Zpět na » Serie A » 33. kolo - Inter mistrem

Serie A - 33. kolo - Inter mistrem

0

22.04. - Inter se k mistrovskému titulu blížil bleskovým tempem. Dnes nerazzurri dosáhli vytouženého cíle a oficiálně si zajistili zisk scudetta. Manciniho svěřencům dopomohla výhra v Sieně a klopýtnutí Říma v Bergamu. Fiorentina ve 33. kole překvapivě bodovala na půdě Lazia. Aktualita - Zachraňující se Parma překvapivě vyhrála v Palermu.

Lazio - Fiorentina 0:1 (71' Mutu)

V Římě se střetly dva týmy z horních pater tabulky. Předvedená hra však zaostala za kvalitami Lazia a Fiorentiny. Více než výkon vlastního týmu těšily domácí fanoušky zprávy o vývoji zápasů v Bergamu a v Sieně, které rozuzlily tajenku ohledně ligového mistra. Biancocelesti mají radost z toho, že titul neukořiští jejich městský rival. Viola hrála pasivně, pro diváka nezáživně, ale v obraně soupeři nenechala příliš prostoru. Tento faktor se ukázal jako klíčový pro bodový zisk. Prandelliho svěřenci vytěžili z minima maximum. V 70. minutě zaspali zadáci Lazia. Gólman Peruzzi nepochopitelně vyběhl z branky za Jörgensenem až na hranici vápna od pravé tyče. Dánský záložník odcentroval, Bonetto neuhlídal Mutua a ten poslal Fiorentinu do vedení. V 79. minutě Lazio zahrávalo rohový kop. K zakončení se na několikrát dostal Makinwa. Ale ani on, ani Pandev k němuž se dostal míč v závěru akce, přehuštěnou obranu Toskánců neprostřelili. Poslední desetiminutovka přinesla ještě další dvě šance Rossiho týmu. Pandev posunul balón na De Silvestriho nabíhajícího po pravé straně. Jeho střelu však vytlačil nad branku skvělý Frey. V 88. minutě pak hosté špatně zahráli ofsajd systém. Před Freyem se tak ocitl samotný Rocchi, jenže zvolil nevýraznou střelu, která byla pro Francouze snadným soustem. Stav 0:1 přečkal i závěrečný hvizd sudího Saccaniho. Viola vyhrála na Laziu po šesti zápasech. Biancocelesti v tomto ročníku prohráli prvně od 17. kola, kdy na Olimpicu slavil Inter.

Rozhodčí: Saccani
Lazio: Peruzzi; Stendardo, Bonetto, Belleri (De Silvestri 78'), Siviglia, Mutarelli, Ledesma, Manfredini, Jimenez (Pandev 74'), Rocchi, Makinwa (Tare 83')
Fiorentina: Frey; Pasqual, Dainelli, Gamberini, Potenza, Pazienza, Liverani (Blasi 76'), Montolivo, Jorgensen, Mutu (Reginaldo 80'), Toni (Pazzini 63')

Siena - Inter 1:2 (21.Negro - 18., 61.Materrazzi)

Fotbalisté Interu Milán šli po dvou domácích nevydařených s Palermem a AS Řím zápasech do zápasu se Sienou s jediným cílem, a to vyhrát. A proto také vstoupili do utkání aktivněji s tím, aby dali co nejrychleji první branku, kterou by se uklidnili. To se Interu podařilo po osmnácti minutách hry! Autorem branky byl stoper Materazzi. Za tři minuty však bylo srovnáno, přesně totiž hlavičkoval Negro. Inter se i nadále pokoušel útočit, ale obránci Sieny plnili své úkoly znamenitě. Ovšem až do 58.minuty. Manninger fauloval v pokutovém území a Nerazzuri kopali penaltu. Materazzi ji sice musel opakovat, ale i tak se trefil podruhé v zápase a nasměroval Inter k vítězství. Hostující mužstvo už si vedení pohlídalo a vyhrálo 2:1. A jelikož římský AS prohrál s Atalantou Bergamo, slaví Inter Milán patnáctý titul v historii!

Rozhodčí: Ayroldi
Siena: Manninger - Negro, Rinaudo, Gastaldello, Rossi - Alberto (66.Frick), Galloppa (76.Antonin), Vergassola, Eremenko - Corvia, Chiesa (80.Cozza)
Inter: Cesar - Maicon, Materazzi, Cordoba, Burdisso (51.Maxwell) - Zanetti, Cambiasso, Solari (62.Recoba), Stankovic - Ibrahimovic (70.Dacourt), Crespo

Chievo - Livorno 2:1 (55' Pellissier, 76' Bogdani - 18' Lucarelli)

Chievo potřebovalo doma vyhrát a povzbudit tak šanci na setrvání v Serii A. Domácí k tomu upravili i taktiku. Nastoupili pouze se třemi obránci a třemi útočníky. Díky tomu ale měl více prostoru hostující Lucarelli, a zkušený kanonýr toho využil. Po pasu Coppoli se prosadil ve vápně a poslal hosty po dvaceti minutách do vedení. Po poločase tak museli domácí ještě přidat. Do hry přišel ještě vysoký Bogdani a výsledek se dostavil. Po centru od Semioliho nejprve vyrovnal Pellissier. Domácí ale chtěli vyhrát a dál útočili. Nakonec se dočkali po centru Luciana. Ten našel ve vápně střídajícího Erjona Bogdaniho a ten rozhodl. Chievo se tak nakonec raduje ze zasloužené výhry a bojuje o udržení.

Rozhodčí: De Marco
Chievo: Squizzi; Mantovani, Lanna, Mandelli; Semioli (67' Bogdani), Brighi (26' Malago), Sammarco, Italiano (75' Troiano), Luciano; Obinna, Pellissier
Livorno: Amelia; Rezaei (40' Kuffour), Pavan, Grandoni, Pasquale; Cesar (58' Pfertzel), Filippini, Fiore, Coppola (67' Balleri), Passoni; Lucarelli

Atalanta - Roma 2:1 (37' Doni, 44' Zampagna - 54' Perrotta)

AS Řím nastoupilo v Bergamu bez několika opor, nehráli třeba Mexes, Totti nebo Mancini. Trenér Spalletti znovu věřil hráčům především z lavičky, ti ale tentokrát zklamali. Domácí udeřili v poslední desetiminutovce první půle. Nejprve poslal Ferreira Pinto balon Donimu a nejlepší hráč domácích prostřelil svého jmenovce v brance AS Řím. Cristiano Doni měl prsty i ve druhé brance domácích. Jím kopnutý balon našel přesně Riccarda Zampagnu a ten znovu překonal hostujícího brankáře. Řím do druhého poločasu přidal na tempu a dostal domácí pod tlak. Po střele Perrotty dokonce snížil, ale to bylo z jeho strany vše. Hosté se dostali už pouze k několika závarům před brankou, ale ty obránci Atalanty ustáli. V nastaveném čase ještě Ferrari sestřelil unikajícího Vieriho a viděl červenou kartu.

Rozhodčí: Rosetti
Atalanta: Calderoni; Carrozzieri, Rivalta, Talamonti, Adriano; Migliaccio, Pinto, Ariatti, Donati (78' Tissone); Doni (85' Defendi); Zampagna (60' Vieri)
Roma: Doni; Panucci (69' Cassetti), Chivu, Ferrari 93' ČK, Tonetto (86' Okaka Chuka); Taddei, Perrotta, Vučinič, De Rossi, Wilhelmsson (75' Rosi); Tavano

Empoli – Turín 0:0

Ĺ esté Empoli přivítalo patnáctý Turín. Podle postavení týmů v tabulce patřila tedy domácím jednoznačná role favorita. Hra se koncenrovala zejména ve středu hřiště a Bassi s Abbiatim neměli příliš práce. Ve 25. minutě Barone zaskočil domácí svojí střelou, která se otřela o tyč. Empoli chyběla nápaditost. Hlavní hvězdy - Vannucchi se Saudatim - se neprosadily. Ve druhé půli Rosinův přímý kop skončil na Bassiho tyči. V této šanci byla ukryta největší gólová příležitost zápasu. Tvrdý boj skončil bezbrankovou remízou. Na Empoli se postupně bodově dotahuje sedmá Fiorentina.

Rozhodčí: Dondarini
Empoli: Bassi; Raggi, Vanigli, Pratali (Marzoratti 61'), Lucchini (Ascoli 75'); Busce', Almiron, Moro; Vannucchi; Pozzi, Saudati (Marianini 70')
Turín: Abbiati; Comotto, Brevi, Franceschini, Balestri; Lazetic, Barone (Muzzi 83'), De Ascentis, Coco (Martinelli 58'); Rosina; Abbruscato (Stellone 46')

Reggina – Udinese 1:1 (85.Amoruso - 26.Muntari)

Reggina stále bojuje o záchranu, a proto chtěla bezpodmínečně Udinese porazit. V základní sestavě Udinese nastoupil Tomáš Zápotočný, v průběhu utkání se do hry dostal také Tomáš Sivok. Vyrovnané utkání začali lépe hosté. V 26.minutě udeřil Muntari a bylo to 0:1. Reggina poté byla aktivnější a snažila se co nejvíce ohrožovat bránu Udinese. Domácí to měli ale těžké, své si odehrál také Zápotočný. Přesto se v závěru podařilo Reggině alespoň srovnat. Do černého mířil Amoruso. Bod je však pro domácí asi málo.

Rozhodčí: Tagliavento
Reggina: Campagnolo - Lanzalo, Lucarelli, Modesto (39.Foggia), Aronica - Tedesco, Vigiani (72.Gazzi), Mesto, Amerini (50.Tognozzi) - Bianchi, Amoruso
Udinese: De Sanctis - Zápotočný, Dossena, Natali, Motta - Zapata, D´Agostino, Muntari (76.Sivok), Pinzi - Di Natale (65.Barreto), Iaquinta

Palermo – Parma 3:4 (36' Bresciano, 45' Di Michele pen ., 90' Zaccardo - 25' Budan, 47' Couto, 72' Gasbarroni, 81' G. Rossi)

Parmě teče do bot. Ranieriho tým je bezprostředně ohrožen sestupem. Klub z Emílie si je své nepříznivé situace dobře vědom a v Palermu prokázal, že se účasti v příštím ročníku Serie A nevzdá lacino. Sicilští se před večerní dohrávkou propadli v tabulce na šesté místo za Empoli. Parmu vyzvali po sérii deseti utkání bez výhry. A ani dnes jim pšenka nekvetla. První slovo měl Chorvat Budan v dresu hostů. Do přestávky ružoví ještě výsledek otočili zásluhou Bresciana a Di Micheleho penalty. Ale ve druhé půli Parma spustila brankostroj. Couto, Gasbarroni a Giuseppe Rossi dodali výsledku pro domácí hrozivou podobu 2:4. Vedení se hosté ujali až poté, co Palermo oslabil vyloučený Pisano. Na rozdíl jediné branky sice snížil v poslední minutě Zaccardo, ale to již nic nezměnilo na faktu, že tři body putují do Parmy. Ranieriho tým opět vyskočil z pásma sestupu. Stále jej ovšem čeká pět existenčních zápasu. Palermo musí hodně zabrat, aby si zahrálo v příští sezóně alespoň Pohár UEFA.

Rozhodčí: Rocchi
Palermo: Fontana; Cassani, Zaccardo, Barzagli, Pisano ČK 58'; Bresciano, Simplicio, Guana, Cavani (Brienza 76'); Di Michele (Biava 62'); Caracciolo
Parma: Bucci; Coly, Couto, Contini, Castellini; Dessena, Cigarini, Parravicini (Grella 67'); Muslimovic (Gasbarroni 61'), Budan (Morfeo 54'), G. Rossi