Zpět na » Serie A » Řím jako první porazil Inter

Serie A - Řím jako první porazil Inter

0

18.04. - Aktualizováno! Římské AS zvítězilo na San Siru nad Interem 1:3. Giallorossi připravili Manciniho svěřencům první prohru v této sezóně a oddálili pro nerazzurri oslavy ligového titulu. Lazio překvapivě pouze remizovalo doma s Chievem. Milán deklasoval poslední Ascoli na jeho půdě 2:5. Fiorentina díky Rossimu ukončila jedenáctizápasovou sérii neporazitelnosti.

Inter - AS Řím 1:3 (52' Materazzi - 44' Perrotta, 88' Totti, 93' Cassetti)

Na San Siru se začalo aktivně již od prvních minut. Velké šance Stankovice ani Manciniho ale gólem neskončily. Hosté se ujali vedení krátce před přestávkou, když Chivuovu šanci zakončil Perrotta. Po chybně odpískaném "faulu" Doniho na Adriana Materazzi z penalty vyrovnal. Inter měl šanci získat zápas ve svůj prospěch. Doni však senzačně vytáhl Adrianovu hlavičku na tyč. A konečné slovo si tak vzali Římané. Vlci opět udeřili v závěru. Totti zaskočil Julia Cesara po střele z přímého kopu, jejíž směr změnil Figu. Při domácí hře vabank zvýšil na 1:3 obránce Cassetti.

Inter: Julio Cesar; Maicon, Cordoba, Materazzi, Grosso (Dacourt 61'); J Zanetti, Cambiasso, Stankovic, Figo; Adriano (Cruz 61'), Ibrahimovic
AS Řím: Doni; Panucci, Ferrari, Mexes, Chivu; De Rossi, Pizarro, Perrotta, Wilhelmsson (Cassetti 74'); Mancini (Vucinic 78'), Totti
Rozhodčí: Trefoloni

Ascoli - Milan 2:5
(33' pen. Di Biagio, 42' Guberti - 3' e 27' Gilardino, 25' pen. a 35' Kakà, 75' Seedorf)

Pokud by v Itálii probíhala soutěž o největší pohodu v týmu, v současné chvíli by určitě zvítězil AC Milán. Rossoneri dnes připravili nadílku poslednímu Ascoli. Sonettiho svěřenci sice podruhé v řadě překonali obranu silného soupeře hned dvakrát. Narozdíl od nedělního souboje s Laziem se dnes z bodu neradovali. Milán skóroval na stadiónu Del Duca pětkrát. Po dvou gólech si připsal nejlepší střelec AC, Gilardino, a Brazilec Kaká.

Ascoli: Eleftheropoulos; Melara, Corallo, Lombardi; Foglio, Guberti, Di Biagio (Perrulli 46'), Boudianski, Pesce; Soncin (Fini 46'), Paolucci (Delvecchio 71')
AC Milán: Kalac; Oddo, Bonera, Nesta, Jankulovski; Ambrosini, Pirlo, Seedorf; Kakà (Gattuso 46'); Ronaldo (Oliveira 67'), Gilardino (Grimi 77')
Rozhodčí: Ayroldi

Empoli - Atalanta 2:0 (35' Saudati, 53' Almiron)

Empoli opět potvrdilo své pohárové ambice. Ve středu přivítalo na své půdě Atalantu, která se nacházela před utkáním o pouhá dvě místa za Toskánci. Již ve 29. minutě se mohla rozvlnit síť Calderoniho branky po spolupráci Pozziho se Saudatim. Jenže na brankové čaře odkopával míč Loria. Skóre se měnilo poprvé ve 36. minutě. Vannucchiho centr zakončil Saudati - 1:0. Po přestávce zvýšil náskok Empoli Almiron. Argentinský záložník si mohl připsat i druhý střelecký zápis. Když měl ovšem příležitost zahrávat pokutový kop po Donatiho faulu na Adaniho, střela se mu nepovedla a Calderoni penaltu zlikvidoval. Toskánci i tak zvítězili 2:0. Hosté hráli celý poločas bez vyloučeného Belliniho

Empoli: Bassi; Raggi, Adani, Pratali, Lucchini (Tosto 65); Buscé, Almiron, Moro; Vannucchi; Pozzi, Saudati (Matteini 57) (Marianini 83')
Atalanta: Calderoni; Donati, Talamonti, Loria, Bellini ČK 44'; Ariatti, Migliaccio, Bernardini (Rivalta 46'); Bombardini (Tissone 66'); Ventola (Vieri 71'), Defendi
Rozhodčí: Herberg

Lazio - Chievo 0:0

Laziu se po osmi výhrách zřejmě zadřel motor. Dnes již podruhé v řadě Rossiho svěřenci remizovali s týmem ze spodních pater tabulky. Chievo ukořistilo na Olympijském stadiónu důležitý bod. Zatímco góly diváci v zápase neviděli, několikrát měli možnost prohlédnout si červenou kartu. Sudí Bergonzi vyloučil před přestávkou Behramiho a Sammarca. V závěru utkání ukázal červenou i Zaurimu.

Lazio: Peruzzi; Behrami ČK 44', Zauri ČK 92', Siviglia, Bonetti; Manfredini (Tare 84'), Ledesma, Mudingayi; Jimenez (Belleri 46'); Rocchi, Pandev (Makinwa 62')
Chievo: Sicignano; Malago, Mandelli, Mantovani, Marchese (Rickler 84'); Luciano, Sammarco ČK 44', Italiano, Semioli (Bogdani 59'); Obinna (Troiano 46'), Pellissier
Rozhodčí: Bergonzi

Livorno - Cagliari 2:1 (5' Lucarelli, 68' Knezevic - 61' pen. Suazo)

Na souboj sousedů v tabulce mezi Livornem a Cagliari bylo nahlíženo i jako na duel kanonýrů Lucarelliho a Suaza. Domácí Lucarelli otevřel skóre již v 5. minutě a Hondurasan po hodině hry vyrovnával z desítky. O zisku tří bodů pro domácí rozhodl premiérovým gólem v Serii A Knezevic, který vstoupil do hry v 60. minutě náhradou za Galanteho. Střelecky se prosadil již v 67. minutě.

Livorno: Amelia; Grandoni, Pavan, Galante (Knezevic 60'), Pasquale; Passoni, Morrone, Cesar (Pfertzel 62'), A Filippini; Fiore (Coppola 83'); Lucarelli
Cagliari: Chimenti; Ferri, Lopez, Bianco, Del Grosso; Biondini (Budel 46'), Conti, Agostini (Marchini 46'), D'Agostino (Capone 79'); Suazo, Pepe
Rozhodčí: Gava

Reggina - Messina 3:1 (58' e 71' Amoruso, 13' Bianchi - 27' pen. Rigano)

Reggina přivítala rivala z Messiny. V souboji měst oddělených mořem byla ve hře záchrana. Reggina byla před utkáním na 17. místě, Sicilští dokonce na sestupovém 19. Výhoda domácího prostředí se ukázala pro kalábrijský tým jako rozhodující. Oproti dvěma trefám Amorusa a jedné Bianchiho zůstala Riganova branka na straně hostů příliš osamocená. Góloví střelci z tohoto zápasu patří mezi nejlepší ligové kanonýry. Bianchi dal již 17 branek, Amoruso 11 a Rigano 13.

Reggina: Campagnolo; Lanzaro, Lucarelli, Aronica; Mesto, Amerini, Tedesco, Modesto; Foggia (Tognozzi 78'); Amoruso (Nardini 87'), Bianchi (Vigiani 60')
Messina: Paoletti; Zanchi, Iuliano, Morello ČK 70', Giallombardo; Alvarez (Lavecchia 73'), Pestrin, Candela, Masiello (Parisi 67'); Bakayoko (Floccari 68'), Rigano
Rozhodčí: Rizzoli

Udinese - Sampdoria 1:0 (53' Iaquinta)

Udinese přivítalo Sampdorii. Na stadiónu Friuli tak poměřily své síly týmy, které měly dosud na kontě shodně 39 bodů. Bianconeri využili výhody domácího prostředí a zásluhou Iaquintovy penalty zvítězili 1:0. Iaquinta si jako nejlepší střelec Udinese připsal již čtrnáctý gól. Tomáš Zápotočný odehrál celý zápas. Závěrečnou desetiminutovku odběhal i Sivok, jenž nahradil střídajícího D'Agostina.

Udinese: De Sanctis; Zaptocny, Natali, Zapata, Motta; Pinzi, D'Agostino (Sivok 79'), Muntari, Dossena; Iaquinta (Asamoah 86'), Di Natale (Barreto 64')
Sampdoria: Berti; Zenoni (Romeo 68'), Falcone, Accardi, Pieri; Maggio, Volpi, Parola, Koman (Franceschini 46'); Bazzani (Palombo 73'), Quagliarella
Rozhodčí: Damato

Parma - Fiorentina 2:0 (27' a 89' pen. Rossi)

Jedenáct utkání v řadě Fiorentina nepoznala hořkost porážky. Ve středu večer ovšem narazila na Parmu, která se srdnatě rve o záchranu. Klub z Emílie pokořil Toskánce zásluhou dvou branek devatenáctiletého útočníka Rossiho. Jeden z největších talentů italského calcia otevřel skóre ve 27. minutě po přihrávce Chorvata Budana. Ĺ ancím Fiorentiny na zisk alespoň bodu za remízu definitivně zamával Rossi minutu před koncem, když proměnil penaltu nařízenou za faul Pasqualeho na Dessenu. V dresu poražených opět nenastoupil Tomáš Ujfalušiho, jehož na hřišti zastoupil Potenza.

Parma: Bucci; Coly, Couto, Contini, Castellini; Dessena, Cigarini, Parravicini (Grella 80'); Muslimovic (Morfeo 77'), Budan (Paci 65'), G Rossi
Fiorentina: Frey; Potenza (Reginaldo 74'), Kroldrup, Dainelli, Pasqual; Blasi (Liverani 46'), Montolivo, Kuzmanovic (Pazzini 60'); Mutu, Toni, Jorgensen
Rozhodčí:
Giannoccaro

Siena - Turín 1:0 (65' Antonini)

Siena porazila hlavičkou záložníka Antoniniho Turín 1:0. Toskánci tak svého soupeře odsunuli do neklidného záchranářského pásma. Siena doma zvítězila poprvé od 20. kola .

Siena: Manninger; Bertotto, Portanova, Rinaudo, Molinaro; Alberto (Negro 81'), Codrea (Eremenko 56'), Vergassola, Antonini (Galloppa 69'); Chiesa, Corvia
Turín: Abbiati; Comotto, Brevi, Franceschini, Balestri; Barone (Konan 81'), Ardito; Rosina, Muzzi (Stellone 60'), Lazetic (Coco 74'); Abbruscato
Rozhodčí: Romeo

Catania - Palermo 1:2