Zpět na » Serie A » Řím nakupuje v Janově. Chce Bertolacciho, Falquého a Perina

Serie A - Řím nakupuje v Janově. Chce Bertolacciho, Falquého a Perina

Řím nakupuje v Janově. Chce Bertolacciho, Falquého a Perina © zimbio.com - Mattia Perin během zápasu Pescary s Interem Milán.

0

Líbilo se

15.06. - BULVÁRNÍK V Itálii bývá celkem častým jevem skutečnost, že dva kluby mezi sebou udržují skvělé vztahy a vlemi často si hráče spíše přesouvají mezi sebou. Janov je poměrně častou přestupní stanicí a v minulosti od CFC často nakupovalo milánské AC. Nyní by z Janova mohlo čerpat římské AS, které se zajímá hned o tři hráče Grifů.

Římské AS by mohlo pokračovat ve výkupu janovského kádru. Na trase mezi hlavním městem a tradičním přístavem, o něž si nadvládu dělí Sampdoria a CFC, se zřejmě uskuteční více než jen jeden přestup. Prvním z hráčů, kteří vymění Janov za Řím, je Andrea Bertolacci. Jeho odchod z Janova je hotovou věcí a seznam potenciálních zájemců se stále rozrůstá. V současné chvíli se o hráče zajímá AC Milán, jeho městský rival, Fiorentina či Neapol. Bertolacci však zřejmě odejde do AS Řím.

V jeho dresu začal svou kariéru, prošel všemi mládežnickými kategoriemi, ale v prvním týmu se nikdy nechytil. Následně proto Janov koupil polovinu hráčových práv, což je v Itálii poměrně běžná obchodní taktika. Bertolacci však v poslední sezoně zaznamenal obrovský nárůst formy, stal se z něj nepostradatelný muž v sestavě Janova pomalu se tento kreativní záložník dostává do základní sestavy italské reprezentace.

AS dlouho jedná s Janovem o prodeji druhé poloviny ve prospěch Giallorossi a sportovní ředitel AS Walter Sabatini již hráči slíbil dostatek herního času. Obchod by mohl být uzavřen za šest milionů eur plus hostování mladíka Carbonera.

Nebyl by ale jediným hráčem, který by mohl z Janova odejít právě do AS Řím. Vlci mají eminentní zájem i o mladého španělského křídelníka Iaga Falquého. Zatímco Bertolacci potvrzuje své kvality dlouhodobě, Falquého cena rychle vystoupila až tuto sezonu. Jinak se pětadvacetiletý rodák z Viga spíše trápil. Neprosadil se v Barceloně, Juventusu ani v Tottenhamu Hotspur. Až janovské angažmá patří opět k nejpovedenějším.

Falqué nastřílel třináct branek, ke kterým přidal ještě pět gólových asistencí. Zájem o něj mají také oba milánské kluby. Falqué by měl v týmu AS nahradit odcházejícího Gervinha, který klub z hlavního města opustí v následujících dnech kvůli lukrativnímu přestupu do Spojených arabských emirátů. AS hledá rovněž nového brankáře, protože Morganu De Sanctisovi je již 38 let a jeho výkonnost klesá. Do hledáčku se proto Sabatinimu dostal mladý brankář Janova Mattia Perin, který zaujal i mnichovský Bayern a mnozí odborníci v něm vidí nového Gianluigiho Buffona.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články