Zpět na » Serie A » Nevšední spolupráce: Mihajlović se učí od kolegy Sarriho na jeho trénincích

Serie A - Nevšední spolupráce: Mihajlović se učí od kolegy Sarriho na jeho trénincích

Nevšední spolupráce: Mihajlović se učí od kolegy Sarriho na jeho trénincích © empolichannel.it - Trenéři Mihajlović a Sarri

1

Líbilo se

27.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Nevídaná věc se stala v Empoli. Trenér Siniša Mihajlović přijel do Empoli, aby se při trénincích učil od tamního trenéra Maurizia Sarriho. Srbský trenér vyjádřil svůj obdiv ke schopnostem zkušeného trenéra provinčního Empoli a ten jej pozval, aby se zúčastnil několika tréninků.

Když se nějaký mladý talent rozhoduje, kam zamíří a kde bude dál vzkvétat jeho kariéra, je normální, že mu ten který klub nabídne prohlídku. Zpravidla se jedná o několik dní, ve kterých se hráč setká s trenérem a prvním týmem, prohlédne si tréninkový komplex, udělá pár fotek a může se dál rozhodovat. V Empoli se stalo něco pozoruhodnějšího.

Trenér Empoli Murizio Sarri sklízí chválu od většiny fotbalových expertů i kolegů, protože s provinčním týmem hraje velmi pohledný fotbal, který je plný krátkých nahrávek, nápadů a především gólů. Ani obrana není zanedbávaná, což vede k dobrým výsledkům. Tým, který měl bojovat o záchranu v první lize, je třináctý a prohání mnohem zvučnější soupeře.

Komplimenty mu vyjádřil také jeho trenérský kolega ze Sampdorie Janov. Siniša Mihajlović ale nejen chválil. On chtěl také vědět, jak to vlastně Sarri dělá, že s podprůměrným kádrem dokáže produkovat zajímavý a úspěšný fotbal. Rozhodl se proto využít reprezentační přestávky a udělal si výlet do Empoli. Na oficiálních stránkách Empoli čteme: "Trenér Mihajlović dorazil na čtvrteční trénink, setkal se s hráči a naším trenérem a vedli spolu delší rozhovoru. Je tu proto, aby si oba trenéři v přátelské atmosféře vyměnili své poznatky a zkušenosti. Trenér Mihajlović je vítaným hostem na trénincích."

Trochu kuriózní situace je ještě zajímavější díky faktu, že o oba trenéry se zajímá stejný klub. Tím je milánské AC, které se chystá nahradit odcházejícího Pippa Inzaghiho novým trenérem. Mihajlović sklízí chválu za to, že se Sampdorií obsadil pohárová místa a je na čtvrté příčce. Sarri oslnil s Empoli. Kdo z nich nakonec do Milána zamíří?

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články