Zpět na » Serie A » Ujfaluši stále nehraje

Serie A - Ujfaluši stále nehraje

0

23.04. - Tomáš Ujfaluši vynechal již třetí zápas v řadě. Duo Zápotočný - Sivok se představilo na půdě Regginy, kde jejich Udinese remizovalo 1:1. Marek Jankulovski se proti Cagliari šetřil a nastoupil až na závěrečné okamžiky.

Tomáš Zápotočný v Reggiu odehrál celé utkání. Jeho výkonu na jihu Itálie nelze nic vytknout. Zápotočný se po rozpačitém startu v Serii A stává oporou Udinese. Za výkon proti Reggině byl hodnocen známkou 6. Tomáš Sivok šel do hry v 76. minutě a prožíval perné chvilky. Zatímco jeho předchůdce na hřišti zařídil Udinese vedení, Sivok se zapsal do statistik žlutou kartou. V klíčovém momentu zápasu v 84. minutě český záložník v závaru před De Sanctisovou brankou nedokázal odkoupnout míč a celá situace skončila pro Udinese nejhorším možným způsobem. Natali nedovoleně odzbrojil Bianchiho a sudí Tagliavento odpískal penaltu, jejíž platnost černobílí stále zpochybňují. Pokutový kop Amoruso proměnil a Sivokův start v utkání dopadl vskutku nešťastně. Od serveru datasport.it obdržel bývalý Sparťan známku 5.

Kouč Florencie Prandelli nasadil do utkání v Laziu opět Potenzu na Ujfalušiho pozici. Českého obránce stále lečí svalové zranění a v Římě nebyl ani mezi náhradníky.

Marek Jankulovski si ve vítězném sobotním utkání s Cagliari zahrál pouze závěrečnou desetiminutovku. Na hřiště vstoupil ve chvíli, kdy měl výsledek již konečnou podobu 3:1. Jankulovski nahradil Gourcuffa. Krátké představení proti Cagliari napovídá tomu, že Ancelotti s českým hráčem počítá pro úterní zápas Ligy mistrů s Manchesterem.