Zpět na » Serie A » Sobotní výsledky 33. kola Serie A

Serie A - Sobotní výsledky 33. kola Serie A

0

21.04. - V prvním sobotním zápase se z vítězství radovala Sampdoria. Nad Messinou zvítězila 3:1. AC Milán ve večerním zápase i bez většiny opor porazilo Cagliari. aktualizováno!

Sampdoria - Messina 3:1 (13' Ziegler, 83' Franceschini, 90' Del Vecchio - 54' Rigano)

Sampdoria vstupovala do zápasu s Messinou s nutností vyhrát, pakliže chtěla ještě bojovat o Evropské poháry. Ke konečnému vítězství domácím nakonec k výhře nejvíc pomohl Reto Ziegler. Ĺ výcar, který přišel do Itálie z Tottenhamu, vstřelil první branku domácích a poslal je do vedení. Hosté ale po přestávce přidali a zaslouženě vyrovnali. Floccari dostal balon ke kolegovi v útoku a Christiano Rigano vyrovnal. To domácí vyburcovalo a jejich výkon gradoval. Sedm minut před koncem se dočkali. Reto Ziegler poslal skvělý centr a střídající Daniele Franceschini po pěti minutách na hřišti poslal domácí znovu do vedení. Ještě v nastaveném čase další střídající Del Vecchio po přihrávce od Bazzaniho přidal další branku a Messina tak odjíždí s prázdnou.

Sampdoria: Castelazzi; Sala, Falcone (78' Franceschini), Zenoni (63' Parola), Romeo (59' Del Vecchio); Maggio, Pieri, Ziegler, Palombo, Volpi; Bazzani
Messina: Paoletti; Iuliano, Candela, Zanchi; Giallombardo (51' Cordova), Masiello, Lavecchia, Alvarez, De Vezze (85' Di Napoli); Rigano, Floccari (71' Rea)

Rozhodčí: Banti

AC Milán - Cagliari 3:1 (14' a 69' Ronaldo, 80' Pirlo - 74' Suazo z pen.)

AC Milán znovu zvítězil a pojistil si pozici v Lize Mistrů pro příští rok. Cagliari venku nepředvádí oslnivé výkony, proti Milánu bylo jednoznačně horším týmem. Milán začal aktivně a snažil se rychle vstřelit první branku. To se povedlo po čtvrthodině Ronaldovi, když využil centr Cafua a prostřelil Chimentiho. Milán dál tlačil hosty a vytvářel si i šance. Další branku ale dokázal přidat až dvacet minut po přestávce. Cafu s Ronaldem si zopakovali úspěšnou spolupráci z prvního poločasu a Ronaldo zvýšil náskok Rossonerri. Cagliari poté dostalo šanci zápas zdramatizovat. Po faulu Kaladzeho na Caponeho dostal gruzínský stoper žlutou kartu a kopala se penalta. kanonýr Suazo ji proměnil a vrátil hosty do hry. Jenže střídající Pirlo vzápětí přidal třetí branku a definitivně pojistil výhru favorita. Před koncem ještě viděl druhou žlutou Kaladze, ale oslabený Milán výsledek bez problému udržel.

Milán: Kalac; Favalli, Simic, Kaladze 86' ČK, Cafu; Gourcuff (81' Jankulovski), Brocchi, Gattuso (67' Ambrosini), Seedorf (67' Pirlo); Oliveira, Ronaldo
Cagliari: Chimenti; Breijo, Canini, Pisano (89' Semedo), Del Grosso; Budel, D' Agostino (67' Langella), Capone, Conti, Marchini (77' Pepe); Suazo

Rozhodčí: Bergonzi