Zpět na » Serie A » Výsledky 30.kola Serie A

Serie A - Výsledky 30.kola Serie A

0

01.04. - Inter si připsal další výhru a zvýšil náskok v čele tabulky. Livorno pod novým trenérem deklasovalo Catanii. Fiorentina ztratila dvoubrankové vedení v Bergamu a odváží si bod za remízu 2:2.

Empoli - Ascoli 4:1 (44' a 75' Pozzi, 53' a 71' Saudati - 50' Soncin)

Empoli dál bojuje o evropské poháry. Tentokrát si doma poradilo s Ascoli. V první půli vyrovnaný zápas rozhodli domácí po přestáce. Sice ještě v první půli Pozzi skóroval a domácí šli do šaten s těsným vedením, ale Ascoli po přestáce vyrovnalo Soncinem a začínalo se znovu. Už za tři minuty po vyrovnání ale Luca Saudati znovu strhl vedení na stranu domácích. Hostům nevyšlo střídání. Marco Delvecchio měl oživit ofensivu, ale po čtyřech minutách na hřišti viděl červenou kartu a šel pod sprchy. To hosty dorazilo. Empoli znovu skórovalo zásluhou Saudatiho a když Igli Vannucchi připravil další branku pro Pozziho, Ascoli si odvezlo porážku 1:4.

Rozhodčí: Tagliavento
Empoli: Balli; Pratali, Tosto, Lucchini, Raggi (68' Adani);Marianini, Vannucchi, Almiron (78' Moro), Buscé; Saudati, Pozzi
Ascoli: Eleftheropoulos; Melara, Vastola (57' Bonanni), Pesce (62' Delvecchio 66' ČK), Corallo, Nastase; Foglio, Fini, Boudianski; Soncin, Paolucci

Livorno - Catania 4:1 (20', 82' z pen. a 92' Lucarelli, 45' Fiore - 14'Sottil)

Catania domácí v úvodu zaskočila a šla do vedení. Po přihrávce Mascary se trefil Sottil. Domácí ale pod novým trenérem hráli aktivně a utkání otočili. Kapitán Lucarelli vyrovnal a těsně před půli po centru Pasqualeho poslal domácí do vedení Stefano Fiore. O naděje přišla Catania v 67.minutě po vyloučení Baiocca. Kanonýr Lucarelli pak proměnil penaltu a ještě v nastaveném čase dovršil hattrick.

Rozhodčí: Romeo
Livorno: Manitta; Pasquale, Pavan, Balleri (29' Grandoni); Pfertzel (59' Coppola), Filippini, Passoni (68' Vidigal),Morrone; Fiore; Lucarelli
Catania: Pantanelli; Sottil, Cargas, Cesar (46' Corona), Silvestri (46' Caserta);Lucenti, Stovini, Baiocco 67' ČK; Edusei (74' Biso), Mascara, Spinesi

Atalanta - Fiorentina 2:2 (39' Loria, 65' Doni z pen. - 27' Reginaldo, 32' Pazzini z pen.)

Fiorentina ztratila v Bergamu dvoubrankové vedení a veze si pouze bod. Fialky měli skvělý úsek mezi 26. a 33. minutou. Nejprve připravil Montolivo branku pro Reginalda, který se nemílil. Poté byl ve vápně faulován Martin Jorgensen a kopala se penalta. Pazzini je proměnil a zvýšil vedení hostů. Domácí ale ještě do poločasu snížili, když se trefil Loria po pasu od Bernardiniho. Po pauze naskočil do hry tahoun domácích Cristiano Doni a vyplatilo se. Doni po dvaceti minutách proměnil penaltu a vyrovnal. Fiorentina vzápětí poslala na hřiště Toniho, který od začátku odpočíval, ale na další branku už sílu neměla. Oba kluby si tak nakonec ze zápasu odnášejí po bodu.

Rozhodčí: Rosetti
Atalanta: Calderoni; Rivalta, Talamonti, Loria, Bellini; Ariatti, Bernardini (84' Abeijon), Donati, Tissone (46' Doni); Bombardini (46' Ventola); Zampagna
Fiorentina: Frey; Potenza, Gamberini, Kroldrup, Pasqual; Blasi (59' Pazienza), Liverani, Montolivo; Jorgensen, Pazzini (67' Toni), Reginaldo (59' Santana)

Cagliari - Messina 2:0 (12' Biondini, 24' Budel)

Cagliari hned v úvodu rozhodlo zápas s Messinou a v pohodě si připsalo tři body. Nejprve Capone přihrál na gól Biondinimu a poté Suazovu akci dotáhl Budel. Cagliari okamžitě ubralo z tempa a hlídalo si vedení. Hosté se snažili o vyrovnání až do 76.minuty, kdy viděl druhou žlutou Zoro a definitivně potvrdil výhru Cagliari.

Rozhodčí: Bergonzi
Cagliari: Fortin; Bianco, Del Grosso (78' Agostini), Breijo, Ferri; Conti, Capone (20' D'Agostino), Biondini (74' Marchini), Budel; Suazo, Pepe
Messina: Paoletti; Zanchi, Zoro 76' ČK, Rea (46' Giallombardo), Candela; Masiello, Pestrin, Lavecchia (71' De Vezze), Alvarez; Rigano, Floccari (39' Iliev)

Turín - Palermo 0:0

Palermo prožívá v poslední době propad v tabulce. Do Turína přijelo po sedmizápasové šňůře bez vítězství. V první půli diváci sledovali řadu šancí. Hosté kouče Guidolina promarnili velké příležitosti Caracciola a Zaccarda. V dresu domácího Turína zářil Rosina, který proháněl obránce Palerma. Těm se podařilo zábranit mladému ofensivnímu záložníkovi ve skórování i za ceny faulu. I po přestávce nabídla obě mužstva kvalitní podívanou, ale zkušení borci mezi tyčemi - Abbiati a Fontana - za svá záda žádnou ze střel nepustili.

Rozhodčí: Rizzoli
Turín: Abbiati; Comotto, Brevi, Bovo, Balestri; Gallo, Ardito; Rosina, Muzzi (Stellone 59'), Lazetic (Barone 77'); Abbruscato (Konan 71')
Palermo:
Fontana; Zaccardo, Barzagli, Biava (Cassani 57'), Pisano; Diana, Ciaramitaro (Giacomazzi 91'), Simplicio, Bresciano; Di Michele (Brienza 73'); Caracciolo
Inter - Parma 2:0 (55' Maxwell, 70' Crespo)

Letos neporažený Inter přivítal na San Siru Parmu, která se venku ještě neradovala z výhry. Nerazzurri v průběhu první půle na hřišti jednoznačně dominovali. Jenže šance Cambiassa, Figa ani Crespa v síti Parmy neskončily. Až po změně stran, v 55. minutě pokořil Bucciho obránce Maxwell po spolupráci s Crespem. V 70. minutě zaznamenal gól i argentinský útočník. Po Adrianově asistenci zvýšil na 2:0 doklepnutím do prázdné branky, a v tuto chvíli bylo jasné, že Inter se již o tři body připravit nenechá. V 80. minutě zmařil naději hostů na zdramatizování zápasu Toldo zákrokem proti Gasbarronimu a Maicon, který zneškodnil střelecký pokus Parmy na brankové čáře. Inter si vítězství pohlídal a potvrdil postavení ligového suveréna.

Rozhodčí:
Farina
Inter:
Toldo; Maicon, Burdisso, Materazzi, Maxwell (Dacourt 69'); Zanetti, Cambiasso, Stankovic; Figo (Recoba 69'); Crespo (Gonzalez 79'), Adriano
Parma:
Bucci; Ferronetti, Paci (Bocchetti 85'), Couto, Contini, Castellini (Bolano 73'); Gasbarroni, Dessena, Parravicini; Budan (Morfeo 72'), G. Rossi
Chievo - Sampdoria 1:1 (32' Brighi - 27' Quagliarella)

Soupeři na stadiónu Bentegodi vstoupili do zápasu s opačnými starostmi. Zatímco Janované stále žijí nadějí na postup do evropských pohárů, cílem Chieva je záchrana v nejvyšší soutěži. Novellinovi svěřenci otevřeli skóre zásluhou čerstvého reprezentanta Quagliarelly ve 27. minutě. Jenže domácí Chievo srovnalo již po pěti minutách. Bogdaniho pokus skončil nejprve na břevně Bertiho branky, ale dorážející Brighi již slavil úspěch. Druhá půle byla na gólové příležitosti chudší. V 58. minutě Quagliarella tentokrát nevyzrál na Squizziho. S přibývajícími minutami se oba týmy smířily se ziskem bodu.