Zpět na » Serie A » Sobotní výsledky 32. kola Serie A

Serie A - Sobotní výsledky 32. kola Serie A

0

14.04. - Víkendové 32. kola začalo bezbrankovou remízou mezi Cagliari a Empoli. Ve zvláštním duelu hosté ani jednou nevystřelili na gólmana Chimentiho. Večer pak Udinese i s českým zastoupením porazilo Chievo 2:1. Zatímco domácí oživili své šance na pohárovou účast, Veronští jsou jednou nohou v sestupových vodách.

Cagliari - Empoli 0:0

První utkání 32. kola Serie A branku nepřineslo. Cagliari hostilo Empoli, které preferuje výrazně defensivní pojetí hry. Jelikož Toskánci bojují o evropské poháry, přijeli na Sardinii s cílem bodovat. První poločas se odehrával ve svižném tempu, ale gólmani na obou stranách příliš práce neměli. Totéž platilo i po přestávce. Diváci se na stadiónu Sant'Elia branky nedočkali. Zadáci Empoli obstáli při bránění nebezpečného Suaza, jenž se prakticky nedostal k zakončení.

Cagliari:
Empoli: Bassi, Raggi, Adani (Vannucchi 58'), Vanigli, Marzoratti (Ficini 88'), Moro, Almiron, Tosto, Busce', Matteini (Ascoli 74'), Saudati
Rozhodčí: Gervasoni

Udinese - Chievo

Cagliari: Chimenti, Pisano (Ferri 46'), Lopez, Bianco, Del Grosso, Conti, Budel (Agostini 46'), Biondini, D'Agostino (Marchini 85'), Pepe, Suazo

Udinese - Chievo 2:1 (34' Iaquinta, 74' Di Natale - 10' Pellissier)

Udinese splnilo v souboji s Chievem roli favorita a po výhře 2:1 si uchovává naději na účast v evropských pohárech pro příští sezónu. Do utkání zasáhli oba čeští zástupci v týmu Alberta Malesaniho. Od začátku nastoupil v obraně Tomáš Zápotočný, jehož vystřídal v 83. minutě krajan Sivok. Vedení se ujali překvapivě hosté kouče Del Neriho. V 10. minutě Pellissier unikl Dossenovi a poslal míč za záda De Sanctise. Do poločasu stihl srovnat dvorní kanonýr bianconeri. Vincenzo Iaquinta uspěl se svojí hlavičkou v akci po zahrávání rohového kopu domácích. Rozhodnutí padlo v 74. minutě. Efekt přinesla spolupráce Di Nataleho s Barretem. Italský útočník si připsal jubilejní desátou branku. Tím se uzavřel gólový účet, nikoliv však karetní. Sudí Stefanini v závěru střetnutí poslal předčasně do šaten domácího Codu a Mora z Verony. Oba hříšnici dostali červenou kartu po dvou žlutých. V závěru utkání po rohovém kopu hostů odvrácel nebezpečí před brankou Udinese Tomáš Sivok a málem si dal hlavou vlastní gól. Bývalý sparťanský kapitán nahradil Zápotočného ve chvíli, kdy ex libereckého fotbalistu začaly chytat křeče. Výhra Udinese je zasloužená. Kromě dvou vstřelených branek ještě Muntari orazítkoval břevno.

Udinese: De Sanctis; Zapotocny (Sivok 84'), Coda ČK 89', Zapata, Motta (Barreto 72'); Obodo, Pinzi, Muntari, Dossena; Di Natale (Siqueira 77'), Iaquinta
Chievo: Squizzi; Moro ČK 92', Mandelli, Mantovani, Marchese; Sammarco, Italiano, Marcolini (Kosowski 27'); Semioli, Bogdani (Obinna 62'), Pellissier (Cossato 83)