Zpět na » Serie A » Shrnutí 33. kola Serie A

Serie A - Shrnutí 33. kola Serie A

0

23.04. - Bojovnost Parmy udělala pěknou tečku za 33. kolem Serie A. Jeho hlavní událostí bylo ovšem potvrzení zisku titulu pro Inter, jenž si pro patnácté scudetto došel v Sieně. Druhý milánský celek nenastoupil proti Cagliari v nejsilnější možné sestavě, ale i přesto zápasu jasně dominoval. Hlavně díky Ronaldovi. Uvnitř článku: Jedenáctka 33. kola Serie A

Tým kola: Parma
Parma v Palermu docílila první výhry na půdě soupeře v této sezóně. Ranieriho svěřenci dokázali otočit nepříznivý poločasový výsledek. Prvně se jim podařilo skórovat čtyřikrát v zápase. Na výhře 4:3 se podílel i nejlepší klubový střelec Budan a benjamínek Rossi.

Hráč kola:
Ronaldo
Brazilec Ronaldo přispěl dvěma góly k výhře milánského AC nad Cagliari. Tým složený převážně z náhradníků tak dovedl k důležitému tříbodovému zisku, který rossoneri přiblížil na dosah třetímu Laziu. Ronaldovo znamenité představení s Cagliari navíc Ancelottiho mužstvu zvedá sebevědomí před důležitým zápasem Ligy mistrů v Manchesteru.

Zklamání kola:
Peruzzi
Angelo Peruzzi má zkušeností na rozdávání. Hrubku, kterou vlastně věnoval bezzubé Fiorentině tři body, by ovšem neutropil snad ani žáček na začátku své kariéry. Lazio po sérii úspěchů tápe. V těchto těžkých chvílích je pro hráče zapotřebí pocit spolehnutí se na strážce svatyně. A Peruzzi v neděli tuto roli nenaplnil.

Zápas kola: Siena - Inter 1:2
Siena odehrála proti leaderovi soutěže kvalitní zápas. V útoku Corvia s Chiesou dokázali potrápit hostující zadáky. Inter měl ovšem v úmyslu odčinit středeční porážku s Římem a šel si pro titul. Hrdinou odpoledne se stal mistr světa Materazzi. Na jeho první branku sice ještě odpověděl Negro, ale gól hráče s číslem 23 ze 60. minuty již nevyvolal žádnou reakci ze strany domácích. Manciniho svěřenci tak mohli po Ayroldiho závěrečném hvizdu začít slavit.