Zpět na » Serie A » Bez Ujfalušiho Fiorentina prohrála

Serie A - Bez Ujfalušiho Fiorentina prohrála

0

19.04. - Hrající Češi ve 22. kole Serie A oslavovali vítězství. Pouze Tomáš Ujfaluši se na hřiště v Parmě nedostal a jeho Fiorentina navíc prohrála. Viola bude v závěru soutěže soupeřit o účast v evropských pohárech s Udinese, v jehož barvách nastupují Sivok a Zápotočný.

Tomáš Zápotočný odehrál proti Sampdorii celé utkání. Bývalý liberecký kapitán zaujal střeleckým pokusem, který skončil těsně nad břevnem Bertiho branky. Zápotočný bez obtíží zvládal i defensivní úkoly, o čemž ostatně svědčí čisté konto obrany bianconeri. Bazzanimu nenechával příliš prostoru. Datasport ohodnotil výkon českého zadáka známkou 6 na desetibodové stupnici. Tomáš Sivok se opět dostal na hřiště pouze v závěrečných minutách. Jeho výkon proto nelze obsáhleji hodnotit. Sivok nahradil v 79. minutě D'Agostina.

Marek Jankulovski se v Ascoli Picenu držel spíše v obranné fázi milánského týmu. Jednou se ale do statistik přece jen zapsal. A to přihrávkou na Gilardinův gól na 0:3. Milán celkově zvítězil s přehledem 2:5. Jankulovski obdžel od serveru datasport.it známku 6.

Tomáš Ujfaluši tentokrát proseděl celé utkání v Parmě na lavičce. Sledoval tak nepodařený zápas Violy, který skončil porážkou.