Zpět na » Serie A » Gilardino rozhodl o dělbě bodů

Serie A - Gilardino rozhodl o dělbě bodů

0

31.03. - Poslední dva zástupci Serie A v Lize mistrů se dnes utkali na římském Olympijském stadiónu. Římské AS se brzy ujalo vedení záslohou Mexese. Střídající Gilardino však po změně stran rozhodl o konečném výsledku 1:1. Nerozhodné skóre poměrně vystihuje průběh utkání na hřišti.

AS Řím - AC Milán 1:1 (4' Mexes - 62' Gilardino)

Do šlágru kola mezi římským AS a milánským AC nastoupili domácí překvapivě bez Perrotty a hosté bez Marka Jankulovskiho. Giallorossi se rychle ujali vedení. Ve 4. minutě zamířil Mexes s přesností pod Didovo břevno a potřetí v sezóně se zapsal mezi střelce. Řím si po úvodní brance získal převahu. Sebevědomí Spallettiho mužů však zkrotil Simic, který po centru Pirla hlavičkou zamířil do tyče Doniho svatyně. Ve 25. minutě musel zasahovat milánský strážce branky proti Tottiho hlavičce. Pokus římského kapitána Dida vyrazil na rohový kop. Později Mancini trefil břevno. V závěru prvního dějství pronikl nebezpečně do domácího pokutového území Ronaldo. Jeho střela pravačkou však byla zblokována.

V 60. minutě Pirlův přímý kop našel hlavu střídajícího Gilardina a nejlepší ligový střelec milánského AC srovnal na 1:1. Ăštočníka rossoneri nedostatečně hlídal autor prvního gólu, Mexes. V 68. minutě poslal Totti lobem geniální přihrávku na Perrottu mířícího do vápna. Záložník, jenž se na hřišti teprve ohříval, však přestřelil v rozhodujícím okamžiku branku. Následně Mancinimu zmařil dobrou střeleckou pozici krajan Cafú. Giallorossi si vytvořili tlak a Didu vystrašilo několik šancí Taddeie, De Rossiho a Tottiho. Jenže zahuštěná obrana Ancelottiho mužstva nenechala domácím střelcům jediný kousek místa v bráně, aby mohli podruhé rozvlnit síť. Drápy vytasili i Milánští. Kaká obešel Mexese a přihrál Gilardinovi do volného prostoru. Autor vyrovnávacího gólu o kousek minul cíl. V závěru zápasu se již obě mužstva koncetrovala na to, aby neinkasovala, což nikdy kvalitě hry neprospívá. Poslední hvizd z píšťalky sudího Messiny zazněl ve chvíli, kdy ukazatel skóre signalizoval stav 1:1.

AS Řím: Doni; Cassetti, Mexes, Chivu, Panucci; De Rossi, Pizarro, Wilhelmsson (67' Perrotta), Taddei, Mancini (85' Tavano); Totti (83' Vucinic)
AC Milán: Dida; Cafu, Simic, Nesta, Favalli; Brocchi, Pirlo, Seedorf (73' Gourcuff), Kaká; Oliveira (46' Gilardino), Ronaldo (79' Gattuso)
Rozhodčí: Messina