Zpět na » Serie A » Candreva sám porazil Inter, další favorité nezaváhali

Serie A - Candreva sám porazil Inter, další favorité nezaváhali

Candreva sám porazil Inter, další favorité nezaváhali © zimbio.com - Mario Mandžukič slaví branku proti Carpi.

1

20.12. - REVIEW Massimo Maccarone, Antonio Candreva, Mario Mandžukič a Gonzalo Higuaín. Všichni tito střelci vsítili dvě branky a především díky nim mohly jejich týmy slavit vítězství. Překvapivě tak doma proti Laziu neuspěl Inter Milán a na čele má náskok jediného bodu. Další favorité nezaváhali, uspěl i AS Řím. Rudi García si tak místo na lavičce nejspíše podrží.

Čelo italské ligy se nemění, ale náskok prvního Interu už ano. Nerazzurri totiž překvapivě nezvládli domácí střetnutí s Laziem a prohráli 1:2. K tomu se ale ještě dostaneme.

V neděli jako první přišel na řadu Juventus. A proti nováčkovi z Carpi nezačal vůbec dobře. V 15. minutě střelou k bližší tyči překvapil Buffona Borriello a Juve prohrávalo.

Jenže už za tři minuty přišel obrovský závar před domácí bránou, ze kterého se nejlépe zorientoval Mandžukič. Stejný hráč dal čtyři minuty před koncem hostům vedení, Evra nacentroval z levé strany a Mandžukič hlavou neomylně zavěsil.

Hned po přestávce navíc propálil Belece Pogba a bylo rozhodnuto. Další branku Ruganiho rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal a tak Carpi v závěru alespoň snížilo. Po centru z pravé strany si míč do vlastní sítě srazil Bonucci. Massimiliano Allegri nebyl s výkonem svého mužstva spokojený, ale tři body jsou velmi důležité.

Až na Inter vlastně uspěli všichni favorité. AS Řím udržel na lavičce Rudiho Garcíu, i když jednoduché to tedy nebylo. Vlci se znovu trápili, až tři minuty před přestávkou uklidnil domácí fandy Florenzi.

Starosti ale domácím přidělal Edin Džeko. Ten byl v 75. minutě sražen v pokutovém území a dožadoval se penalty. Tu rozhodčí nezapískal a tak se Džeko začal dohadovat. Zřejmě ovšem pronesl vulgárnější výrazy a tak Gervasoni k překvapení všech vytáhl červenou kartu.

Obavy ale naštěstí pro AS brzy zmizely. V 89. minutě hlavou prostřelil Perina střídající Umar a rozhodl o třech bodech. Čestnou branku hostů mohl vsítit Pandev, ale střela mu nesedla. Wojciech Szczesny tak vychytal čisté konto a AS Řím konečně zvítězil.

Úžasný moment prožil Josip Iličič. Útočník Fiorentiny konečně skóroval ze hry a po šesti brankách z penalty si konečně vychutnal pořádnou radost. Ve 32. minutě pojišťoval na 2:0, první branku zaznamenal Niko Kalinič a tato dvojice potvrdila svou extratřídu.

Fiorentina tak zatím stále šlape skvěle a je nadále druhá. Stejný počet bodů má třetí Neapol, v dresu hostujícího týmu znovu zářil Gonzalo Higuaín, autor dvou branek.

Stejný počet tref mohl zaznamenat i Marek Hamšík, slovenský záložník první penaltu proměnil, ale při druhé už byl úspěšnější Bassi, respektive Hamšík poslal míč vysoko nad. To mu ale v konečném účtování vadit nemusí, Neapol opět zvítězila.

Kritickou situaci po Garcíovi nejspíše překonal i Siniša Mihajlovič. Ten s AC Milánem neprohrál počtvrté v řadě, jeho hráči po dvouzápasové pauze opět nastříleli čtyři branky.

Jednoduchý zápas to ale nebyl. Ciofani dokonce poslal Frosinone do vedení, ale začátek druhé půle patřil hostům. Po trefách Abateho a Baccy AC vývoj otočilo, v 77. minutě se po rohovém kopu trefil i Alex.

Duel sice zdramatizoval svou střelou Dionisi, ale poslední slovo měl favorit. Ve 3. minutě nastavení si za obranu naběhl Bonaventura a krásnou ranou završil skóre na konečných 2:4. AC Milán tak v tabulce poskočil na šestou pozici a na vedoucího městského rivala ztrácí osm bodů.

Inter se ale soustředí na jiné kluby, kvůli domácí prohře má jen jednobodový náskok na Fiorentinu a Neapol. A Juventus, který ještě před pár týdny ztrácel třináct bodů, má jen tříbodové manko. To je pro obhájce Scudetta vynikající zpráva.

Děkovat přitom může i Laziu. To šlo do vedení už v 5. minutě. Centr po rohovém kopu si našel Candreva a parádní ranou nedal Handanovičovi šanci.

Lazio skvěle bránilo a poprvé pustilo domácího hráče do úniku až po hodině hry. Perišič vysunul Icardiho a ten bez problémů překonal Berishu. Čtyři minuty před koncem ovšem Melo zatáhl v pokutovém území za dres protihráče a rozhodčí Mazzoleni odpískal pokutový kop.

Ten sice Candreva neproměnil, ale Handanovič míč dokázal jen vyrazit. Napodruhé už se tak hostující záložník nemýlil a zařídil Laziu tři body. Nic na tom nezměnily ani dvě červené karty. Tu první inkasoval po kung-fu chvatu Melo, ve třetí minutě nastavení se do šaten poroučel i hostující Milinkovič-Savič.

Nastavení už si ale Lazio pohlídalo a ve šlágru 17. kola získalo důležité tři body. Vánoce tak nejspíš na své lavičce přežije i Stefano Pioli, který měl stejně jako García či Mihajlovič nůž na krku.

Výsledky 17. kola italské Serie A:

Carpi - Juventus 2:3 (15. Borriello, 90. Bonucci - 18. a 41. Mandžukić, 50. Pogba)
AS Řím - Janov 2:0 (42. Florenzi, 89. Umar)
Atalanta - Neapol 1:3 (54. Gómez - 52. Hamšík, 62. a 85. Higuaín)
Fiorentina - Chievo 2:0 (20. Kalinić, 32. Iličić)
Hellas Verona - Sassuolo 1:1 (39. Toni - 35. Floccari)
Frosinone - AC Milán 2:4 (19. D. Ciofani, 84. Dionisi - 51. Abate, 55. Bacca, 77. Alex, 90+3. Bonaventura)
Sampdoria - Palermo 2:0 (53. Soriano, 76. Ivan)
Turín - Udinese 0:1 (41. Perica)
Inter Milán - Lazio 1:2 (61. Icardi - 5. a 87. Candreva)
Bologna - Empoli 2:3 (36. Brienza, 45. Destro - 24. Pucciarelli, 42. a 48. Maccarone)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.