Zpět na » Serie A » Nejlepší jedenáctka podle Gianluigiho Buffona

Serie A - Nejlepší jedenáctka podle Gianluigiho Buffona

Nejlepší jedenáctka podle Gianluigiho Buffona © lintraprendente.it - Gianluigi Buffon

0

Líbilo se

23.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Sestavování nejlepších týmů má dlouhou tradici a povzbuzuje fantazii fanoušků. Jaké hráče by vybral přímý účastník zápasu? Brankář Gianluigi Buffon sestavil jedenáctku nejlepších hráčů. Podívejte se, kdo v ní je a kdo naopak chybí.

Slavný italský brankář Gianluigiho Buffon sestavil jedenáctku nejlepších hráčů, se kterými buď hrál, nebo proti kterým za svou kariéru nastoupil.

"Když jsem byl malý, hodně jsem obdivoval Thomase N´Kona. Z mé generace bych si vybral asi Ikera Casillase. My jsme se vždy vzájemně respektovali."

"Pokud jde o obrannou linii, myslím, že každý malý kluk, co chce být obránce, by si měl pouštět videa s Maldinim. Vedle něj jsem vybral Cannavara, i když mě porazil v roce 2006 v nominaci na Zlatý míč! Dělám si srandu, ten rok si to zasloužil jako nikdo jiný. Byl to ten nejlepší obránce na světě."

"Do Juventusu jsem přišel stejné léto jako Lilian Thuram. Měl v sobě obrovskou sílu, byl dynamický a agresivní, ale zároveň hrozně elegantní."

"Andrea Pirlo je jeden z opravdových fotbalových géniů. Je úžasné pozorovat ho při hře. Baví mě číst, jak naši soupeři plánují zastavit ho, ale on jim v jediné sekundě jejich plány zhatí a takovou elegancí a genialitou."

"Chtěl bych mít v týmu taky Gennara Gattusa. Kromě toho, že je skvělý kamarád, je také srdcař a bijec. Je dobré mít v týmu takovou bestii. Byl na své pozici tím nejlepším na světě. Pavel Nedvěd byl Juventusu oddaný na život a na smrt. I když jsme sestoupili a on si mohl vybírat z nejlepších nabídek na světě, zůstal."

V útoku se urodilo jedno překvapení. Opomenut byl Alessandro Del Piero, na kterého nezbylo místo. Mezi tři útočníky se vešli Lionel Messi, Brazilec Ronaldo a Roberto Baggio.

"Když je Messi ve formě, tak můžete rovnou zapomenout na to, že byste ho zastavili. Můžete jen nadšeně sledovat, co zase předvede. Bylo mi 17, když jsem se poprvé postavil do brány proti Robertu Baggiovi. A řeknu vám, je to nejlepší italský hráč za 30 let. Ronaldo je nejlepším hráčem, proti kterému jsem kdy nastoupil. Nebýt toho vážného zranění, byl by na stejné úrovni jako Pelé nebo Diego Maradona," dodal Buffon.

Buffonova ideální jedenáctka: Casillas - Thuram, Cannavaro, Maldini, Roberto Carlos - Gattuso, Pirlo, Nedvěd - Baggio, Ronaldo, Messi

Kam dál?

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Ondřej Pražák / football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

podla toho gamblerskeho opilca Smajlík 3 Smajlík 3

Rimskyvlk

Gattuso ne Smajlík 10

Tomguncz

Skoro každý z Juventusu jaké překvapení..

Gooners4ever

Ronaldo. super ten brazilský Smajlík 7

thornhill
Reklama
Reklama
Nejnovější články