Zpět na » Serie A » Allegri: Treble by byl fajn

Serie A - Allegri: Treble by byl fajn

Allegri: Treble by byl fajn © sportnews.al - Massimiliano Allegri

0

Líbilo se

08.04. - Trenér Juventusu Turín Massimiliano Allegri včera večer dovedl svůj tým k výhře v rámci Coppa Italia, čímž odpověděl mnohým kritikům. Zároveň po zápase trochu žertoval, když prohlásil, že vyhrát treble by bylo fajn.

On to dost možná nebyl žert. Z Allegriho možná hovořilo zbožné přání, možná ambice. Juventus si totiž brousí zuby na treble, který se skládá z domácího poháru, prvenství v Serii A a z výhry Ligy mistrů. Včerejší večer byl v těchto snahách klíčový, protože Juventus musel dosahovat manko.

První utkání semifinále Coppa Italia totiž vyhrála Fiorentina. Ta Staré dámě navíc vstřelila dvě branky na jejím hřišti. Juventus ale díky brankám Alessandra Matriho, Roberta Pereyry a Leonarda Bonucciho vyhrál 3:0 a postoupil. Teprve poprvé ve své historii Juventus dokázal postoupit, i když domácí utkání prohrál.

Juventus se navíc musel obejít bez několika klíčových hráčů. Chyběli například Paul Pogba, Carlos Tevez nebo Andrea Pirlo. A trenér Allegri měl další starosti. V rozhovoru pro Rai Sport uvedl: "Někteří hráči nám chyběli, jiní museli hrát na místech, na kterých nejsou zrovna zvyklí. Je to tak celou sezónu, protože dlouho jsme neměli k dispozici Romula, Andreu Barzagliho nebo Kwadwa Asamoaha."

"Tohle je jedině důkaz toho, že jsou všichni hráči enormně zdatní, motivovaní a že dávají zájmy týmu před své vlastní. Každý chce hrát, dává se k dispozici a je ochoten hrát i na místech, kde třeba obvykle nehraje. Tohle je rozhodující čast sezóny. Můj tým je ve skvělé kondici a připraven, za což vděčíme především našemu zdravotnímu týmu."

"Hráli jsme skvěle, tým chtěl odpovědět kritikům, kteří nám nevěřili. A myslím, že se to hráčům povedlo výtečně. Sice jsme prohráli doma, ale o to lépe jsme hráli tady. Hrát ve Florencii není nikdy snadné, protože Fiorentina dokáže ve formě porazit téměř kohokoli. Hráli jsme dobře na míči, v útoku jsme byli hodně nebezpeční a navíc jsme skvěle bránili."

"Máme před sebou závěr sezóny a bude to velmi důležitá etapa. Daří se nám, vyhráváme a hrajeme o tři trofeje. V Lize mistrů se utkáme s Monacem, což nebude zrovna snadný soupeř. Ale jako trenér tohoto skvělého klubu se musím zaměřovat jen na výhry, nic jiného mě nemůže zajímat. Bylo by fajn vyhrát treble, ne?," dodal Allegri.

Kam dál?

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.

Ondřej Pražák / football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články