Zpět na » Serie A » Nedělní výsledky 32. kola Serie A

Serie A - Nedělní výsledky 32. kola Serie A

0

15.04. - Zřejmě nejpodstatnějí události 32. kola měly na svědomí zápasy obou římských celků. AS se v souboji se Sampdorií vzpamatovalo z manchesterského debaklu výhrou 4:0. Dvakrát mířil mezi tyče kapitán Totti, čímž si upevnil pozici v čele ligových kanonýrů. Lazio překvapivě pouze remizovalo na půdě posledního Ascoli. Série osmi výher biancocelesti tak skončila.

Torino - Atalanta 1:2 (70.Abbruscato - 2.Bellini, 8.Zampagna)

Střetnutí dvou celků ze středu tabulky vyznělo lépe pro Atalantu a ta se tak už nemusí obávat zachranářských prací. Bergamo vstoupilo do zápasu úžasně. V prvních deseti minutách vstřelilo dvě branky. Trefili se Bellini a Zampagna. Turínští fotbalisté se pak celý zápas snažili vyrovnat. Usnadnil jim to Adriano, který se nechal v 39.minutě vyloučit, ale domácí Abbruscato snížil až v 70.minutě. Atalanta si už poté cenné vítězství pohlídala.

Torino: Abbiatti - Comotto (84.Martinelli), Brevi, Cioffi (45.Abbruscato), Balestri - Gallo (57.Oguro), Ardito, Rosina, Barone, Lazetic - Stellone
Atalanta: Calderoni - Adriano, Talamonti, Carrozzieri, Bellini - Pinto (83.Defendi), Migliaccio, Donati, Tissone - Doni, Zampagna (62.Ventola)

Rozhodčí: Gava

Parma - Catania 1:1 (32' Couto - 20' Spinesi)

V Parmě, kam zavítala sicilská Catania, se hrálo o záchranu. Domácí se před zápasem 32. kola nacházeli na 18. místě a měli tak oproti hostům ze 14. příčky těžší úlohu. V tabulce obě mužstva dělilo sedm bodů, přičemž Parma odehrála o utkání méně. Střelecký účet změnil počáteční podobu ve 20. minutě. Contini neodzbrojil Lucentiho, balón se přenesl ke Spinesimu a nejlepší kanonýr hostů skóroval potřinácté v tomto ročníku. Ranieriho svěřenci srovnali již ve 32. minutě. Přímý kop Cigariniho dopravil hlavou za Pantanelliho záda Portugalec Couto - 1:1. Ve druhé půli nasazení obou týmů opadlo. Zvláště hosté se spokojili s nerozhodným výsledkem a vsadili na udržovací taktiku. Stav 1:1 svítil na ukazateli skóre i po Ayroldiho konečném hvizdu.

Parma: Bucci; Coly, Couto, Contini, Castellini; Muslimovic, Cigarini (Bolano 77'), Parravicini, Bocchetti (Kutuzov 65'); G Rossi, Budan (Paponi 46')
Catania: Pantanelli; Lucenti, Stovini, Cesar, Vargas; Izco, Edusei, Millesi (Biso 55'); Corona (Minelli 78'), Spinesi, Caserta

Rozhodčí: Ayroldi

Ascoli - Lazio 2:2 (69' Soncin, 76' Di Biagio pen. - 73' Rocchi, 84' Jimenez)

Ascoli se v souboji s rozjetým Laziem pokusilo vykřesat jednu z posledních nadějí na záchranu v nejvyšší soutěži. V první půli Lazio uhájilo svoji roli favorita, ale překonat řeckého gólmana Elefthoropoulose nedokázalo. Tedy přesněji řečeno, když už se to Stendardovi povedlo, sudí Brighi mu branku neuznal kvůli ofsajdu. Stendardo tak přišel o možnost třetího střeleckého zápisu ve třech utkáních v řadě. Což by byla na obránce velmi slušná bilance. Bezbrankový stav vydržel až do 68. minuty. Ale od této chvíle přihlíželi diváci střeleckým hodům. Nejprve Perruzzi chyboval při Pesceho centru, a usnadnil tak zakončení Soncinovi, jenž poslal domácí do vedení. Lazio srovnalo téměř bleskově. Opět se ujala spolupráce dua Pandev - Rocchi. Makedonec centroval a italský kanonýr zakončoval na 1:1. Už v 75. minutě mířil Di Biagio do břevna. Stendardo fauloval dorážejícího Bjelanovice, za což byl vyloučen. Navíc rozhodčí Brighi potrestoval hosty pokutovým kopem. Bývalý italský reprezentant Di Biagio z něj získal pro bianconeri podruhé v utkání vedení. Rossiho svěřenci se nevzdali. V 84. minutě Nastase nechal příliš prostoru Jimenezovi a Chilan upravil výsledek na konečných 2:2. Lazio sice prodloužilo svoji neporazitelnost na čtrnáct kol, ale o jednu sérii přišlo. Fakt, že osmizápasovou sérii biancocelesti ukončil poslední tým tabulky, je částečným překvapením.

Ascoli: Eleftheropoulos; Foglio, Nastase, Corallo, Lombardo; Guberti, Di Biagio, Boudianski, Pesce (Vastola 86'); Soncin (Fini 83'), Bjelanovic (Paolucci 77')
Lazio: Peruzzi; Belleri, Stendardo ČK 74', Siviglia, Zauri; Mudingayi, Ledesma, Manfredini (Jimenez 56'); Mauri (Inzaghi 72'); Pandev, Rocchi

Rozhodčí: Brighi

Messina - Milan 1:3 (93' Massielo - 14' Kaka, 30' Favalli, 86' Ronaldo)

Milán přijel do Messiny s jasným tříbodovým cílem. Tento cíl začal okamžitě naplňovat, skvěle hrál především Kaká. Právě Brazilec vstřelil první branku utkání a poslal Rossonerri do vedení. Milán nepolevil a brzy přidal pojistku. Gourcuff nabil do šance Favallimu, který hrál místo Marka Jankulovksiho, a levý bek Milána pálil ostrými. Poté aktivita hostů přeci jen polevila a čekalo se na druhý poločas. V něm Milán znovu předvedl skvělý taktický výkon a vůbec nepouštěl hráče Messiny do šancí. Těsně před koncem navíc Kaká připravil další branku pro Ronalda. Ještě v nastaveném čase do nesoustředěné obrany Milána pronikli Floccari s Massielem, a druhý jmenovaný zaznamenal čestný úspěch domácích. Milán si tak odváží tři body.

Messina: Paoletti; Iuliano (88' Morello), Zanchi, Giallombardo, Masiello; De Vezze, Lavecchia, Pestrin (73' Cordova), Alvarez, D'Aversa (57' Floccari); Rigano
Milan: Dida; Kaladze, Favalli (90' Jankulovski), Bonera, Cafu; Gourcuff, Gattuso, Pirlo (87' Ambrosini); Kaká; Gilardino (78' Serginho), Ronaldo

Rozhodčí: Rosetti

Livorno - Reggina 1:1 (28' Lucarelli - 31' Bianchi)

Domácí Livorno se utkalo s Regginou. Oba týmy spoléhaly na své kanonýry. Domácí Lucarelli ani hostující Bianchi své týmy nakonec nezklamali. Domácí začali aktivně a brzy se dočkali odměny. Po dobré prácí mladého Paulinha se balon dostal k Lucarellimu a domácí kapitán poslal svůj tým do vedení. Hosty ale obdržená branka probrala a výrazně přidali. Hned za dvě minuty se dočkali branky i oni. Modesto našel přihrávkou ve vápně Bianchiho a populární "Rolandinho" vyrovnal. Ve druhé půli byli aktivnější domácí. Reggina ale neustále hrozila brejky, domácí se do útoku nepouštěli naplno. S přibývajícím časem zavládla na obou stranách spokojenost s bodem a ke konci zápasu se tak už pouze dohrávalo.

Livorno: Amelia; Pasquale, Pavan, Galante, Grandoni; Pfertzel (57' Bergvold), Filippini, Coppola (77' Fiore), Passoni (62' Morrone); Lucarelli, Paulinho
Reggina: Campagnolo; Lanzaro, Modesto (56' Nardini), Lucarelli; Aronica, Tedesco, Mesto (74' Gazzi) Vigiani, Amerini; Bianchi, Amoruso (61' Missiroli)

Rozhodčí: Saccani

Roma - Sampdoria 4:0 (21., 66.Totti, 71.Ferrari, 87.Panucci)

Do Říma přijela Samdoria, která chtěla určitě favorita potrápit. Ovšem to se ji moc nepodařilo. Aktivnější AS Řím vyjádřil svou převahu už v 21.minutě a vedl 1:0 zásluhou Tottiho. Na domácích v žádném případě nebyla znát vysoká porážka z Manchesteru a v 66.minutě přidal Totti druhý gól Říma. To hosty položilo a o pět minut už prohrávali o tři góly. V závěru zápasu přidal branku do sítě Sampdorie ještě Panucci a AS Řím si tak výrazným vítězstvím udobřil své fanoušky.

Roma: Doni - Ferrari, Chivu, Mexes, Panucci - De Rossi, Pizarro (85.Vucinic), Perrotta (83.Faty), Mancini - Totti, Tavano (59. Wilhelmsson)
Sampdoria: Berti - Maggio, Falcone, Accardi, Zenoni (73.Pieri) - Volpi, Parola, Palombo, Delvecchio (68.Ziegler), Franceschini (46.Bazani) - Quagliarella

Rozhodčí: Morganti

Fiorentina - Siena 1:0 (43' Mutu)

Fiorentina nastupovala do toskánského derby jako favorit a tuto roli potvrdila. Celý první poločas byla aktivnější než zakřiknutí hosté. Branku ale Viola vsítila až těsně před pauzou. Reginaldo našel Adriana Mutu a rumunský kanonýr poslal domácí do vedení. Fiorentina si klidně hlídala vedení až do 69. minuty, kdy druhou žlutou uviděl Alessandro Gamberini a domácí dohrávali v deseti. Siena se dostala na koně a snažila se o vyrovnání. Fiorentina ale i v deseti potvrdila svou sílu a hosty nepouštěla do šancí. Fiorentina si tak připsala vítězství a díky remíze Empoli velmi přiživila naději na poháry.

Fiorentina: Frey; Potenza, Gamberini 69' ČK, Dainelli, Pasqual; Montolivo (82' Blasi), Pazienza, Liverani (70' Kroldrup); Reginaldo (54' Jorgensen), Toni, Mutu
Siena: Manninger; Portanova, Molinaro, Gastaldello, Negro; Codrea (65' Galloppa), Antonini (87' Rossi), Vergassola, Alberto (59' Cozza); Corvia, Chiesa

Rozhodčí: Farina

Inter - Palermo začíná ve 20:30