Zpět na » Serie A » Palermo veze bod z Milána

Serie A - Palermo veze bod z Milána

0

15.04. - Ve večením zápase bylo blízko senzace Palermo. Dvoubrankový náskok na hřišti Interu ale neudrželo a odváží si bod za remízu 2:2.

Inter - Palermo 2:2 (66' Cruz, 74' Adriano - 3' Caracciolo, 45' Zaccardo)

Inter vstupoval do zápasu s Palermem jako jasný favorit. Palermo prožívá krizi, v týdnu dokonce hrozilo odvolání trenéru Guidolinovi. Trenér nakonec i na přání hráčů zůstal a do zápasu s Inter vstupoval s tím, že případný bodový zisk by mu mohl upevnit pozici. Hráči jakoby to cítili a do zápasu s Interem vstoupili fantasticky.

Palermo překvapilo Inter v prvním poločase svou aktivitou a první poločas přinesl na San Siru senzaci. Palermo mělo skvělý nástup. Už ve třetí minutě se chopil míče Fabio Simplicio, poslal ho do vápna Caracciolovi, ten se uvolnil přes Burdissa a skóroval. Inter byl zakřiknutý a vůbec se nemohl dostat do hry. Trenér Mancini si mohl u postanní čáry vykřičet hlasivky a už ve 32. minutě stáhl ze hry Crespa a nahradil jej Juliem Cruzem. Interu to ale nepomohlo a do poločasu přišla další rána. Souhru obránců Palerma po ose Barzagli - Zaccardo zakončil Cristiano Zaccardo druhým gólem. Do kabin šel Inter v šoku, naopak Palermo mělo nahráno.

Druhý poločas byl od toho prvního naprosto odlišný. Inter měl míč na svých kopačkách a Palermo bránilo těsný náskok. Do hry přišli Stankovič s Ibrahimovičem a Inter stupňoval tlak. Po dvaceti minutách druhé půle se dočkal. Figo poslal balon do vápna Cruzovi, ten se prosadil přes Barzagliho a dostal Inter na dostřel. Vyrovnání přišlo rychle. Za pět minut poslal Figo další skvělý balon, tentokrát na Adriana, ten se dostal přes Cassaniho a prostřelil Fontanu. Inter se dál snažil strhnout vítězství na svoji stranu a přehrával Palermo. Rozhodující branku se mu ale vstřelit nepodařilo a nakonec se tak rozešel s Palermem smírně 2:2.

Inter: Julio Cesar; Maicon, Burdisso, Materazzi, Grosso (53' Stankovič); Zanetti, Dacourt (63' Ibrahimovič), Cambiasso, Figo; Crespo (32' Cruz), Adriano

Palermo: Fontana; Cassani, Dellafiore, Barzagli, Zaccardo; Diana, Guana, Simplicio, Bresciano; Cavani, Caracciolo (71' Giacomazzi)

Rozhodčí: Rizzoli