Zpět na » Serie A » Shrnutí 35. kola Serie A

Serie A - Shrnutí 35. kola Serie A

0

07.05. - Gól Christiana Vieriho (viz video) ozdobil uplynulé 35. kolo a znovu přesvědčil fotbalový svět o výjimečné osobnosti italského bombera. Římské AS opět podalo výborný výkon, jehož výsledkem jsou tři získané body z půdy Palerma. Hráčem kola je Chilan Jimenez, jehož gól ukončil sérii nezdarů Lazia. Uvnitř článku: Jedenáctka 35. kola

Osobnost kola: Vieri
Vieri si hodně vytrpěl s pochroumaným levým kolenem. Včera byl italský kanonýr za svoji trpělivost odměněn. Do hry zápasu se Sienou zasáhl v průběhu druhé půle. Příležitosti se chopil mistrovsky. Střelou z téměř poloviny hřiště zaskočil gólmana Manningera a svět opět přesvědčil o své výjimečnosti. Vieri zaznamenal v Serii A první gól od října 2005.

Vieriho gól:

Hráč kola: Jimenez
Mladý Chilan Jimenez není v Laziu v jednoduché situaci. O místo v sestavě se rve s režisérem Maurim. Včera ovšem Jimenez potvrdil oprávněnost svého startu v základní sestavě. Právě on totiž krásným angličanem rozhodl duel s Livornem. Laziu vystřelil po třech kolech bez výhry tři body. Biancocelesti se náhle vrátili na třetí místo v tabulce.

Tým kola: AS Řím
Římské AS předvedlo v Palermu výborný výkon. Mexes, Totti, Cassetti, Perotta nebo De Rossi prokázali kouči Spallettimu, že jsou zcela připraveni na finálový duel Italského poháru proti Interu. V utkání se navíc po dlouhodobém zranění vrátil do hry záložník Alberto Aquilani. Jeho představení napovídalo tomu, že v příští sezóně může opět patřit k oporám mužstva. Giallorossi v Palermu vyhráli 1:1.

Zklamání kola: Pantanelli
Brankář Catanie v Empoli nenaplnil úlohu gólmana zachraňujícího se týmu. V Toskánsku své mužstvo potopil. Ve 23. minutě nevyběhl proti pronikajícímu Pozzimu, a mladému útočníkovi tak usnadnil zakončení při úvodní brance. Chvíli poté Pantanelli nedůrazně skákal po Almironově neprudké střele a nakonec na ni nedosáhl. V závěru zápasu si brankář Catanie nechal nasadit jesličky od Vannucchiho a od třetí inkasované branky mu pomohla až tyč. Chce-li sicilský klub hrát na stadiónech nejvyšší soutěže i v příštím roce, pak musí Pantanelli zapracovat na své pozornosti a reflexech.

Zápas kola: Atalanta - Siena
V Bergamu na stadiónu Atleti d'Azzurri se přítomní diváci nenudili. Po Ariattiho vedoucí brance museli domácí odolávat náporu Toskánců. Corviova penalta v první půli ještě za zády Calderoniho neskončila, ale druhý pokus z pokutového kopu v podání Vergassoly už změnil podobu výsledku na 1:1. Střídající Vieri krásným gólem znovu dobyl pro Atalantu vedení. Aktéři zápasu se nevyhnuli ve finiši nervozitě. Zachraňující se Siena přišla o vyloučeného Alberta a Bertotta. Z početní převahy profitovalo Bergamo v nastaveném čase gólem Carrozzieriho.