Zpět na » Serie A » Icardi zajistil Interu tři body, AC odjíždí s nepořízenou

Serie A - Icardi zajistil Interu tři body, AC odjíždí s nepořízenou

Icardi zajistil Interu tři  body, AC odjíždí s nepořízenou © unionesarda.it - Mauro Icardi

0

25.04. - REVIEW Milánské celky mají po 32. kole rozdílnou náladu. Zatímco AC Milán v Udine prohrál 2:1, Inter doma stejným výsledkem přehrál AS Řím. Rozhodující trefu obstaral dvě minuty před koncem Mauro Icardi.

AC Milán držel míč, ale Udine bylo nebezpečnější. Za utkání vyslalo 20 střel a zaslouženě se raduje z vítězství. Už v 1. minutě nebezpečně pálil Di Natale a zasahovat musel Diego López. Další šance přišla až v nastavení a skončila gólem, Antonelli se ale dlouho neradoval, odmáván byl totiž ofsajd.

V 58. minutě už ale gól uznán byl, míč po rohovém kopu propadl k Pinzimu a ten přízemní ranou poslal Udine do vedení. O čtvrthodiny později nejprve López skvěle zachytil Di Nataleho střelu, vzápětí však vypálil Badu a bylo rozhodnuto.

Akce střídajícího Cerciho v závěru utkání přinesla alespoň snížení, po jeho centru se hlavičkou trefil Giampaolo Pazzini. Od hostujícího týmu to byla jediná střela na branku v duelu. Byla gólová, ale bodový zisk neznamenala.

Ve druhém utkání se udál stejný výsledek, opět slavil domácí tým, ale konečně se mohl radovat Milán. Konkrétně fanoušci Interu, ten totiž ve šlágru kola zdolal AS Řím a nepovolil tak Vlkům návrat na druhou pozici.

Do vedení se domácí dostali v 15. minutě, po přihrávce Palacia se pěknou přízemní ranou trefil Hernanes. Vyrovnat mohl o čtyři minuty později Ibarbo, napálil ovšem pouze brankovou konstrukci. Krátce po přestávce mohl navýšit náskok Icardi, sám před De Sanctisem minul.

Na druhé straně selhal Florenzi, o pět minut později ale z voleje krásně vypálil Radja Nainggolan a bylo vyrovnáno. Guarína následně vychytal De Sanctis a na opačné straně uspěl Handanovič proti pokusu Pjaniče.

Vyrovnané utkání ale nakonec dělbou bodů neskončilo. V 88. minutě našel Podolski parádně Icardiho a největší hvězda domácího týmu neměla problém rozhodnout duel ve prospěch Interu. Ten tak porazil Vlky 2:1 a přiblížil se Evropské lize na rozdíl pěti bodů.