Zpět na » Serie A » Shrnutí 32. kola Serie A

Serie A - Shrnutí 32. kola Serie A

0

16.04. - Poslední Ascoli uhrálo bod proti silnému Laziu. Za statečný výkon proti třetímu celku tabulky odměňujeme outsidera soutěže titulem "tým kola". Navíc jsme dva hráče Ascoli zařadili do sestavy víkendu. Již po několikáté v sezóně zazářil Totti z římského AS. Kapitán giallorossi je hráčem kola. Uvnitř: Jedenáctka 32. kola

Zápas kola: Inter - Palermo
Palermo se na San Siru postaralo o vzruch. Po poločase mnoho lidí věřilo, že první prohru Interu již nic neodvrátí. Svěřenci kouče Guidolina, pod nímž se v Palermu podlamuje židle, zaskočili nerazzurri již ve 3. minutě gólem Caracciola. Krátce před poločasovou pauzou zvýšil na rozdíl dvou branek Zaccardo. Jenže Manciniho muži se nevzdali a dodali zápasu dramatický náboj. Střídající Cruz, Stankovic a Ibrahimovic odrazili Inter ode dna a společně s dalšími spoluhráči po celou druhou půli tlačili svého sicilského soupěře. Cruz a Adriano v rozmezí osmi minut vyrovnali. Na tři body ale milánští borci již nedosáhli. Suverénnímu Interu ke konci sezóny dochází v lize motivace. Poprvé v tomto ročníku remizoval dvakrát za sebou.

Tým kola: Ascoli
Zachraňující se Ascoli narazilo ve 32. kole na rozjeté Lazio. Osm kol se proti tomuto římskému celku nikdo neradoval z bodového zisku. Podařilo se to právě až nyní Ascoli. Na domácí půdě bianconeri dokonce dvakrát vedli, nakonec však zápas skončil 2:2. Cenným bodem se mohou domácí pyšnit hlavně díky spolehlivému gólmanovi Eleftheropoulosovi.

Zklamání kola: Novellino
Kouč Walter Novellino nedostatečně připravil své svěřence na zápas na půdě římského AS. Doria ještě mohla zabojovat o účast v evropských pohárech, ale na Olympijském stadióně naprosto propadla. Od giallorossi si Janované odvezli výprask 4:0. Trenér Novellino, který patří ke klidnějším vůdcům na trenérských lavičkách, navíc příliš řečnil a sudím Morgantim byl vyloučen.

Hráč kola: Francesco Totti
Francesco Totti se v souboji se Sampdorií ukázal jako správný kapitán. Giallorossi utrpěli v úterý v Manchesteru psychickou újmu po prohře 7:1. Duel s Janovany měl Spallettiho svěřencům pomoci znovu nalézt sebedůvěru. AS navíc potřebovalo bodovat, aby si udrželo dostatečný odstup v tabulce před Laziem. A právě Francesco Totti Římany dovedl k důležitým třem bodům. Dvěma góly a jednou asistencí se podílel na výhře giallorossi 4:0.

Zajímavosti kola:

• Vítězná série Lazia se zastavila na čísle 8.
  • Inter neprohrál již 31 kol, delší série dosáhl jen AC Milán v ročníku 1991-92 (34 utkání) a Fiorentina v sezóně 1955-56 (33 utkání)
  • Cristiano Lucarelli a Rolando Bianchi ve vzájemném souboji oba skórovali a v tabulce střelců se dotáhli na druhého Luku Toniho (16 branek)