Zpět na » Serie A » AS Řím porazil mistra 6:2

Serie A - AS Řím porazil mistra 6:2

1

09.05. - První finále Italského poháru v Římě skončilo kanonádou. Domácí měli zápas od počátku pod kontrolou a nakonec oslavovali vysoké "tenisové" vítězství 6:2. Po dvou brankách v zápase zaznamenali Panucci a Crespo. Odveta se hraje za týden. Určitě se v ní kvůli nasbíraným žlutým kartám neobjeví Materazzi.

AS Řím - Inter 6:2 (1' Totti, 6' De Rossi, 16' Perrotta, 30' Mancini, 54' a 89' Panucci - 20' a 55' Crespo)

Hráči AS vstoupili do zápasu značně hladově. Druhá nebezpečná akce Taddeie během 1. minuty skončila brankou. Brazilský záložník našel volného kapitána Tottiho, který otevřel skóre. Ĺ okovaný ligový mistr se ani nestačil vzpamatovat z hororového začátku a již inkasoval podruhé. Mexesovu střelu ze vzduchu tečoval do sítě hostů De Rossi - 2:0. Třetí rána kladivem pro Manciniho svěřence přišla v 16. minutě. Chivu nádhernou přihrávkou našel Perrottu, který v podkluzu vystřelil po Toldově levici. Bývalý gólman italské reprezentace neměl šanci a výsledku 3:0 nemohl na Olympijském stadiónu snad nikdo uvěřit. Ani největší optimista z řad AS, ani největší pesimista z řad Interu. Jenže to nebylo ze střeleckého představení na Olympijském stadionu zdaleka vše. Ve 20. minutě totiž neuvěřitelně zachyboval Pizarro, jehož nedůslednou malou domů zachytil bystrý Crespo a snížil na 3:1. Hosté měli v tuto chvíli opět naději, že uhrají v Římě dobrý výsledek. Jenže po půl hodině přišlo vystřízlivění. Toldo špatně vyběhl při Panucciho centru. Mancini měl rázem velkou část branky odkrytou, čehož využil ke vstřelení čtvrtého římského gólu. Ve 35. minutě zahrával přímý kop těsně za velkým vápnem Totti. Jeho prudká střela skončila těsně vedle Toldovy pravé tyče, což pozvedlo diváky ze sedadel. Poločasový hvizd sudího Saccaniho byl pro hosty částečným vysvobozením.

V úvodu druhé půle vyslal pěknou dalekonosnou střelu na Doniho Adriano. Brazilcův krajan se však překvapit nenechal a vyrazil balón na roh. Po rohovém kopu sice gól padl, ale na druhé straně v 54. minutě po centru Pizarra a hlavičce Panucciho. Již minutu poté upravil skóre opět na rozdíl tří branek Argentinec Crespo. Druhý střelecký zápis si připsal hlavou po Maiconově centru a Cassettiho zaváhání. V 65. minutě byli giallorossi blízko šesté trefě. Tottiho chytrou střelu na protější tyč tečoval jeden z hráčů ve velkém vápně, ale Toldo se tentokrát vytáhl efektním i efektivním zákrokem. V 78. minutě prezentoval své střelecké umění Uruguayec Recoba. Jeho dělovku z dálky zlikvidoval ve vzduchu Doni.

V 88. minutě Tottiho dělovka z pětadvaceti metrů vyprášila prach z Toldových rukavic. Gólman nerazzurri vyrazil míč pouze před sebe, kde číhal volný Panucci. Italský obránce s českými předky neodmítl příležitost stát se nejlepším římským střelcem zápasu a zvýšil na konečných 6:2. V závěru zápasu dostal žlutou kartu Materazzi. Tímto napomenutím se reprezentant v barvách Interu odsoudil k tomu, že nebude moci nastoupit do odvety. Psychicky zdrcení a unavení fotbalisté Interu byli napomínáni v závěru velmi často. Nakonec nasbírali pět žlutých a často si říkali o vyloučení. Střelecké představení sledoval i reprezentační kouč Donadoni.

Římské AS je blízko k tomu, aby ukončilo čekání na vítězství v poháru, které trvá od roku 1991. Od té doby mají giallorossi za sebou čtyři prohraná finále. Poslední trofej Vlci ukořistili v roce 2002, kdy se stali vítězem Superpoháru.

AS Řím: Doni; Panucci, Ferrari, Mexes (Cassetti 46'), Chivu; De Rossi, Pizarro (Tonetto 85'), Taddei (Aquilani 75'), Mancini; Totti
Inter: Toldo; Maicon, Cordoba, Materazzi, Maxwell (Grosso 67'); Stankovic, Dacourt, Zanetti, Figo (Vieira 51'); Adriano (Recoba 57'), Crespo
Rozhodčí: Saccani