Zpět na » Serie A » 3 body pro Juve, Neapol i Janov

Serie A - 3 body pro Juve, Neapol i Janov

0

14.04. - Ve 34. kole Serie B ani jeden z prvních třech celků v tabulce nezaváhal. Neapol a Janov využily výhodu domácího prostředí k trojbodovému zisku. Juventus se z výhry radoval dokonce na půdě Lecce. V boji o postup naopak klopýtla Piacenza a Boloňa.

Juventus odehrál výborný zápas. V Lecce trenér Deschamps a jeho tým bojovníků zvítězili 3:1. Mužem utkání byl Mauro German Camoranesi, jenž svým gólem uzavřel skóre zápasu. Juventus šel do vedení již v 11. minutě brankou Marchionni. Domácí si rychlou odpovědí Polenghiho z minuty 15. zajistili nerozhodný poločasový výsledek. Jenže ve 47. minutě padl Zalayetův vítězný gól, na který navázal, jak již bylo řečeno, Camoranesi.

Z horních pater tabulky prošla 34. kolem bez bodové ztráty Neapol (vyhrála nad Pescarou gólem Bogliacina), Janov (již v pátek jednoznačně pokořil silnou Boloňu po trefách Gasparetta, Di Vaia a Leona) a Rimini (porazilo Cesenu Matriho gólem již ze 2. minuty).

Kromě Boloni zaváhal Mantova remízou s Frosinone (1:1) a Piacenza prohrou 2:0 v Albinoleffe. Ĺ edivcovo Crotone po domácím bezbrankovém výsledku s Bresciou prohloubilo svoji ztrátu na devatenáctou příčku, která zaručuje záchranu v Serii B.

Arezzo - Vicenza 2:1

Nejlepší střelci: Del Piero (Juventus) 16, Bellucci (Boloňa) 14, Cacia (Piacenza) 13, Papa Waigo (Cesena) 12, Calaio' (Neapol) 11