Zpět na » Serie A » Nového AC se nebojíme, říká Mancini

Serie A - Nového AC se nebojíme, říká Mancini

Nového AC se nebojíme, říká Mancini © goal.com - Roberto Mancini

0

Líbilo se

12.06. - AC Milán má dalšího investora. Mr. Bee, jak se mu v Itálii přezdívá, koupil 49 procent klubu za více než 500 milionů eur. Dá se očekávat, že značná suma z těchto financí půjde na přestupy. Z AC se tak opět pomalu stane velkoklub, kterého by se ostatní kluby mohly bát. To ale rozhodně není případ jeho městského rivala.

Mr. Bee nalil novou krev do stárnoucích žil AC Milán. Ve spolupráci s dosavadním vedením Rossoneri slíbil fanouškům, že se mají na co těšit. Již nyní se živě spekuluje o velkých sumách za hvězdné hráče, kteří by měli do Milána přijít. Jedná se především o Zlatana Ibrahimoviće, Jacksona Martineze nebo Geoffreyho Kondogbiu. Fanoušky AC zřejmě čeká vzrušující léto. Co na to konkurence?

Roberto Mancini z AC rozhodně strach nemá. Sám prohlašuje, že ji vítá. V rozhovoru pro uznávaný deník La Stampa zkušený stratég sdělil: "Jestli se bojím kupní síly AC? Ani náhodou. Naopak budu srdečně rád, když uvidím Milán opět na vrcholu. AC patří mezi nejlepší a když se takové kluby budou zlepšovat, pomůže to celé Itálii. Ze Serie A bude opět skvělá soutěž."

"Vůbec mi nevadí ten příli zahraničních investorů. Naopak, je to důsledek materiální krioze, kterou italský sport zažívá. Pokud chcete konkurovat týmům, které mohou vyplácet obrovské sumy za hvězdné hráče, tak potřebujete alternativní plán."

Mancini byl také dotázán na to, jak se pracuje pod Erickem Thohirem. Prezident Interu Milán se oproti italské tradici nenachází přímo v Miláně, ale velkou část své práce odvádí pomocí moderních technologií a na dálku. S tím ale Mancini problémy nemá. "Prezident Thohir je blíž, než by si lidé mohli myslet. Volá mi vždycky před zápasem a po zápase, chce vědět, jak na tom jsme, neustále komunikuje. Mluví se mnou, sportovním ředitelem a ostatními představiteli Interu."

"Jeho velkým fanouškem je Massimo Moratti, který je zastáncem toho původního italského rozvržení, kdy klub vlastnila a řídila movitá rodina. S prezidentem si ale skvěle rozumí. Za panem Morattim jsem šel hned poté, co jsem podepsal smlouvu. Popovídali jsme si, vyměnili pár názorů a nápadů. A stavil jsem se za ním i předtím, než jsem odjel na dovolenou."

Novým trenérem AC se stal Siniša Mihajlović, osoba blízká Interu i Mancinimu. Jak na něj reaguje sám Mancini? "Vím, že říkal, že by do Milána nikdy nešel. Ale i já jsem říkal, že už se do Interu nevrátím. Takže ve fotbale nidky nevíte. AC potřebuje nějakou jistotu po nepovedených krocích se Seedorfem a Inzaghim. A Siniša má ze Sampdorie Janov nějaké zkušenosti. Tvrdě pracuje, hodně žádá od hráčů i sebe. Jsem si jistý, že odvede maximum," zakončuje Mancini.

Kam dál?

Více informací o Inter Milán naleznete zde.

Ondřej Pražák / football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

ten Sinja Smajlík 3 mi k nám prostě nesedí, když už chtějí zpátky na vrchol, s top hráči tak i s top trenérem. osobně si myslím, že až se uzdraví Carlo nebo po pauze se bude rozohodovat Klopp, tak bude zasse výměna Smajlík 1

KoRnFlakeS
balmain - 12.06. Odpovědět

Tak klopp si myslím, ze určitě nepřijde...bude chtít určitě zkusit Anglii..ale carlo by mohl:))

balmain
Reklama
Reklama
Nejnovější články