Zpět na » Serie A » Lazio rozpoutalo v Udine peklo

Serie A - Lazio rozpoutalo v Udine peklo

0

01.04. - Večerní dohrávka 30. kola Serie A mezi Udinese a Laziem přinesla střelecké žně. Zvláště v úvodu druhé půle byli diváci svědky gólové podívané. Během deseti minut totiž padly čtyři branky. Domácí Udinese nakonec podlehlo silnějšímu soupeři 2:4. Zahrál si i Zápotočný se Sivokem. Oba byli ve druhé půli vystřídáni.

Udinese - Lazio 2:4 (58' Di Natale pen., 92' Iaquinta - 18' Stendardo, 50' Mauri, 51' Behrami, 59' Rocchi pen.)

I za účasti dvou českých fotbalistů vstoupilo Udinese do souboje se silným Laziem. Biancocelesti se ujali vedení v 18. minutě. Ledesmův centr našel hlavu obránce Stendarda a ten se podruhé v sezóně zapsal mezi střelce. Ve 26. minutě měl Sivok na hlavě vyrovnání, ale jeho pokus zneškodnil Peruzzi. První půle přinesla několik akcí na obou stranách. Jejich zakončení však diváky příliš neohromilo.

Po přestávce se přítomní tifosi rozhodně nenudili. Ve druhé půli bianconeri prošli studenou sprchou. V 50. minutě Mauri zužitkoval Rocchiho asistenci a zvýšil na 0:2. Po pár vteřinách přihrával opět Rocchi a De Sanctis tentokrát kapituloval zásluhou Behramiho. Domácí ale zabojovali. Sivok podruhé nevyzrál hlavičkou na Peruzziho. V 56. minutě sudí Paparesta nepřehlédl Zauriho hraní rukou ve vápně a nařídil pokutový kop. Di Natale vrátil Udinese proměněnou penaltou do zápasu. Jenže v zápětí si Zápotočný počínal v pokutovém území nedovoleně při bránění Rocchiho a desítku kopalo i Lazio. Sám poškozený, který měl na kontě již dvě asistence, zvýšil na 1:4. Na velmi nepříznivý stav zareagoval kouč Malesani vystřídáním Sivoka. Do hry poslal Iaquintu, který k ligovému utkání nastoupil naposledy koncem února. V 75. minutě dohrál i další Čech, Tomáš Zápotočný. Na hřišti ho zastoupil Obodo. V zápětí Pandev nadvakrát nevyzrál na De Sanctise a trenér Manzini aktivního Makedonce nahradil Makinwou. Manzini zastoupil na lavičce Lazia Delia Rossiho, jenž byl potrestán za neukázněnost v souboji s Empoli. Nepovedené představení Udinese korunoval v 81. minutě D'Agostino, který dostal červenou kartu za sražení Ledesmy. V nastavení ještě Iaquinta ukázal ligovým soupeřům, že je zpět ve střelecké formě, když snížil na konečných 2:4.

Rozhodčí: Paparesta
Udinese: De Sanctis; Coda, Zápotočný (75' Obodo), Zapata; De Martino (66' Siqueira), Sivok (63' Iaquinta), D'Agostino 81' ČK, Muntari, Dossena; Barreto, Di Natale
Lazio: Peruzzi; Belleri, Stendardo (89' Diakite), Siviglia, Zauri; Behrami, Ledesma, Manfredini, Mauri; Pandev (79' Makinwa), Rocchi