Zpět na » Serie A » Kucka nejspíš připraví Garcíu o místo, Fiorentina selhala s Laziem

Serie A - Kucka nejspíš připraví Garcíu o místo, Fiorentina selhala s Laziem

Článek
Kucka nejspíš připraví Garcíu o místo, Fiorentina selhala s Laziem © zimbio.com - Juraj Kucka slaví svou branku do sítě AS Řím.

0

09.01. - REVIEW Juraj Kucka vstřelil první branku v dresu Rossoneri a AC Milán remizoval na půdě římských Vlků 1:1. Rudí García tak bude s největší pravděpodobností dnes odvolán. V dalším šlágru Fiorentina překvapivě doma padla s Laziem, i díky vskutku epickému závěru skončil duel 1:3.

Fiorentina mohla jít znovu na první pozici, to by ale musela lépe zvládnout domácí střetnutí s Laziem. Do první šance se po půlhodině hry dostal Keita, ale Tatarusanu předvedl dobrý zákrok.

Další pokus už mířil za jeho záda, po hlavičce Saviče ale na brankové čáře výborně zasáhl Astori. Fiorentina si ale koledovala a v nastavení přišel první gólový úder. Djordjevič posunul míč mez obránci a Keita zamířil přesně k pravé tyči.

ACF Fiorentina v SS Lazio - Serie A

Fialky sice častěji držely míč, ale velkou šanci si dlouho vypracovat nemohly. Až v 76. minutě střílel Rossi a Berisha raději míč vyrazil na roh. Na druhé straně likvidoval Tatarusanu střelu Matriho.

Rozhodčí nastavil šest minut a v nich se událo vskutku něco neuvěřitelného. V 92. minutě chybovala domácí obrana a Milinkovič-Savič měl jednoduchou pozici. Fiorentina se ale nevzdala a už za dvě minuty konečně snížila, po dalekonosné ráně Roncaglii chyboval Berisha a bylo zaděláno na drama.

Jenže v poslední nastavené minutě Fiorentina ztratila míč, Matri poslal míč Andersonovi a ten pojistil Laziu důležitou výhru, tři body získali Římané na půdě Fiorentiny po výhře 1:3.

Stefano Pioli se tak na lavičce Lazia udržel. To jeho římský kolega už má pomalu sbaleno. Rudi García s Vlky neporazil doma ani AC Milán a angažmá mu nejspíš brzy skončí.

Přitom Vlci začali dobře. Už v 5. minutě Pjanič z přímého kopu našel Umara a ten otevřel skóre. Napravil si tak chuť po spálené šanci v první minutě duelu. Jenže AS další gól nepřidalo, naopak AC Milán udeřil z ničeho nic v 50. minutě.

Honda nacentroval a Jurak Kucka hlavou vsítil svou první branku v dresu AC. Rossoneri byli v dalším průběhu lepší a mohli rozhodnout. Obrovskou šanci spálil Kucka, Bacca následně pálil do břevna. Šlágr 19. kola tak skončil 1:1, ani jeden tým ale s bodem jistě spokojený není.

AS Roma v AC Milan - Serie A

Výsledky sobotních duelů 19. kola italské Serie A:

Carpi - Udinese 2:1 (26. Pasciuti, 70. Lollo - 72. Zapata)
Fiorentina - Lazio 1:3 (90+4. Roncaglia - 45+1. Keita, 90+2. Milinković-Savić, 90+6. Felipe Anderson)
AS Řím - AC Milán 1:1 (4. Rüdiger - 50. Kucka)