Serie A - Zaza poslal Juventus do čela Serie A!

Článek
Zaza poslal Juventus do čela Serie A! © zimbio.com - Simone Zaza proti Neapoli.

0

13.02. - REVIEW Žádná strhující podívaná to nebyla. Juventus ale na domácí půdě nakonec zvítězil, jedinou branku vstřelil Simone Zaza. A tak jde Stará dáma poprvé v ročníku do čela ligy!

Juventus FCJuventus 1:0 (0:0) NeapolSSC Napoli

Branka: 88. Zaza

Juventus FC: Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci (53. Rugani), Evra - Marchisio - Cuadrado, S. Khedira - Dybala, P. Pogba, Morata (56. Zaza).

SSC Neapol: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Allan (90. Gabbiadini), Jorginho, Hamšík - Callejón, Higuaín, L. Insigne (79. D. Mertens).

Šlágr 25. kola nám toho moc nenabídl. První větší šance mohla přijít až ve 35. minutě. Do té doby neviditelný Higuaín se už už dostával k hlavičce, jenže Bonucci mu skvělým obranným zákrokem sebral jistý gól.

Aktivnější byl Juventus a útočníci Neapol opravdu téměř nebyli vidět. Insignemu se nedařily rozehrávky a Higuaín maximálně rozhazoval rukama.

Za zmínku v první půli stojí ještě následný rohový kop po odkopu Bonucciho. Albiolův pokus ale skvěle zneškodnil bezchybný Buffon. Po hodině hry poprvé výrazně zahrozili i domácí, Pogba našel Dybalu, ten ale branku přestřelil.

V té době už nebyl na hřišti Morata, jehož kvůli zranění musel vystřídat Zaza. A právě Zaza nakonec duel rozhodl. V 88. minutě chybovala středová řada hostí, Zaza vypálil a s pomocí teče překonal bezmocného Reinu.

Čas na vyrovnání nebyl a Juventus tak doma ve šlágru kola zvítězil 1:0. Díky třem bodům se posouvá na první pozici o bod před Neapol.