Zpět na » Serie A » Na čele se nic nemění, římské celky ztratily

Serie A - Na čele se nic nemění, římské celky ztratily

Na čele se nic nemění, římské celky ztratily © dailymail.co.uk - Josip Iličič slaví branku.

1

06.01. - REVIEW AS Řím sice vstřelil Chievu tři góly, nakonec ale odjíždí pouze s bodem. To Bologna překvapivě sebrala všechny body Rossoneri. Ztratil i druhý římský celek, Lazio doma nedalo branku Carpi. Pohodové vítězství zaznamenaly Fiorentina a Juventus. Uspěl i Inter Milán, Mauro Icardi udržel svému týmu první pozici.

Fiorentina a především duo Kalinič - Iličič hraje v neuvěřitelné formě. Niko Kalinič sice dnes neskóroval, Iličičovi ale připravil obě branky.

Josip Iličič se v sezóně trefoval jen z penalt, nyní má ovšem sérii tří gólů ze hry. Skóre proti svému bývalému týmu otevřel ve 13. minutě a tři minuty před přestávkou vlastně rozhodl o dělbě bodů.

Na začátku druhé půle se mohl trefit i Kalinič, proti byl Sorrentino. V 77. minutě tak dal duelu nový náboj Gilardino, jenž hlavou zužitkoval centr Vazqueze. Fialky se ale o všechny body připravit nenechaly, v poslední nastavené minutě Valero vysunul střídajícího Blaszczykowského a Fiorentina tak nakonec zvítězila 1:3.

Pohodovou výhru si připsal i Juventus, jenž se tak dočasně posunul za Fiorentinu na druhou pozici. I bez Maria Mandžukiče Juventus nasázel poslední Veroně tři branky. V 8. minutě z přímého kopu poslal míč do sítě Dybala.

Na konci první půle Dybala znovu rozehrál standardku a míč si našel hlavu Bonucciho. Po půli tak bylo rozhodnuto. Gollini následně zlikvidoval slibné pozice Dybaly a Moraty, osm minut před koncem ale nestačil na rychlou kombinaci mezi Pogbou a Zazou, trefil se střídající útočník. Juve tak potvrdilo formu a je zcela zřejmé, že tento tým bude o Scudetto bojovat.

To už se moc nedá říci o římských rivalech. AS Řím totiž promarnil dvougólové vedení v Chievu a nakonec bere jen bod za remízu 3:3. Doma remizovalo i Lazio, které nevstřelilo branku nováčkovi z Carpi. Lazio patnáctkrát vystřelilo, ale ani jednou mezi tři tyče.

Do branky tak zamířil jen pokus hostujícího Letizii. Rozhodčí ale odmával ofsajd a tak tento duel branku nenabídl. Dlouho se na branku čekalo i na San Siru. AC Milán hostil Boloňu a i přes jasnou převahu nakonec nezískal ani bod.

Duel atraktivitou příliš neoslnil a jediné branky jsme se dočkali až osm minut před koncem, Mounier parádním pasem našel Giaccheriniho a ten pro hostující tým získal důležité tři body.

Výsledky 18. kola italské Serie A:

Udinese - Atalanta 2:1 (23. Thereau, 45. Perica - 75. D´Alessandro)
AC Milán - Bologna 0:1 (82. Giaccherini)
Chievo - AS Řím 3:3 (44. Paloschi, 58. Dainelli, 86. Pepe - 7. Umar, 37. Florenzi, 71. Falqué)
Juventus - Hellas Verona 3:0 (8. Dybala, 45. Bonucci, 82. Zaza)
Lazio - Carpi 0:0
Palermo - Fiorentina 1:3 (77. Gilardino - 13. a 42. Iličić, 90+3. Blaszczykowski)
Sassuolo - Frosinone 2:2 (22. Defrel, 74. Falcinelli - 16. Dionisi, 45. Ajeti)
Empoli - Inter 0:1 (45+1. Icardi)
Neapol - Turín 2:1 (16. Insigne, 41. Hamšík - 33. Quagliarella z penalty)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.