Zpět na » Serie A » Piacenzu rozesmutnil Hamšík

Serie A - Piacenzu rozesmutnil Hamšík

0

18.04. - I v Serii B se dohrávalo odložené kolo z prvního únorového víkendu. Největší překvapení se v úterý událo v Piacenze, odkud si odváží Brescia nečekaně tři body. Juventus doma pouze remizoval s Rimini. Neapol a Janov bojují usilovně o druhou příčku a ve 22. kole zvítězily.

Juventus nenašel recept na výborného gólmana Handanovice. Toho překonal pouze Trezeguet, jenže jeho střela skončila na břevně. Bianconeri hráli proti Rimini celý poločas v oslabení o vyloučeného Balzarettiho.

Piacenzu poslal do vedení nad Bresciou Cacia. Jenže lombardský soupeř pod vedením kouče Cosmiho se po přestávce probral. Lima oslavil své šestatřicáté narozeniny vyrovnávacím gólem v 68. minutě. V 74. minutě si vzal slovo mladík Hamšík. Slovenský středopolař dodal výsledku konečnou podobu 1:2.

Neapol suverénně zvítězila na půdě Trevisa. Výhru 0:3 měl na svědomí Pia, Calaio a Montervino. Gólman Iezzo se vyznamenal úspěšným zákrokem proti Beghettově penaltě. Na druhé místo se ovšem Neapol neposouvá, neboť plnou parou vpřed prošli úterním kolem i fotbalisté Janova. Carobbio a Gasparetto gólově obstarali pro svěřence kouče Gasperiniho výhru 2:0 nad Vicenzou.

Důležitou výhru si připsala Boloňa. Skóre 2:1 nad Pescarou ji vrací do hry o postup do nejvyšší sotěže. Do karet hraje modročerveným i pouhá remíza Mantovy s Arezzem, které se po dlouhé době odrazilo z posledního místa. Ĺ edivcovo Crotone prohrálo v Bari 2:1 a opět spadlo do sestupového pásma.

Výsledky 22. kola Serie B
Cesena - Spezia 1:0 (odehráno již v řádném termínu)

22. Pescara 23
Poznámka: Triestině a Pescaře byl odečten 1 bod, Arezzu 6 bodů a Juventusu 9 bodů; 22. kolo bylo až na zápas Cesena - Spezia kompletně odloženo

Nejlepší střelci: Del Piero (Juventus) 16, Bellucci (Boloňa), Cacia (Piacenza) 14, Papa Waigo (Cesena), Calaio' (Neapol) 12, Jeda (Rimini), Lodi (Frosinone), Marazzina (Boloňa)