Zpět na » Serie A » Turínské derby tentokrát pro FC, Lazio se od Vlků trhlo jen částečně

Serie A - Turínské derby tentokrát pro FC, Lazio se od Vlků trhlo jen částečně

Turínské derby tentokrát pro FC, Lazio se od Vlků trhlo jen částečně © www.torinofc.it - Fabio Quagliarella rozhodl turínské derby.

1

27.04. - REVIEW Turínské derby tentokrát patří tamnímu FC. Rozhodující gól vstřelil bývalý hráč Juventusu Fabio Quaglirella. Odtrhnout se mohlo Lazio od Vlků, stalo se tak ovšem jen částečně, Lazio doma remizovalo s Chievem. Výhru Neapole nad Sampdorií řídil Gonzalo Higuaín, vsítil dvě branky.

Na góly velice plodné bylo 32. kolo italské Serie A. O víkendu bylo k vidění celkem 35 branek a žádné utkání neskončilo bezbrankovou remízou.

V neděli se odehrálo několik překvapivých zápasů. Lazio mohlo jít na druhém místě do trháku, jenže doma nedokázalo porazit Chievo. V duelu přitom bylo jasně lepší a vyslalo 22 střel. První šance si vypracoval Antonio Candreva, jenže Bizzarri se proti jeho pokusům vytáhl.

V poslední minutě první půle si ale míč vzal Miroslav Klose a po pěkné individuální akci rozvlnil síť. Onazi mohl brzy náskok zvýšit, ale jeden z obránců mu včasným skluzem oslavu překazil. A o dva body nakonec favorit přišel. V 75. minutě se k míči dostal Alberto Paloschi a zajistil hostům překvapivý bod.

Překvapení zažila i Florencie. Už v 7. minutě překonal Neta Dujo Cop a Cagliari šlo do vedení. Vyrovnat mohl Diamanti, pravou tyč minul opravdu těsně. Stejně jako Salah hlavičkou tu druhou.

Parádní akci předvedl po hodině znovu Cop a bylo rozhodnuto. Krásnou přihrávku Vargase sice zužitkoval Gilardino, ale v závěru do brejku unikl Diego Farias a konečný výsledek 1:3 byl na světě. Cagliari senzačně zvítězilo, ale nadále ztrácí sedm bodů na první nesestupovou příčku.

Skvělý duel sledovali diváci ve Veroně. Hellas ovšem nezačal vůbec dobře. Nejprve přišlo zranění Jankoviče, následně zahrál rukou mimo pokutové území Rafael a inkasoval červenou kartu.

Po půlhodině hry se ale domácí dostali do vedení, Sala pěknou přihrávkou vybídl Gómeze, který přeloboval Consigliho a Verona tak mohla slavit. Jenže už po pěti minutách zaúřadoval Moras, který si podruhé za poslední měsíc vstřelil vlastní branku.

Rozhodující momenty přišly mezi 63. a 70. minutou, dvakrát se totiž trefil italský kanonýr Luca Toni a rozhodl o třech bodech pro Veronu. Nic na tom nezměnila ani trefa Floro Florese z předposlední minuty. Verona zvítězila podruhé v řadě a přiblížila se první desítce.

Na podzim turínské derby rozhodl Andrea Pirlo v nastavení a Juventus se mohl radovat. I nyní Stará dáma začala lépe, náhradník za Carlose Téveze Alessandro Matri ale těsně přestřelil. Ve 35. minutě si ale vzal standardku na starost Andrea Pirlo a byl z toho další výstavní gól.

Tentokrát ale domácí Turín měl čas na odpověď. Už o deset minut později dostal od Quagliarelly výbornou přihrávku Matteo Darmian a míč poslal přesně k pravé tyčce.

V 52. minutě to byl znovu Pirlo, který mohl vsítit další krásnou branku, nyní ale z přímého kopu zamířil do tyče. A tak přišlo na řadu známé pravidlo nedáš, dostaneš. O pět minut později si Darmian vyměnil úlohu s Quagliarellou a bývalý útočník Juventusu rozhodl o osudu tohoto derby.

Martínez v závěru ještě vstřelil pojišťující branku, rozhodčí ale viděl ofsajd a tak gól neplatil. FC ale potvrdilo svou skvělou formu a nadále zůstává sedmé. Juventus i přes porážku zcela bez potíží vede a titul je i díky ztrátám římských celků opravdu na dosah.

Dobrou formu potvrdila na závěr kola i Neapol. V Evropské lize je v semifinále, v lize vyhrála potřetí v řadě a na druhé Lazio ztrácí jen tři body.

Neapol byla od začátku utkání lepší a hned v 9. minutě mohla jít do vedení, Viviano si ale s pokusem Higuaína poradil. A tak překvapivě udeřili hosté, respektive Raúl Albiol. Ten si srazil střílený centr do vlastní branky a zdálo se, že tak snadno se výhra rodit nebude.

Jenže ve 31. minutě překvapil Viviana Manolo Gabbiadini a o další tři minuty později po krásné střele skóroval i Gonzalo Higuaín. Dvě minuty po přestávce se navíc do míče opřel Lorenzo Ingisne a vstřelil vlastně vítěznou branku.

Deset minut před koncem v pokutovém území fauloval De Silvestri a Gonzalo Higuaín z penalty zvýšil již na 4:1. Hamšík mohl přidat pátou branku, Viviano tentokrát zasáhl. Poslední slovo tak měli hosté, v předposlední minutě se k odraženému míči dostal Muriel a fantastickou střelou snížil na konečných 4:2.

Branky:
31. Gabbiadini, 34. a 81. a penalty Higuaín, 47. Insigne - 12. vlastní Albiol, 89. Muriel

Více informací o Juventus FC naleznete zde.