; Melara, Lombardi (46' Vastase), Di Biagio, Foglio; Minieri, Fini, Boudianski, Zanetti (61' Guberti); Paolucci, Soncin (82' Perrulli)
Rozhodčí: A. De Marco

Parma – Livorno 1:0 (90' G.Rossi)

Parmě přáli doma s Livornem všichni svatí. Livorno bylo domácím naprosto vyrovnaným soupeřem, v některých fázích hry bylo dokonce aktivnější. Hosty ale srazil na kolena střídající César. Po pár minutách pobytu na hřišti byl v 83' minutě za brutální faul vyloučen a hosté dohrávali v deseti. Přesilovku nakonec využili. V momentě, kdy začínalo nastavení, se trefil Giuseppe Rossi a posílil naděje Parmy na záchranu. Parma si tak nakonec připsala tři body a bojuje o záchranu v Serii A.

Parma: Bucci; Contini, Castellini, Couto, Coly; Gasbaronni, Cigarini (75' Muslimovič), Morfeo (46' Dessena), Parravicini; Budan, G.Rossi
Livorno: Manitta; Galante (34' Kuffour), Pavan, Grandoni, Pasquale (75' Cesar 83' ČK); Pfertzel, Filippini, Passoni, Morrone; Fiore (65' Vidigal); Lucarelli
Rozhodčí: P. Dondarini

Lazio – Messina (45' Stendardo)

Lazio mělo doma podle předpokladů rozdrtit Messinu, ale žádná kanonáda se nekonala. Lazio sice bylo aktivnější, ale dlouho se nemohlo dočkat branky. Až těsně před přestávkou našel centr Zauriho přesně obránce Stendarda a stoper Lazia poslal svůj tým do vedení. Situaci poté Laziu hodně ulehčil Vincent Candela, který deset minut po přestávce viděl červenou kartu. Lazio si proti oslabenému soupeři tři body pohlídalo a znovu se v souboji o třetí místo vzdálilo Palermu.

Lazio: Peruzzi; Zauri, Siviglia, Stendardo, Manfredini; Mauri (81' Jimenez), Behrami, Mudingayi, Baronio; Rocchi, Panděv (89' Makinwa)
Messina: Zanchi, Iuliano (72' Morello), Giallombardo, Candela 53' ČK; Masiello (81' Di Napoli), Pestrin, Lavecchia, De Vezze; Rigano, Bakayoko (54' Alvarez)
Rozhodčí: O. Girardi

Catania - AS Řím 0:2 (37' Tavano, 83' Vucinic)
Na neutrální půdě v Lecce nastoupilo proti zachraňující se Catanii mužstvo římských náhradníků. Ačkoliv by tato informace mohla na první pohled vyvolat opačný dojem, kouče Marina fakt, že jeho sok nasadil do zápasu béčko, příliš nepotěšil. Náročný program Římanů totiž naskytl příležitost motivovaným mladíkům prokázat své umění. Giallorossi nastoupili například s Rosim, Fatym nebo Curcim mezi tyčemi. V útoku nastoupila dvojice Tavano, Vucinic. Oba hráči jsou v této sezóně zvyklí spíše vysedávat na lavičce. Za projev důvěry se ovšem kouči Spallettimu umějí odvděčit. Vucinic rozhodl ve středu zápas Ligy mistrů s Manchesterem a Tavano poslal Římany dnes do vedení. Ve 37. minutě zakončil bývalý hráč Empoli spolupráci Pizarra s Vucinicem. Tříbodový zisk pro hosty pojistil v 83. minutě Vucinic, jenž dopravil za Pantanelliho záda Perrottův centr. Spalletti výhrou 0:2 prokázal, že kvalitní potenciál nabízejí i jeho náhradníci.

Catania: Pantanelli; Sottil, Stovini, Sardo, Vargas; Edusei, Izco (Corona 75'), Lucenti (Biagianti 92'); Caserta, Mascara; Spinesi (Plasmati 92')
AS Řím: Curci; Mexes, Ferrari, Rosi (Mancini 67'), Cassetti; Perrotta, Faty (De Rossi 73'), Wilhelmsson (Panucci 57'), Pizarro; Vucinic, Tavano
Rozhodčí: T. Pieri

Palermo – Cagliari 1:3 (3' Bresciano - 37' z pen. a 86' Suazo, 82' Pepe)

Palermo znovu vyhořelo, tentokrát doma s Cagliari. Přitom už ve třetí minutě proměnil přihrávku Ciaramitara ve vedoucí branku Palerma Mark Bresciano. Jenomže deset minut před přestávkou fauloval Biava ve vápně Suaza, uviděl už druhou žlutou kartu a hosté kopali penaltu. Suazo ji proměnil a vyrovnal. Cagliari cítilo šanci na tři body a po přestávce hrálo hodně aktivně. Rozhodnout se mu ale podařilo až v samém závěru. Simone Pepe nejprve po přihrávce Contiho poslal hosty do vedení, a poté ještě připravil druhou branku v zápase pro Suaza. Cagliari si tak odváží překvapivé tři body z Palerma.

Palermo: Fontana; Pisano, Biava 37' ČK, Barzagli, Cassani; Brienza (45' Dellafiore), Guana (81' Tedesco), Diana, Bresciano, Ciaramitaro (56' Giacomazzi); Cavani
Cagliari: Chimenti; Bianco, Del Grosso, Breijo, Ferri; D'Agostino (90' Agostini), Budel (71' Marchini), Biondini (79' Colucci), Conti; Pepe, Suazo
Rozhodčí:
M. Saccani

Sampdoria - Turín 1:0 (17' Bonazzoli)

Sampdoria, která bojuje o účast v evropských pohárech, přivítala na svém hřišti Turín, jemuž se podařilo v posledních třech kolech uniknout sestupovému ohrožení. Janované nastoupili v základní sestavě překvapivě s osmnáctiletým ukrajinským juniorem Komanem. A právě tento mladík asistoval Bonazzolimu u první branky v utkání. Turín odehrál první půli v útlumu. Tepve po přestávce prospěly hostům změny, které v sestavě provedl kouč De Biasi. Ĺ ance na vyrovnání zmařil pro celek Granata Roberto Muzzi, jenž se minutu před koncem normální hrací doby vykartoval a musel ze hřiště. Doria si tak nejtěsnější možný náskok pohlídala.

Sampdoria: Berti; Maggio, Falcone, Accardi, Zenoni; Volpi, Quagliarella (Ziegler 86'), Palombo, Koman (Franceschini 76'); Delvecchio, Bonazzoli (Bazzani 70')
Turín: Abbiati; Comotto, Cioffi, Bovo, Balestri; Gallo (Barone 46'), Ardito, Lazetic (De Ascentis 46'), Muzzi ČK 89', Rosina; Abbruscato (Stellone 68')
Rozhodčí: O. Pantana

Siena - Udinese 2:2 (76' Maccarone, 81' Negro - 42' Di Natale, 60' Iaquinta)

Trenér Udinese, Alberto Malesani, zahájil duel v Sieně s českými fotbalisty na lavičce. Do útoku nasadil dvojici Di Natale a Iaquinta. Jak ukázal vývoj zápasu, alespoň v ofensivě se Malesaniho tah povedl. Di Natale prostřelil Rakušana Manningera krátce před přestávkou. Náskok 0:2 zařídil pro Udine Iaquinta po hodině hry. V 76. minutě zdramatizoval utkání Massimo Maccarone, jehož hlavička skončila v síti De Sanctisovy branky. Po dalších pěti minutách bylo vyrovnáno. De Sanctisova hrubka přispěla k Negrovu lacinému gólu. Malesani poslal do hry na závěrečných deset minut Tomáše Sivoka místo Nigérijce Oboda. Nasazení a hra srdcem se Sieně po přestávce vyplatily. Zápas skončil spravedlivou remízou 2:2.

Siena: Manninger; Bertotto (Negro 54'), Rinaudo, Portanova, Molinaro; Alberto, Brevi (Eremenko 64'), Galloppa, Antonini; Cozza (Maccarone 46'), Frick
Udinese: De Sanctis; Zapata, Natali, Coda; Motta, Pinzi, Obodo (Sivok 81'), Muntari (Barreto 84'), Dossena; Di Natale, Iaquinta
Rozhodčí: M. Ciampi