Zpět na » Serie A » Vlci si podali Palermo, Inter přehrál Sampdorii

Serie A - Vlci si podali Palermo, Inter přehrál Sampdorii

Vlci si podali Palermo, Inter přehrál Sampdorii © zimbio.com - Edin Džeko slaví gól proti Palermu.

1

22.02. - REVIEW Inter Milán přehrál Sampdorii 3:1, ale nadále zůstává čtvrtý, jeilkož podobně si vedla i Sampdoria. AS Řím nasázel Palermu pět branek a to ještě Edin Džeko zahodil málo vídanou tutovku. Ze druhé výhry v sezóně se raduje Hellas a stále bojuje o senzační záchranu.

Týmy od třetího do sedmého místa bodovaly naplno a tak se v této části tabulky nic nemění. Začneme ale opačným pólem tabulky.

O senzační udržení bojuje Hellas a například český Baník Ostrava by se mohl u tohoto týmu inspirovat. V posedních pěti zápasech získal Hellas osm bodů a ve 26. kole si připsal druhé vítězství v sezóně.

Duel s Chievem měl vynikající náboj a od začátku se hrálo ve velkém tempu. Ve 24. minutě se k zakončení hlavou dočkal Ionita, mířil ovšem těsně nad. O pět minut později už se ale domácí radovali, Spolli fauloval a Toni měl k dispozici pokutový kop.

Hellas Verona FC v AC Chievo Verona - Serie A

Luca Toni penaltu neproměnil, gól ale slavil. (zdroj: zimbio.com)

Ten sice neproměnil, ale jeho dorážka už úspěšná byla. Zanedlouho měl obrovskou příležitost Pazzini, Bizzarri jeho pokus zneškodnil.

Vyrovnat mohl po přestávce Inglese, hostující záložník ale přestřelil. A tak přišel trest. O pět minut později napřáhl Pazzini a Bizzarri neměl nárok. Na problémy si domácí zadělali v 70. minutě, Moras po faulu v pokutovém území musel ze hry a Pellissier z penalty snížil.

Jenže brzy inkasoval červenou kartu i hostující Spolli a domácí se tak znovu mohli uklidnit. V 5. minutě nastavení pak nádhernou ránu vyslal Artur Ionita a Hellas tak nakonec zvítězil 3:1.

A teď k těm lepším celkům. Inter si doma poradil se Sampdorií, především zásluhou obránců. Ve 23. minutě domácí rozehráli rohový kop, Murillo hlavou prodloužil a D´Ambrosio neměl problém míč doklepnout do branky.

Šest minut po přestávce měl na noze vyrovnání Dodo, branku ovšem minul. A tak se za pár minut radoval favorit, Melo hlavou přiťukl Mirandovi a brazilský obránce hlavou překonal Viviana.

FC Internazionale Milano v UC Sampdoria - Serie A

Dva střelci - Miranda a Danilo D´Ambrosio. (zdroj: zimbio.com)

Třetí gól už zaznamenal útočník, po skvělé individuální akci se trefil Mauro Icardi, který svou ránu ještě otřel o tyč. Čestného úspěchu se nakonec dočkali i hosté, ve druhé minutě nastavení nalezl Muriel Quagliarellu a ten obral Handanoviče o čisté konto. Interu to ale vadit nemuselo, v sobotu večer se na chvíli dostal na třetí pozici.

Nyní je ovšem až pátý, jelikož tři body slaví i Fiorentina a AS Řím. Fialky nastoupily v Atalantě a branky padaly až po přestávce. V 67. minutě Tello nacentroval na hlavu Fernándeze a hosté mohli poprvé slavit.

O čtrnáct minut později se pak sama prosadila španělská posila, která o minutu později mohla přidat další branku, Sportiello ale míč dokázal lapit. Vzápětí ale Pinillův rohový kop zužitkoval Conti a bylo zaděláno na drama.

Střídající Kalinič ale o tři minuty poté využil přihrávky Valera a vlastně rozhodl. V lize se tento Chorvat trefil po osmi zápasech. Atalanta ještě snížila, v nastavení se trefil Pinilla. Následně dostal Conti druhou žlutou kartu a rozhodčí Celi ukončil tento pětigólový zápas, ve kterém nakonec slaví Fiorentina.

Atalanta BC v ACF Fiorentina - Serie A

Niko Kalinič se trefil po osmi zápasech. (zdroj: zimbio.com)

V neděli večer se poté do boje pustili i Vlci a Palermo zneškodnili pěti góly. I když ze začátku to příliš dobře nevypadalo. Šanci od začátku duelu dostal Edin Džeko, jenž si po střídání v utkání s Realem vedl velmi dobře.

Ve 28. minutě ale spálil neuvěřitelnou tutovku. Maicon mu pasem přihrál do prázdné branky, Džeko ji ale z bezprostřední blízkosti zasáhnout nedokázal. Z hlediště se ozývalo bučení a Džeko jen nevěříčně objímal brankovou konstrukci.

Už za dvě minuty se ale mohl radovat. Pjanič výborným centrem našel právě útočníky z Bosny a Hercegoviny, Džeko si míč skvěle zpracoval a následně nedal Alastrovi šanci.

Další dobrou šanci měl Pjanič, jeho standardka skončila na tyči. Podruhé se tak Vlci radovali v 52. minutě, po rohovém kopu se k míči dostal Seydou Keita a trefil míč ideálně do pravého horního rohu branky.

Keita byl následně v další šanci, tentokrát neuspěl. V 59. minutě vysunul Džeko Salaha a bylo to o tři branky. O necelé tři minuty později pak Salah skóroval opět, když z brankové čáry dokázal míč dostat do branky. Podruhé nakonec slavil i Džeko, v 89. minutě mu míč ideálně naservíroval střídající Perotti a Edin Džeko hlavou popáté překonal Alastru. Vlci tak zničili Palermo poměrem 5:0 a zůstávají čtvrtí.

AS Roma v US Citta di Palermo - Serie A

Mohamed Salah po neuvěřitelné brance. (zdroj: zimbio.com)

Výsledky 26. kola italské Serie A:

Hellas Verona - Chievo Verona 3:1 (29. Toni, 57. Pazzini, 90+5. Ionita - 71. Pellissier z penalty)
Inter - Sampdoria 3:1 (23. D´Ambrosio, 57. Miranda, 73. Icardi - 90. Quagliarella)
Turín - Carpi 0:0
Sassuolo - Empoli 3:2 (41. Berardi, 48. a 50. Defrel - 36. Zielinski, 70. z penalty Maccarone)
Janov - Udinese 2:1 (57. z penalty Cerci, 70. Laxalt - 33. Adnan)
Atalanta - Fiorentina 2:3 (84. Conti, 90+1. Pinilla - 67. Fernández, 81. Tello, 87. Kalinić)
Frosinone - Lazio 0:0
AS Řím - Palermo 5:0 (30. a 89. Džeko, 52. Keita, 60. a 62. Salah)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.