Zpět na » Serie A » Marcello Lippi: Allegri je jako já zamlada

Serie A - Marcello Lippi: Allegri je jako já zamlada

Marcello Lippi: Allegri je jako já zamlada © ilmascalzone.it - marcello lippi

0

Líbilo se

25.03. - Velké pocty se dočkal trenér Juventusu Turín Massimiliano Allegri. Poklonu mu vysekl slavný italský trenér Marcello Lippi, který trénoval mimo jiné právě Juventus a také italskou reprezentaci. Lippi Allegriho přirovnal k sobě samému zamlada.

Když trenér Allegri přebíral Juventus Turín poté, co jej AC Milán vyhodil, mnoho lidí bylo vůči jeho schopnostem skeptických. To proto, že Allegri přicházel do zaběhnutého systému a dědil lavičku Staré dámy po oblíbeném trenérovi Antoniovi Contem, který s týmem vyhrál tři mistrovská Scudetta v řadě.

Legendární trenér Marcello Lippi mu ale věří. V rozhovoru pro deník Gazetta dello Sport uvedl: "Když se na něj dívám, vidím sám sebe. Máme toho hodně společného. On přišel na lavičku Juve zhruba ve stejném věku jako já, měl podobné zkušenosti. Přišel s tím, že má udělat z Juve moderní tým. Přišel sem a musel naskočit do rozjetého stroje, který navíc dobře fungoval před tím."

"Musel se poprat s tím, že mu lidé nevěřili. Je v tom vidět jeho inteligence, protože se s tím dobře popral. Je pravda, že jsem dříve říkal, že Allegri postrádá Conteho výbušnost a dravost, ale nijak jsem tím nesnižoval jeho kvality jako trenéra. Pouze jsem poukazoval na rozdílné projevy obou trenérů."

Juventus bývá v posledních letech kritizován za to, že svou formu z ligy nedokáže přenést do Ligy mistrů a často končí dříve, než by klub jeho kvalit měl. Rodák z Viareggia je ale pro tento rok trochu optimističtější. "Myslím, že tento los Juventusu trochu pomáhá. Představte si trenéra Antonia Conteho a jeho Juventus, jak čelí třeba Bayernu Mnichov. Při vší úctě, kterou k Monacu chovám, není to Barcelona. Je to velmi dobrý tým, ale něco mu chybí."

"Vzpomínám si na moji Itálii. Rozhodně jsme nebyli favority. Ale když se jedno vítězství přidá k dalšímu, může se stát cokoli. Postupně jsme vyhrávali a naši soupeři se na nás začali dívat s odlišnýma očima. Myslím, že v tom jsou zárodky znovuzrození Itálie a jejího fotbalu. Juventusu se daří na domácí půdě, ale postupně se začíná prosazovat také v Lize mistrů. Navíc má Juventus skvělé hráče, mezi které patří například Paul Pogba. Když na sobě bude pracovat, stane se legendou," uzavírá Lippi.

Kam dál?

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Ondřej Pražák / football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články