Zpět na » Serie A » Janov prohrál, druhá je nyní Neapol

Serie A - Janov prohrál, druhá je nyní Neapol

0

21.04. - Pavel Nedvěd se trefil v Serii B již podeváté v sezóně. Tentokrát i zásluhou jeho branky odjíždí z Turína poraženi fotbalisté Janova. Červenomodří vinou porážky klesli v tabulce na třetí místo. Druhá je Neapol, která zvítězila ve Frosinone.

Do souboje prvního týmu s druhým vstoupil lépe Juventus. Již v 19. minutě rozvlnil síť po přihrávce od Del Piera Nedvěd. Bianconeri na hřišti dominovali. Do poločasu zvýšil na rozdíl dvou branek obránce Chiellini po přihrávce Camoranesiho. Zápas zdramatizovala branka bývalého hráče turínského týmu, Di Vaia, jenž snížil na 2:1. Ale o výhře bianconeri definitivně rozhodl Trezeguet v 67. minutě. Francouz tak napravil svoji chybu z první půle, kdy zvolil místo přihrávky na Del Piera ve slibné pozici zakončení a svoji šanci zahodil. Deschampsovo mužstvo na turínském Olympijském stadiónu zvítězilo nad Janovem 3:1.

Janovské porážky využila Neapol k návratu na druhou příčku. Ve Frosinone azzurri sice prohrávali po gólu Castilla v 62. minutě. Sosa ovšem stihl rychle vyrovnat (66. minuta) a krátce před koncem rozhodl o přesunu tří bodů pod Vesuv Trotta.

Čtvrté místo nyní patří Boloni. Červenomodří porazili po gólech Fantiniho a Meghniho zachraňující se Veronu 2:0. Zaváhalo naopak Rimini remízou ve Vicenze. Po dvou prohrách konečně bodovala Piacenza, což odneslo Ĺ edivcovo Crotone.

22. Pescara 23
Poznámka: Triestině a Pescaře byl odečten 1 bod, Arezzu 6 bodů a Juventusu 9 bodů; 22. kolo bylo až na zápas Cesena - Spezia kompletně odloženo

Nejlepší střelci: Del Piero (Juventus) 16, Bellucci (Boloňa), Cacia (Piacenza) 14, Papa Waigo (Cesena), Calaio' (Neapol) 12, Jeda (Rimini), Lodi (Frosinone), Marazzina (Boloňa), Schwoch (Vicenza), Trezeguet 10