Zpět na » Serie A » Neapol s Higuaínem i Juventus pokračují v krasojízdě, milánské derby ovládlo AC

Serie A - Neapol s Higuaínem i Juventus pokračují v krasojízdě, milánské derby ovládlo AC

Neapol s Higuaínem i Juventus pokračují v krasojízdě, milánské derby ovládlo AC © zimbio.com - Gonzalo Higuaín skóroval i proti Empoli.

0

01.02. - REVIEW Milánské derby ovládl AC Milán. Ten i díky neproměněné penaltě Maura Icardiho rozdrtil Inter 3:0. V krasojízdě pokračuje Neapol, Gonzalo Higuaín se znovu trefil a první celek porazil Empoli 5:1. Podvanácté v řadě uspěl i Juventus, Chievu nasázel čtyři branky.

Ani 22. kolo na prvních místech tabulky nic nezměnilo. Juventus se sice díky jasné výhře na půdě Chieva na chvíli do čela dostal, ale už za necelé tři hodinky byla zpět s odpovědí Neapol. A ta doma nedala šanci Empoli, i když po půlhodině hry prohrávala.

Nezměnil se ani obraz hry Interu Milán, který padl v milánském derby. Poprvé po návratu na lavičku Vlků poté uspěl Luciano Spaletti, jeho tým udolal Frosinone. Pojďme ale hezky popořadě.

I když vlastně duelem Vlků začneme. AS doma přivítalo nováčka z Frosinone a nutně potřebovalo naplno bodovat. Pracovat na tom začalo v 18. minutě, k odraženému míči se dostal Radja Nainggolan a potvrdil, že v AS prožívá výborné období kariéry.

Brzy mu ovšem radost překazil Ciofani, jenž dostal výbornou přihrávku od Chibsaha a Szczesny neměl šanci. Tři minuty po pauze ale domácí posily rozhodly o výhře favorita. Zukanovič parádním centrem našel El Shaarawyho a ten neméně krásnou patičkou poslal AS k vytouženým třem bodům.

AS Roma v Frosinone Calcio - Serie A
Stephan El Shaarawy se do italské ligy vrátil gólově (zdroj: zimbio.com)

Ty ještě v závěru pojistil Miralem Pjanič, přihrávku mu adresoval střídající legenda Francesco Totti. AS tak zvítězilo zcela zaslouženě 3:1 a na Ligu mistrů znovu ztrácí jen čtyři body.

Týmy před Římem totiž zaváhaly. Fiorentina do utkání s Janovem nasadila novou posilu, Mauro Zárate se ovšem neprosadil. Na lavičce zůstal Nikola Kalinič, přednost dostal Khouma Babacar. Ani on ale nic kloudného nevymyslel a tak fialky remizovaly bez branek.

K vidění byly poté ještě dvě bezbrankové remízy. Ciro Immobile znovu neskóroval a Turín nedal gól poslednímu Hellasu. Ten tak boduje potřetí v řadě, na výhru ale stále čeká! Podobně si vedlo i Udine v domácím střetnutí s Laziem, za zmínku stojí dvě červené karty. Danilo ji dostal po druhé žluté, na konci zápasu se poté rovnou do šaten odporoučel Matri.

Torino FC v Hellas Verona FC - Serie A
Ciro Immobile se po návratu zatím trefil jen z penalty (zdroj: zimbio.com)

Pokud jsme mluvili o přiblížení AS k předkolu Ligy mistrů, musíme kromě ztráty Fiorentiny zmínit i ztrátu Interu. Ten se ještě poměrně nedávno hřál na prvním místě, nyní ale ze čtvrté příčky kouká s devítibodovým odstupem.

Svou mizérii potvrdil v milánském derby, i když šance na bodový zisk rozhodně měl. "Domácí" tým šel do vedení ve 35. minutě, na centr Hondy si nejvýše naskočil Alex a hlavičkou překonal Handanoviče.

Na další výraznější moment jsme si museli počkat do 70. minuty, kdy si střelec branky v pokutovém území počínal nedovoleně a Antonio Damato nařídil pokutový kop.

K němu se postavil střídající Mauro Icardi (skutečně střídající, nejlepšího střelce v základní sestavě nahradil Jovetič), penaltu ale zahodil. Míč poslal pouze do pravé tyče. A tak znovu platilo pravidlo nedáš, dostaneš. Niang parádně vyslal Baccu a ten zachoval chladnou hlavu. Období od 70. do 80. minuty definitivně rozhodlo.

Za čtyři minuty na to totiž vypálil Niang a ačkoli Handanovič míč dokázal vyrazit, na dorážku již nestačil. V závěru tak zastavil alespoň ránu střídajícího Balotelliho, který se tentokrát objevil na hřišti na plných 12 minut.

A ještě jeden dovětek. Nejlepším střelcem Interu je nyní vlastně již Éder, jenž odehrál celé milánské derby. Uvidíme ovšem, jestli mu bude sedět styl Nerazzurri. Inter každopádně podlehl Rossoneri 3:0 a počtvrté v řadě nezvítězil.

A teď k tomu hlavnímu, tedy boji o titul. V poledne se do boje pustil Juventus a oslabenému Chievu nedal šanci. Chievo již hrálo bez svého nejlepšího šutéra, devítigólový Alberto Paloschi si zkusí Premier League v dresu Swansea.

Juventus měl tedy usnadněnou práci. V Chievu byl jasně lepším celkem, vypálil 30 střel, z toho 10 mezi tři tyče. Nakonec se ujaly čtyři. Už v 6. minutě Lichtsteiner na zlatém podnose připravil míč pro Moratu a hosté šli do vedení, ve 40. minutě mu podobným způsobem naservíroval míč Khedira a bylo rozhodnuto.

AC Chievo Verona v Juventus FC - Serie AÁlvaro Morata tentokrát předčil Paula Dybalu (zdroj: zimbio.com)

Po hodině hry Pogba předal Sandrovi a ten pěknou ranou skóroval potřetí. Vzápětí předvedl vynikající individuální akci Pogba a Chievo bylo zralé na ručník. Sandro poté trefil břevno a podobně si vedl i Pogba, jenž si ve druhé minutě nastavení neuvěřitelným způsobem zpracoval dlouhý pas Bonucciho, druhý gól ale nepřidal.

Touto výhrou se Stará dáma dostala do čela, ale opravdu jen na chvíli. V 15 hodin totiž svůj zápas rozehrála Neapol a ačkoli ve 28. minutě prohrávala, nakonec si Empoli ze Stadia San Paolo odvezlo pět kousků.

Jen jeden gól si připsal Gonzalo Higuaín, přesto stále drží neuvěřitelnou bilanci branky na utkání. Osm minut před přestávkou rozhodl Insigne, jenž má taktéž skvostnou formu.

SSC Napoli v Empoli FC - Serie A
Lorenzo Insigne potvrdil vynikající formu (zdroj: zimbio.com)

Vlastní brankou poté pomohl Camprorese, v závěru se zaskvěl José Callejón. Ten se zatím velmi trápí a ačkoli je základním stavebním kamenem Neapole, skóroval v lize teprve podruhé a následně i potřetí. V prvních devatenácti duelech se přitom střelecky prosadit nedokázal.

Jeho týmu se ale daří opravdu výtečně, Neapol uspěla pošesté v řadě a stále vede o dva body před Starou dámou.

Kompletní výsledky 22. kola italské Serie A:

Carpi - Palermo 1:1 (74. z penalty Mancosu - 24. Gilardino)
Atalanta - Sassuolo 1:1 (32. Denis - 27. Berardi)
AS Řím - Frosinone 3:1 (18. Nainggolan, 48. El Shaarawy, 84. Pranjic - 24. D. Ciofani)
Chievo - Juventus 0:4 (6. A 40. Morata, 61. Alex Sandro, 67. Pogba)
Bologna - Sampdoria 3:2 (12. Mounier, 24. Donsah, 87. z penalty Destro - 54. Muriel, 80. Correa)
Janov - Fiorentina 0:0
Neapol - Empoli 5:1 (33. Higuaín, 37. Insigne, 52. vlastní Camporese, 84. a 88. Callejón - 28. Paredes)
Turín - Hellas 0:0
Udinese - Lazio 0:0
AC Milán - Inter 3:0 (36. Alex, 73. Bacca, 77. Niang)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.